😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

منظور از حالت آلفا چیست ؟

آلفا چیست

منظور از حالت آلفا چیست ؟ آلفا در واقع قدرت بی اندازه انسان ها است که خداوند این قدرت را درون آن ها قرار داده است.

حالت آلفا چیست ؟

هنگامی که ما در حالت آرامش هستیم، امواج مغزی ما در حالت آلفا قرار گرفته و می توان گفت این حالت بهترین حالت در جهت شکوفایی خلاقیت، تصویر سازی و تجسم می باشد. آلفای ذهنی، می توان گفت یکی از قدرت های بی نظیر ما انسان ها است که خداوند آن را به ما عطا نموده است. آلفا در حقیقت قدرت بی نهایت و بی اندازه ذهن ما انسان ها است. زیرا به وسیله این قدرت می توانیم راه رسیدن به اهداف خود را هموار سازیم.

حالا برایتان کاملا توضیح می دهیم که منظور از حالت آلفا چیست. چرا می گوییم که آلفا قدرتی بی نظیر دارد ؟ به این دلیل که آلفا قدرتی است در جهت تغییر رفتار، آرامش، داشتن سلامتی، تقویت نمودن حافظه، رسیدن به ثروت و هر چیز دیگری که بخواهیم داشته باشیم.

حالت آلفا چیست ؟
حالت آلفا چیست ؟

حالت آلفا یکی از مهم ترین امواج مغزی است که اغلب همه انسان ها دنبال این هستند که به حالت آلفا دست پیدا کنند. امواج مغزی ما عبارتند از موج اینفرا، موج دلتا، موج تتا، موج آلفا، موج بتا و موج گاما. هر کدام از این حالت ها از اهمیت خاصی برخورد است، اما چرا حالت آلفا تا این اندازه برای ما مهم است؟

دلیل اهمیت حالت آلفا چیست ؟

حالت آلفا برای ما بسیار اهمیت دارد، زیرا این حالت بیشتر از حالت های دیگر برای ما اتفاق می افتد. وقتی در این حالت هستیم، در واقع قدرت ذهن در زمان حال قرار گرفته است. حضور به طور کامل فکر و جسم، که این خود باعث می شود بیشتر تصمیم گیری هایمان بر آن اساس انجام گیرد. در واقع این حالت آلفا با هوشیاری و خونسردی ما ارتباط بسیار زیاد و کاملی دارند. اما مهم است که یاد بگیریم که چگونه در حالت آلفا بمانیم تا عملکرد ذهن ما بهتر گردد.

چگونه به حالت آلفا وارد شویم ؟

هنگامی که امواج ذهنی ما کاملا آرام هستند و در فرکانس حدود ۷ تا ۱۴ هرتز قرار دارند، یعنی ما به حالت آلفا رسیده ایم. ذهن ما در حالت آلفا، در حالت ریلکسی کامل به سر می برد و به ما این اجازه را می دهد که در مورد مسائل مختلف خلاق تر و پذیرا تر باشیم. در این حالت است که ما می توانیم تمرکز بیشتری داشته باشیم و قطعا تصمیمات بهتری را نیز خواهیم گرفت.

روش های بسیار زیادی وجود دارند که کمک می کنند ما وارد حالت آلفا شویم. یکی از آن ها را برایتان شرح می دهیم. در جایی آرام قرار بگیرید و یا دراز بکشید و چشم های خود را ببندید. چندین نفس عمیق بکشید. تنفس صحیح که در مقالات قبلی نیز توضیح داده ایم، می تواند آرامش را در روح شما وارد نماید. در تنفس خود، عمل دم را به حالت عمیق ترین شکل انجام داده و هنگام عمل بازدم، نفس خود را کاملا تخلیه نمایید. سعی کنید تمام ذهن و تمرکز خود را روی تنفس خود قرار دهید تا به اوج آرامش برسید. سپس وقت این می رسد که به هر آن چه که می خواهید فکر کرده و تصویر سازی نمایید.

چکیده :

برای وارد شدن به حالت آلفا از روش هایی مانند هیپنوتیزم و یا مدیتیشن نیز می توان استفاده نمود. حتی با تمرین زیاد می توانید وقتی که چشم هایتان باز می باشد، به این حالت برسید که این فقط با تمرین بیشتر امکان پذیر است. هنگامی که از حالت آلفا در جهت تلقین به ذهن استفاده می شود، حافظه ما نیز قوی تر می گردد و اتفاقات و خاطرات ذهن خود را راحت تر به یاد می آوریم. در این هنگام به دلیل این که از نظر ذهنی بسیار آرام هستیم، ذهن تمایل بیشتری دارد تا تمرکز کند و قطعا تصمیماتی که در این زمان می گیریم، درست تر و هدفمند تر می باشد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×