😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

درمان افکار منفی چگونه است؟

درمان افکار منفی

وجود افکار منفی یکی از دغدغه های مهم بسیاری از افراد در زندگی می باشد. در این مقاله به چگونگی درمان افکار منفی می پردازیم.

با هجوم افکار منفی در ذهن خود چه کنیم ؟

لطفا با IP ایران وارد نشوید.

افکار منفی چیست؟

این افکار ما هستند که شخصیت ما را شکل می دهند. حال اگر این افکار بیشتر به سمت منفی بودن پیش بروند، می توانند زمینه ساز بسیاری از بیماری های روحی و روانی از قبیل افسردگی و انواع اختلالات شخصیتی نیز باشند. افرادی که ذهنیت منفی دارند، معمولا قبل از انجام هر کاری، پیش داوری منفی نسبت به آن کار دارند. آن ها دائما به خود القا می کنند که این کار عاقبت با شکست مواجه می گردد. برای درک بهتر این مطلب می توانید دوره رهایی از افسردگی را از سایت تهیه نموده و از آن بهره ببرید.

تاثیر افکار منفی روی افراد چگونه است؟

افکار منفی احساس منفی می سازد و فشار روانی بسیار زیادی ایجاد می کند. حتی می تواند به صورت علائم فیزیکی نیز خود را نشان دهد. مطالعات نشان داده است که ارتباط زیادی بین برخی درد های فیزیکی و احساسات ما وجود دارد. وقتی ما نخواهیم به عواطف خود اهمیت دهیم و به حرفهای آن ها گوش ندهیم، آن ها تلاش می کنند که حالت های فیزیکی ما را تغییر بدهند.

گاهی دیگران در مورد رفتار و افکار ما حرف می زنند و ما را قضاوت می کنند. اگر ما به آن ها بیش از اندازه اهمیت بدهیم، آن وقت است که در دام افکار منفی افتاده و شخصیت مان نیز متزلزل می گردد. حتی دیگر قدرت تصمیم گیری و تحلیل را نخواهیم داشت. زیرا از واقعیت زندگی دور می شویم و تمام فکر ما این است که چگونه خود را به دیگران ثابت نماییم.

افکار منفی چیست و تاثیر آن روی افراد چگونه است؟
افکار منفی چیست و تاثیر آن روی افراد چگونه است؟

درمان افکار منفی چگونه صورت می گیرد؟

خود را دوست داشته باشید و از خودتان تصویر مثبت بسازید. تمرکز خود را روی شکل های زیباتر زندگی قرار دهید و به موفقیت های گذشته خود بیشتر فکر کنید. این کار باعث می شود افکار منفی جایی برای ورود پیدا نکنند. البته گاهی اوقات ورود غم و درد به ذهن ما دست خود ما نیست. اما باید مراقب باشیم که درد در ما گسترش پیدا نکند. در واقع این مسئله دست خود ما است که کنترل افکار خود را به دست بگیریم و آن ها را نپرورانیم تا خیلی زود از بین بروند.

انجام مدیتیشن و یوگا و همچنین ورزش های دیگر و پیاده روی می تواند تاثیر مثبتی روی نگرش شما و بهبود و درمان افکار منفی داشته باشد. بنابراین از آن ها غافل نشوید و یک برنامه منظم ورزشی برای خود داشته باشید. گاهی اوقات افکار منفی که همراه با استرس و اضطراب هستند، به سمت ما حمله ور می شوند. مخصوصا هنگامی که از نظر روحی و یا جسمی کمی ضعیف تر هستیم، این افکار قدرت بیشتری پیدا می کنند تا به ما ضربه وارد نمایند. در چنین شرایطی انجام تنفس های عمیق بسیار کمک می کند تا بتوانید آرامش را به خود برگردانید.

حفظ و نگهداری افکار منفی همه ذهن ما را درگیر خود می کند. بنابراین گاهی می توانیم با افراد قابل اعتماد آن ها را در میان بگذاریم و در موردش صحبت کنیم. این کار تا حدودی کمک می کند افکار منفی کم کم از ذهن ما خارج گردند و حس و حال ما نیز تغییر کند. در واقع حرف زدن با افراد مورد اعتماد می تواند به سبک تر شدن ذهن ما کمک نماید.

چکیده :

چه قدر خوب می شود که همه ما در لحظه زندگی کردن را یاد بگیریم. حسرت خوردن برای گذشته ای که گذشته است، هیچ دردی را دوا نمی کند. پس بهتر است هر چه زودتر از سرزنش نمودن خودمان بابت گذشته دست برداریم و تمرکزمان را روی زمان حال بگذاریم. حتی نگرانی و فکر کردن برای آینده نیز بی فایده است. فقط می توانیم برای آینده و اهداف خود برنامه ریزی درستی داشته باشیم. اما فکر کردن در مورد آن ها معنایی ندارد و کمکی که به ما نمی کند.

در مقالات قبلی نیز بار ها گفتیه ایم که ذهن ما گاهی فقط عادت دارد که افکار منفی تولید نماید. اما اگر افکار منفی ببینند که شما آن ها را همراهی نمی کنید، به تدریج راه خروج را در پیش می گیرند. در این حالت افکار مثبت به سمت ذهن شما سرازیر می گردند و زندگی شما را متحول می سازند. با امید به این که همه ما بتوانیم افکار خود را تحت کنترل بگیریم و بتوانیم سرنوشت و آینده خود را زیباتر و شادتر بسازیم.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×