😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

کنترل افکار چگونه صورت می گیرد؟

کنترل افکار

افکار ما سرنوشت ما را می سازد. هر چیزی را که ما در زندگی تجربه می کنیم، دقیقا مرتبط با افکار و ذهن ما می باشد. بنابراین می توان درک کرد که کنترل افکار منفی چه تاثیری در زندگی ما خواهد داشت.

کنترل افکار یعنی چه؟

خیلی وقت ها برایمان پیش آمده که افکار منفی پشت سر هم در ذهن ما می آیند و ما را کلافه می کنند. هر چقدر تلاش می کنیم نمی توانیم از شر آن ها خلاص شویم. تکرار افکار منفی باعث خود آزاری در ما می گردد. اگر افکار ما منفی باشند، قطعا در گفتار و رفتارمان نیز تاثیر خواهند گذاشت. ضمن این که باعث می شود عزت نفس خود را نیز از دست بدهیم. در دوره افزایش عزت نفس که در سایت قرار گرفته است، این موضوع را برایتان کاملا شرح داده ایم. ذهن ما ابزاری قدرتمند است که هر چیزی برایش ممکن است. فقط کافی است که تصمیم بگیریم این کار را انجام دهیم. در واقع کنترل افکار منفی امکان پذیر است، به شرط این که عمیقا بخواهیم آن اتفاق بیفتد.

کنترل افکار یعنی چه؟
کنترل افکار یعنی چه؟

کنترل افکار چه تاثیری در سر نوشت ما دارد؟

در مقاله افکار سر نوشت ما را می سازد برایتان گفته بودیم که بیشتر مردم هر آن چه که برایشان رخ می دهد، خودشان با تفکر خود آن را می سازند. آن ها نمی دانند که افکار و باور هایی که درون آن ها است باعث می شود که این اتفاقات برایشان تکرار گردد.

افکار درست و قدرتمند بهترین راه را به ما نشان می دهد. پس می توان گفت این برنامه های درون ذهن ما هستند که ما را رو به جلو هدایت می نمایند. بنابر این می توان درک نمود که چه قدر مهم است که روی افکار خود کنترل داشته باشیم و اجازه ندهیم افکار منفی باعث نابودی آینده ما گردند. در یک جمله می گوییم که افکار ما سرنوشت ما را خواهند ساخت و این یکی از مهم ترین قوانین جهان است.

کنترل افکار در سر نوشت ما چگونه تاثیر می گذارد؟
کنترل افکار در سر نوشت ما چگونه تاثیر می گذارد؟

چگونه افکار خود را کنترل نماییم؟

زمانی که افکار منفی به ذهنتان راه پیدا کردند و باعث پریشان خاطر شدن شما می شوند، سعی کنید تنفس عمیق داشته باشید. این کار کمک می کند افکار شما از حالت پریشانی خارج گردد. زیرا شما تمرکز خود را روی تنفس خودتان می گذارید و از افکار منفی فاصله خواهید گرفت.

سعی کنید در لحظه زندگی کردن را یاد بگیرید. ماندن در گذشته و حسرت خوردن هیچ دردی را دوا نمی کند. از نا امیدی فاصله بگیرید تا افکار منفی از شما دور شوند. بنابراین از سرزنش کردن خودتان بابت گذشته دست بر دارید و تمرکز خود را روی لحظه حال بگذارید. حتی نگرانی برای آینده معنایی ندارد. داشتن برنامه ریزی برای اهداف و خواسته ها کار بسیار پسندیده ای است، به شرط آن که باعث نگرانی شما در خصوص آینده تان نگردد.

چگونه ذهن خود را به سکوت دعوت کنیم ؟

برای تماشا ویدیو لطفا با IP ایران وارد نشوید.

چکیده :

ما به عنوان انسان وظیفه داریم که به باور های خود آگاه باشیم. باور های مخرب را از ذهن دور کنیم و فضا گشایی برای افکار مثبت داشته باشیم تا آن ها یک به یک به سراغ ما بیایند. ذهن ما گاهی فقط عادت کرده است که افکار منفی بسازد و به بیان ساده تر منفی بافی کند. اما هنگامی که احساس می کند شما دیگر همراهی اش نمی کنید، ممکن است ابتدا مقاومت کند. اما به تدریج که تفکرات غلط در ناخودآگاه ما کمرنگ شوند، تفکرات مثبت و موثر جای آن ها را می گیرند. به این صورت است که کنترل افکار ما باعث می شود سرنوشت و آینده ما نیز تغییر کرده و ما را به سوی اهداف خود و موفقیت هدایت می نماید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×