😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

خیانت زناشویی چرا اتفاق می افتد!؟

خیانت زناشویی

یکی از تلخ ترین اتفاق هایی که ممکن است برای یک شخص رخ بدهد، مشاهده خیانت است. در این مقاله به دلایل و چگونگی رویارویی با مسئله خیانت زناشویی می پردازیم.

مفهوم خیانت زناشویی چیست؟

خیانت یعنی عهد شکنی و در بحث خیانت زناشویی، یعنی ورود نفر سوم به زندگی آن ها. خیانت در حقیقت با صفت وفا داری و تعهد در تضاد می باشد. یعنی این که هر یک از طرفین، زن یا مرد بخواهد شریک عاطفی دیگری را برگزیند. در واقع شخصی که خیانت می کند، حقوق طرف مقابل را زیر پا قرار داده است. این همان اصل پیمان شکنی است.

حال این اتفاق می تواند بین زوجین رخ بدهد و یا این که برای دو نفر که با یکدیگر عهد وفاداری بسته اند، رخ بدهد. در هر صورت خیانت کردن به شریک عاطفی محسوب می گردد. مانند طوفانی وارد زندگی آرام آن ها می شود و آن را به جهنم تبدیل می کند. در کنار این مقاله می توانید مقاله هدف از ازدواج را نیز مطالعه نمایید.

دلایل خیانت زناشویی چه چیز هایی می تواند باشد؟

معمولا دلایل بسیار زیادی هستند که باعث خیانت کردن بین افراد می شوند. به طور مثال وجود مشکلات روحی و روانی، فقر و مشکلات اقتصادی، تربیت غلط، استفاده نادرست از شبکه های اجتماعی، کمبود های کلامی و عاطفی، خشم و رفتار های تلافی جویانه، مشکلات جنسی و … این ها و خیلی مشکلات مشابه می توانند باعث شوند که خیانت زناشویی رخ دهد. بنابراین دلیل این اتفاق بسیار مهم است و ابتدا باید دلیل خیانت مشخص گردد. در کنار این مقاله می توانید مقاله رابطه لانگ دیستنس را نیز مطالعه نمایید.

دلایل خیانت زناشویی چیست؟
دلایل خیانت زناشویی چیست؟

رابطه خیانت زناشویی با نارضایتی از رابطه جنسی:

یکی از مهم ترین دلایل خیانت زناشویی در حقیقت همین مسئله است. بسیاری از افراد به دلیل این که از رابطه جنسی با شریک زندگی خود راضی نیستند، به او خیانت می کنند. البته آگاه نیستند که با این کار خود بزرگ ترین ضربه را به زندگی خود و شریک شان وارد می کنند.

هنگامی که شخصی متوجه مشکلی در ارتباط بین خود و شریک زندگی اش می گردد، بهتر است قبل از هر اقدامی با او صحبت کند. وجود برخی بیماری های روحی و یا خیلی از مسائل دیگر می توانند باعث شده باشند که طرف مقابل شما به این مشکل دچار شده باشد. قبل از انجام هر تصمیمی، قطعا حرف زدن با طرف مقابل و در نهایت کمک گرفتن از مشاور می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

چرا در زندگی زناشویی نباید به یکدیگر دروغ بگوییم؟

دروغ گفتن، مخرب ترین دلیل خراب شدن هر رابطه ای می باشد. گاهی یکی از طرفین، دائما دروغ می گوید و طرف مقابل نیز حقیقت را می داند، اما درک نمودن دلایل این دروغ ها برای او دشوار خواهد بود. اگر ما وارد زندگی زناشویی شده ایم و قرار بر این است که مسیر طولانی زندگی را با یکدیگر طی کنیم، قطعا باید با یکدیگر صادق باشیم. زیرا اعتماد زمینه ساز هر رابطه موفقی می باشد.

هنگام مشاهده خیانت زناشویی چگونه رفتار کنیم؟

مهم ترین مسئله در این هنگام این است که ابتدا از خود مراقبت کنیم. خیانت یکی از تلخ ترین تجربه هایی است که هر فردی ممکن است آن را تجربه کند. بنابراین ابتدا باید مراقب روح و روان خود باشیم تا آسیب روحی و جسمی کمتری را دریافت نماییم. منظور از مشکلات جسمی، مشکلاتی نظیر بی خوابی، عدم تغذیه مناسب، عدم تعادل و … می باشد.

قدم بعدی این است که عجولانه تصمیم نگیریم. به خود زمان دهیم تا کمی خشم ناشی از این مسئله، فروکش کند تا بتوانیم موضوعات مختلف را از هم تفکیک نماییم. سپس دلایل این اتفاق را بررسی کنیم و برای این کار می توانیم از یک مشاور کمک بگیریم. زیرا در این هنگام مشاورین مناسب ترین افراد برای شنیدن احساسات و حرف های ما هستند. در نهایت می توانیم در این زمینه تصمیم گیری نماییم.

چکیده:

اگر ما خود را دوست نداشته باشیم، هیچ کس دیگری این کار را برایمان نخواهد کرد. بنابراین تلاش کنیم در رابطه خود، همیشه تعادل را حفظ نماییم. وابستگی بیش از حد به هیچ کس کار درستی نیست. هیچ نیازی نیست که در زندگی بیش از اندازه فداکاری کنیم تا این که به خودمان آسیب بزنیم. بنابراین لازمه هر رابطه موفقی حفظ تعادل در تمام زمینه های زندگی می باشد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×