😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

رابطه لانگ دیستنس یعنی چه و مزایا و معایب آن چیست؟

رابطه لانگ دیستنس

رابطه لانگ دیستنس یعنی داشتن رابطه احساسی از راه دور که در این مقاله از مزایا و معایب این نوع رابطه برایتان خواهیم گفت.

رابطه لانگ دیستنس چیست ؟

یکی از نیازهای اصلی هر انسانی میل به دوست داشتن و همچنین دوست داشته شدن می باشد. حال اگر که ما با شخصی که از ما دور است، وارد رابطه عاطفی شویم، یعنی این که وارد رابطه لانگ دیستنس شده ایم. البته می توان گفت این مسئله به انتخاب هر دوی طرفین صورت گرفته است. چون با وجود این که از یکدیگر دور هستیم، باز تمایل داریم این ارتباط برقرار و پابرجا بماند. این روابط می توانند کوتاه باشند یا این که سالهای سال ادامه پیدا کنند. ممکن است دلایل مختلفی برای این دوری وجود داشته باشد. گاهی به اجبار این اتفاق می افتد و گاهی نیز طرفین با توجه به دلایل خود انتخاب می کنند که از یکدیگر دور باشند.

در برخی مواقع، افرادی که از راه دور رابطه خود را آغاز نموده اند، با گذر زمان به یکدیگر نزدیک تر شده و رابطه لانگ دیستنس بین آن ها تبدیل می گردد به رابطه نزدیک و حضوری. اما به هر حال این نوع روابط مزایا و معایب مربوط به خود را دارند که به آن ها خواهیم پرداخت.

رابطه لانگ دیستنس چیست ؟
رابطه لانگ دیستنس چیست ؟

مزایای رابطه لانگ دیستنس :

هنگامی یک رابطه ای از دور شکل می گیرد، هر دو طرف رابطه به صورت جداگانه رشد و توسعه فردی پیدا می کنند. استقلال فردی بین آن ها بیشتر است و این که آن ها مجبور به فداکاری بیش از حد و غیر معمول برای یکدیگر نیستند. همچنین به دلیل این که وابستگی آن ها نسبت به یکدیگر، کمی کمتر از روابط نزدیک می باشد، طرفین زمان بیشتری در جهت تلاش و رسیدن به هدف های شخصی خود دارند.

یکی دیگر از مزایای رابطه لانگ دیستنس این است که باعث می شود طرفین رابطه احساس دلتنگی نسبت به یکدیگر داشته باشند. آن ها همیشه مشتاق دیدن همدیگر هستند و در نتیجه عشق و محبت همیشه بین آن ها در جریان است.

معایب رابطه لانگ دیستنس :

خوب یکی از واضح ترین معایب این رابطه، احساس تنهایی می باشد. زیرا در این رابطه مقاومت و انعطاف پذیری بالایی در طرفین باید وجود داشته باشد تا رابطه ای سالم حفظ گردد. گاهی برخی از افراد که دارای خصوصیت فرصت طلبی هستند، از نوع این رابطه سوء استفاده کرده و متاسفانه به طرف مقابل خود خیانت می کنند.

یکی دیگر از معایب این رابطه این است که ممکن است رابطه عاطفی میان طرفین کمرنگ تر گردد. در نهایت این امکان وجود دارد که عمر رابطه کوتاه شده و طرفین، تصمیم بگیرند که به این ارتباط پایان بدهند.

رابطه لانگ دیستنس چگونه مدیریت می شود ؟

رابطه لانگ دیستنس می تواند چالش های زیادی برای افراد داشته باشد، اما اگر طرفین رابطه یک سری اصول را در نظر داشته باشند، قطعا به سلامت ارتباط آن ها کمک می کند. مثلا لازم است طرفین هر از گاهی برای دیدار یکدیگر وقت گذاشته و با یکدیگر ملاقات داشته باشند. مورد بعدی این است که مناسبت های مختلف را فراموش نکنند و برای همدیگر کادو ارسال کنند.

طی رابطه اگر سوءتفاهمی بین آن ها ایجاد گردید، هر دو طرف باید تلاش کنند که در خصوص آن مسئله حتما رفع سو، تفاهم گردد. مهم تر از همه این است که از دروغ گفتن به یکدیگر بپرهیزند. همیشه بیان حقیقت، هر چه آن چه که هست، درست ترین کار است، تا شک یا سوءزن بین آن ها ایجاد نگردد.

چکیده :

قطعا تاثیر روحی و روانی که این نوع رابطه در افراد به جای می گذارد، جای بحث و بررسی بیشتری دارد. هر فردی که وارد رابطه از راه دور می گردد، می تواند دلایل مربوط به خود را داشته باشد. مثلا ممکن است، شخصی توانایی ابراز علاقه و احساسات خود را از نزدیک نداشته باشد.

گاهی افرادی به دلیل تحصیل و یا شرایط کاری مجبور به برقراری این شکل از رابطه می گردند. یا گاهی برخی اشخاص، به دلیل عدم شناخت از یکدیگر ترحیج می دهند ابتدا رابطه از راه دور شکل گرفته و زمانی که شناختشان بیشتر شد، رابطه را از راه نزدیک ادامه دهند. بنابراین قبول یا رد رابطه لانگ دیستنس، کار صحیحی نیست و باید با توجه به بررسی دلایل مربوطه و نوع شرایط اشخاص در این رابطه به آن پرداخته شود.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×