😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

هدف از ازدواج چیست ؟

هدف از ازدواج

ازدواج می تواند نقطه عطفی در جهت پیشرفت یک شخص از نظر روانی، اجتماعی و مالی بوده و یا بالعکس باعث نزول او در همین موارد مذکور باشد. در این مقاله هدف از ازدواج را برایتان خواهیم گفت.

مهم ترین هدف از ازدواج هر شخصی چیست ؟

مهمترین هدف هر ازدواجی ابتدا ساختن محیطی امن به نام خانواده می باشد، که در آن زن و شوهر به همراه فرزندانشان در آن به صورت سالم رشد و پرورش یابند. انتخاب یک همسر مناسب، یکی از مهمترین انتخاب های زندگی هر شخصی است. به این معنی که آن ها بتوانند رسیدن به نقطه آرامش را در کنار یکدیگر را تجربه نمایند. وقتی در میان اعضای خانواده عشق و آرامش وجود داشته باشد، قطعا آن ازدواج، ازدواجی موفق و پایدار می باشد.

همه ما انسان ها نیاز داریم که مورد محبت قرار بگیریم و در کنار آن نیز به دیگران محبت کنیم. حال در این بین انسان نیاز دارد این احساس را به صورت خاص تری به یک نفر یعنی در واقع همان شریک زندگیش داشته باشد. نیاز عاطفی یکی از مهم ترین نیاز های هر فردی است که مقوله ازدواج می تواند به برطرف نمودن آن کمک نماید.

مهم ترین هدف از ازدواج هر شخصی چیست ؟
مهم ترین هدف از ازدواج هر شخصی چیست ؟

چرا ازدواج می کنیم ؟

ازدواج به نوعی یکی از قوانین طبیعت است. می توان گفت از ابتدای آفرینش، خداوند تمام موجودات را زوج آفریده است تا باعث تکمیل شدن نیاز های یکدیگر شوند. همان طور که در بالا گفتیم، عشق و محبت در واقع لازمه یک ازدواج می باشد. پس ازدواج می تواند یکی از راه های دوست داشتن و دوست داشته شدن باشد.

همچنین بعضی اشخاص در زندگی خود به دنبال یک حامی مطمئن و خوب هستند که در کنار او احساس امنیت و آرامش را تجربه نمایند. به موفقیت های یکدیگر کمک کنند و باعث رشد و پیشرفت همدیگر باشند. اگر ازدواجی موفق باشد، قطعا کمک می کند طرفین نقاط مثبت و توانایی های خود و طرف مقابل را بهتر شناخته و به یک نوع خودشناسی صحیح دست پیدا کنند.

بدون وجود ازدواج و تشکیل شدن خانواده،‌ تمدن بشر نیز پایدار نخواهد بود. زیرا هیچ مجموعه دیگری نمی تواند نقش مفید و اساسی یک خانواده را برای شخص ایفا نماید. زیرا در درون خانواده است که اولین ارزش های یک انسان در درون او نهادینه می شود و اولین عشق های حقیقی را تجربه می کند.

زندگی هر انسانی اگر درونش عشق و محبت نباشد، برایش معنی خاصی نخواهد داشت. در زندگی مشترک است که او می تواند طعم عشق واقعی را چشیده و روز های خوب یا بد زندگی را کنار همراهی شریک زندگی اش بگذراند. به وسیله ازدواج است که افراد معنای زندگی را درک کرده و هنگامی که با چالش های مختلفی رو به رو می شوند، با تلاش مشترک سعی می کنند مشکلات را حل نموده و به رشد و تعالی دست یابند.

چکیده :

هر چند که عشق لازمه تداوم هر ازدواجی است، اما به تنهایی نمی تواند دلیل محکم و قانع کننده ای برای آغاز آن باشد. عوامل بسیار زیادی هستند که کمک می کنند ازدواج شکل منطقی تری داشته باشد. فرهنگ، عقاید، شخصیت، نوع دیدگاه، تناسب تحصیلی، خانواده و … عواملی هستند که در یک ازدواج موفق باید مدنظر قرار گیرند.

اگر معیارهای هر شخصی قبل از اقدام به ازدواج به وضوح و صادقانه بیان شود، کمک می کند طرف مقابل نیز به شناسایی و آگاهی بیشتری دست یابد. بنابراین احتمال بروز جدایی در چنین ازدواجی کمتر خواهد بود. آخرین و مهم ترین نکته ای که باید بگوییم این است که حتما قبل از ازدواج نسبت به انجام مشاوره با متخصصین این امر اقدام نمایید. چرا که این امر کمک می کند آینده خود را با اطمینان خاطر بیشتری رقم زده و احتمال شکست را در آن بکاهید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×