😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

معنای زندگی در حقیقت چه چیزی است ؟

معنای زندگی

همه ما انسان ها در زندگی خود هدف های بسیاری را دنبال می کنیم و معنای زندگی خود را در آن هدف ها می بینیم. در این مقاله می خواهیم به معنای واقعی زندگی بپردازیم.

معنای زندگی چیست ؟

زندگی از نظر افراد مختلف، تعریف های متفاوتی دارد. برخی افراد داشتن ثروت فراوان و برخی دیگر داشتن خانواده و برخی نیز تحصیلات عالیه، سلامتی، عشق و … را معنای زندگی می دانند. اما گاهی ما انسان ها آن قدر خود را درگیر زندگی و مسائل آن می کنیم که از معنای واقعی آن دور می گردیم. حال این سوال را از شما می پرسم که چه چیزی شادی و خوشحالی واقعی را در شما ایجاد می کند؟

زندگی در جریان است و مشغله های زندگی نیز همیشه هستند و گاهی باعث می شوند که ما از اندیشیدن در خصوص زندگی واقعی خود دور شویم. اما نباید این قدر خود را درگیر مسائل و مشکلات کنیم تا اجازه ندهیم احساسات ما خود را بروز دهند. چون احساسات در ما وجود دارند، آن ها واقعی هستند و باید به آن ها توجه شود. پس تلاش کنیم، اوقاتی را نیز به این اختصاص دهیم که زندگی را عمیقا حس کرده و بابت داشتن آن لحظات از خودمان قدردانی نماییم.

در واقع معنی زندگی به کیفیت آن بستگی دارد. یعنی این که لحظات خود را چگونه می گذرانیم و چقدر به احساسات خودمان اهمیت می دهیم. تمام چیزهایی که در زندگی داریم و یا اهداف ما هستنید، کمک می کنند تا انگیزه کافی برای زندگی کردن داشته باشیم. همچنین حس مهم بودن را درک نماییم که این خود بخشی از معنای زندگی است. این که برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنیم، بسیار عالی است. اما مراقب این مسئله باشیم که آیا از مسیر رسیدن به خواسته های خود نیز لذت می بریم؟ یا این قدر مسیر را برای خود سخت ساخته ایم و غرق در آن شده ایم که فقط به انتهای مسیر فکر می کنیم؟

معنای زندگی چیست ؟
معنای زندگی چیست ؟

نقش تجربیات در زندگی ما چیست ؟

تجربیات مثبت مانند عشق، مادر یا پدر شدن، تحقق اهداف، یادگیری مهارت ها و … می توانند در معنادار نمودن زندگی ما نقش داشته باشند. اما در حالی که تجربیات منفی نیز وجود دارند. مثلا از دست دادن عزیزان، جدایی در رابطه، شکست در حرفه، بیماری، بلایای طبیعی و هزاران تجربه دیگر از این قبیل که رخ دادن بسیاری از آن ها دست ما نبوده است. درست است که تجربیات منفی مانند یک زخمی عمیق، نشانه ای از خودشان در روح ما باقی می گذارند. اما آیا با این احساس واقعا می توان به مسیر زندگی ادامه داد؟ پس باید تلاش کنیم و یاد بگیریم که این زخم ها را در خودمان التیام بخشیم. برای درک بهتر این مطلب می توانید دوره رهایی از رنج را تهیه نموده و از آن بهره ببرید.

چگونه به زندگی خود معنا ببخشیم ؟

ما باید بیشتر مراقب معاناهایی باشیم که به وسیله اتفاقات مختلف، به زندگی خود می بخشیم. اگر ما بتوانیم افکار خود را تغییر دهیم، قطعا احساسات ما نیز تغییر می کند و به این صورت معنای زندگی خود را آن گونه که می پسندیم، تعیین می نماییم. اگر احساس خوب به ما حال خوب می بخشد و احساس بد، حالمان را واقعا بد می کند، این امر اصلا اتفاقی نیست. در زندگی همه چیز به احساسات ما و کیفیت آن بستگی دارد. اگر ما چیزی را دوست داریم، دلیلش این است که آن چیز احساس خوبی به ما می دهد.

برای تجربه معنای بهتر زندگی سعی کنید بابت تمام چیزهایی که خداوند به شما بخشیده است، شکرگزاری کنید و احساس شادی و خوشحالی را در خود بپروانید. این گونه امواج مثبت تری به جهان هستی ساطع کرده و انرژی بیشتری نیز دریافت می نمایید. اگر این را باور داشته باشید که این شما هستید که به زندگی خود معنا می بخشید، قطعا مشاهده می کنید که برای تجربه کردن نقطه اوج زندگی، هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد.

چکیده :

احساس رضایت از زندگی را به وسیله توجه به نکات مثبت خود می توان تقویت نمود. فرقی نمی کند که شما نسبت به اطرافیان خود چه کم و کاستی هایی دارید. مهم این است که تمرکز خود را فقط روی توانمندی های خودتان قرار دهید. دانستن این نکته بسیار مهم است که هر فردی، بتواند، همانی باشد که به آن می اندیشد و در نهایت آن را به جهان هستی عرضه نماید. به این صورت است که او می تواند به زندگی خود معنایی متفاوت بخشیده و از آن لذت کافی ببرد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×