😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

ارتقای توانایی ذهنی چگونه صورت می گیرد؟

ارتقای توانایی ذهنی

قدرت ذهن گاهی تحت تاثیر عوامل مختلف قرار می گیرد. در این مقاله با با موضوع چگونگی ارتقای توانایی ذهنی با ما همراه باشید.

ارتقای توانایی ذهنی آیا امکان پذیر است؟

توانایی ذهنی انسان به معنی درک احساسات و عواطف خود و دیگران و در نهایت توانایی مدیریت استرس و نگرانی ناشی از تنش ها و بحران های روحی می باشد. زندگی ما همیشه آن طور که پیش بینی کرده ایم، جلو نمی رود و گاهی اتفاق هایی که انتظارشان را نداشته ایم، رخ می دهند. هر قدر ما از نظر ذهنی قوی تر باشیم، هنگام مواجه شدن با چالش ها، عملکرد بهتری خواهیم داشت. داشتن روحیه قوی، به ما کمک می کند تا موانع موجود را راحت تر از میان ببریم و در مسیر درست زندگی قرار بگیریم. در کنار این مقاله می توانید مقاله توسعه قدرت ذهن را نیز مطالعه نموده و از آن بهره ببرید.

ارتقای توانایی ذهنی آیا امکان پذیر است؟
ارتقای توانایی ذهنی آیا امکان پذیر است؟

ارتقای توانایی ذهنی چگونه صورت می گیرد؟

داشتن تغذیه سالم و درست، می تواند بر سلامتی جسم و روان ما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. همان طور که می دانیم مصرف برخی غذاها نظیر فست فودها، غذاهای صنعتی و … روی مغز عملکرد منفی دارند. بنابراین رعایت یک تغذیه اصولی مانند مصرف مغزها، ماهی، سبزیجات و غذهای خانگی، به درستی مواد غذایی مورد نیاز بدن ما را تامین می نمایند. همچنین داشتن خواب با کیفیت و کامل نیز یکی دیگر از مولفه های بسیار مهم روی عملکرد درست ذهن می باشد. زیرا کمبود خواب می تواند باعث ایجاد اختلال در ذهن شود. میزان خواب کافی برای افراد بزرگسال، ۶ تا ۸ ساعت می باشد.

در کنار موارد گفته شده، یادگیری یک زبان جدید، ضمن افزایش میزان دانش ما، باعث بهبود عملکرد ذهن خواهد شد. زیرا با شروع یادگیری زبان جدید، ذهن فعالیت بیشتری را شروع می کند. در نهایت توانایی آن ارتقاء می یابد. همچنین مطالعه نمودن کتاب های مختلف نیز علاوه بر زیاد شدن اطلاعات ما، روی توانایی ذهنمان تاثیر مثبتی خواهد داشت. اشخاصی که زیاد مطالعه می کنند، معمولا افرادی منطقی، متفکر و با تجربه تر هستند.

استرس و نگرانی بیشترین آسیب را به عملکرد ذهن ما می رساند. به صورتی که حتی اضطراب زیاد می تواند در عمکرد مغز تاثیر بسیار مخربی ایجاد نماید. بالعکس، داشتن آرامش باعث تمرکز بیشتر ذهن می گردد. ضمن این که در هنگام مواجه شدن با مشکلات مختلف زندگی، حفظ آرامش، کمک می کند تا بتوانیم مسائل را به درستی مدیریت و حل نماییم.

تاثیر دیدگاه مثبت روی ارتقای توانایی ذهنی:

وقتی ذهن ما افکار منفی را در خود حمل می کند، تعادل هورمون های بدن نیز تغییر می کند. در نهایت این کار قدرت خلاقیت و تصمیم گیری را از ما می گیرد. این گونه است که در مواقع حساس زندگی نمی توانیم به درستی تصمیم گیری نماییم. اما مثبت اندیشی به ما احساس آرامش و امنیت می دهد و تمرکز ما افزایش می یابد. مدیریت درست تری نیز روی احساسات و رفتار خود خواهیم داشت. در نهایت بهترین و درست ترین تصمیم گیری ها را در زندگی خود انجام می دهیم. در کنار این مقاله می توانید مقاله درگیری ذهنی را نیز مطالعه نمایید.

چکیده:

ذهن ما یکی از عجیب ترین آفرینش های پروردگار است. زیرا قدرت بسیار زیاد و شگفت انگیز آن، قابل توصیف نیست. ما به وسیله ارتقای توانایی ذهنی خود می توانیم به تمامی اهداف و خواسته هایمان دست یابیم. فقط کافی است که بخواهیم و اراده کنیم که از آن به درستی استفاده نماییم. تمرکز باعث می شود ذهن منسجم و منظم تر عمل کند. ضمن این که نسبت به موضوعات بیهوده و بی اساس، تمایلی نخواهدداشت. در نتیجه به دنبال موضوعات مهم و راه گشا متمایل می گردد تا بتواند زمینه ساز تغییرات منحصر به فرد و جدی تری را برای ما باشد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×