😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

قانون تلاش معکوس چیست؟

قانون تلاش معکوس

قانون تلاش معکوس یعنی اینکه تقلای بیهوده نکردن و در حین رسیدن به هدف، رها بودن است.

قانون تلاش معکوس

گاهی افراد هر چه قدر تلاش می کنند نتیجه معکوس می گیرند و علت آن را نمی دانند. آنها طبق قانون جذب چیزی را می خواهند و خواسته خود را به کائنات اعلام می کنند، تلاش می کنند و بسیار عملگرا هستند. ولی نتیجه ای نمی گیرند و بعد به قوانین جهان هستی و قانون جذب شک می کنند و می گویند جواب نمی دهد و کل باور هایشان سست و ضعیف می شود. حتی ترجیح می دهند دیگر تلاشی نکنند. چون تلاشهای آنها بی نتیجه مانده و هر چه بیشتر دست و پا می زنند بیشتر غرق می شوند.

یکی از پارادوکس‌هایی که در جهان وجود دارد این است که هرچه بیشتر برای موفقیت تلاش کنید بازدهی و نتیجه کمتری خواهید گرفت، این قانون تلاش معکوس است. البته این به آن معنی نیست که تنها با نشستن به نتیجه میرسید بلکه منظور این است که از این قانون با استفاده از ذهن خود به همراه رهایی به نتیجه برسید. یعنی شما با آرامش بخشیدن به ضمیر ناخود آگاه خود، می‌توانید اعتماد به نفس بیشتری به دست آورید و باید دست از مبارزه بردارید و احساسات منفی ناشی از نرسیدن را رها کنید. زیرا اینها قدرت تصمیم گیری را از بین میبرند وباعث عدم تمرکز شما می شوند. برای اینکه شما بتوانید بر ترس های خود غلبه کنید باید به مسائل جدید که باعث آرامش شما هستند فکر کنید. میتوانید در این مورد مقاله مقاومت را مطالعه کنید.

تلاش معکوس
تلاش معکوس

نکته مهم

نکته مهمی که وجود دارد و این افراد از آن غافل هستند این است که آنها خواسته خود را اعلام می کنند و می نویسند و شفاف است تلاششان را هم انجام می دهند. ولی مرحله مهمی را که باید انجام دهند نا آگاهانه و بی توجه به آن هستند و آن نکته اساسی و مهم این است که وقتی شما خواسته ای دارید و آن را شفاف در خواست کرده اید مرحله بعد با کائنات است که آن در خواست را اجابت کند و مهم ترین قسمت آن بخش سوم که اکثر افراد به آن بی توجه هستند و یا نا آگاه هستند این است که باید در مرحله سوم رها باشند و بدون مقاومت یعنی خواسته خود را رها سازند و در یک حالت راحتی و بدون فشار قرار بگیرند.تا قانون تلاش معکوس اجرا شود.برای اطلاعات بیشتر میتوانید دوره رهایی را تهیه کنید.

مرحله رهایی

مرحله رهایی و عدم مقاومت بسیار مهم است. شما باید تمرین کنید که بعد از مرحله درخواست کردن، آماده دریافت باشید. تلاش و فشارهای زیاد شما بی نتیجه خواهد بود و قانون تلاش معکوس کار خودش را می کند. چیزی که به شما کمک می کند این است که در این مرحله رها باشید. حالا این که چگونه رها باشید را در اینجا بیان میکنم. یک تمرین عالی در لحظه حال بودن و لذت بردن از آن لحظه است. مقاله لحظه حال در این مورد توضیحات و تمرینات مفیدی دارد. لطفا مراجعه کنید و تمرینات را انجام دهید تا به مرحله رهایی برسید.

رهایی و عدم مقاومت
رهایی و عدم مقاومت

حضور در لحظه حال

زمانی که شما در لحظه حال باشید قانون تلاش معکوس را اجرا کرده اید و به این صورت که شما تلاش بیهوده نمی کنید. بلکه الهامات و شهودی که شما را هدایت می کند. و چون شما در ارتعاش بالا هستید دریافت کننده خوبی خواهید بود و تمام پیامها را می گیرید. خانم esther hicks این را هنر اجازه دادن می نامند. یعنی عدم مقاومت که مهم ترین بخش دریافت خواسته ها است. و باید تمرین کنیم و راهی پیدا کنیم که رها تر باشیم و مقاومتی نداشته باشیم. تا بتوانیم ارتعاش خود را بالا ببریم و آماده دریافت باشیم. در این مورد به مقاله قانون رهایی مراجعه کنید.

مثال

برای مثال در قانون تلاش معکوس به جای اینکه تمام تمرکز خود را روی اینکه من دیگر هرگز عصبانی نمی شوم. روی این تمر کز کنید که من آرامش دارم و انسان شادی هستم و تمریناتی که در این زمینه به من کمک می کند را انجام می دهم. دیگر رها هستم چون من خودم را در خواسته ام می بینم و می بینم که آنها را دریافت کرده ام و خوشحال و آرام و رها هستم و دیگر هیچ. اجازه می دهم تا خواسته ها سیر طبیعی خود را داشته باشند به راستی که خودم هم اعتقاد راسخی به این عدم مقاومت دارم که معجزه می کند.

مراحل قانون تلاش معکوس

خواسته تان را طلب کنید و تا می توانید شفاف و واضح باشد.
شما خواسته خود را به کائنات بسپارید. و دیگر به چگونگی رسیدن به آن کار نداشته باشید.
حالا کارهایی را که به شما الهام شد و نشانه را دریافت کردید بلافاصله عملی کرده و انجام دهید.
مقاله ای در این رابطه در سایت Big Think وجود دارد.

شاد و سعادتمند باشید.


دیدگاه‌ها (0)

*
*

×