😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

مقاومت چیست؟

مقاومت

در این مقاله یاد می گیریم که مقاوت چه قدر به ما آسیب می زند . درون مان چه قدر مقاومت داریم ؟

مقاومت انرژی انسان را می گیرد.

اکثرانسانها در زندگی دائما نگرانند ترس دارند و هراس هایی درونشان است که بیشتر انرژی آنها را می گیرد در اکثر مواقع آنها طبق عادت ها در استرس و نگرانی به سر می برند ترس از آینده، ترس از شکست و ترس از فقر و کمبود، ترس از بیماری و…. این ترسها کلی از انرژی انسانها را می گیرد و به جای این که ذهن روی راه حل تمرکز کند تمام توجهش به سمت فقدان و کمبود است و دسترسی به راه حل ندارد. در این مورد می توانید به مقاله هنر اجازه دادن مراجعه کنید.

رها باشید و مقاومت نکنید
رها باشید و مقاومت نکنید

مقاومت مانعی بزرگ برای خوشبختی است

مقاومت مانعی است که دسترسی شما را با نیروی عظیم درونتان قطع می کند و زمانی که شما در این حالت باشید دیگر به منابع نا محدود درون دسترسی ندارید. انسان به قدری نا محدود است که در طول زمان همه ما شاهد قدرت بشری به طور وسیع بوده ایم. برای مثال ادیسون اگر قدرت درونش را باور نداشت نمی توانست به اختراع عظیم برق دست یابد. یا انشتین ، ویلیام شکسپیر، لئوناردو داوینچی، میکل آنژ و استیو جابز و…. انسانهایی بودندکه خودشان را باورداشتند قدرت درونشان را باور داشتند و دست به کارهایی زدند که دیگران را متعجب و شگفت زده کرده اند.

معنی مقاومت چیست؟

این افراد موفق در ذهن خود مقاوت نداشتند یعنی اجازه نمی دادند که افکار منفی آنها جلوی خلاقیت پیشرفت و رشدشان را بگیرد. از اهداف مهم و بزرگ و رویا های عظیم باز دارد. مقاومت یعنی مانعی بزرگ در مقابل رشدتان. درون خود را بررسی کنید و ببینید در کجاها مقاومت دارید. در چه مسائلی احساس ناتوانی می کنید؟ به چه رفتار نا خوش آیند در خود و دیگران توجه می کنید؟ آیا در زمان بروز مسئله به موانع و مشکلات توجه می کنید یا به راه حل توجه می کنید و بلافاصله شروع به حل کردن مسئله می کنید؟ این سوالات را با دقت بخوانید وروی کاغذ بیاورید و پاسخ این سوالات هدایتتان می کند که ببینید چه قدر مقاومت دارید و کجاها سرسخت هستید تا روی آنها کار کنیدو آنها را برطرف کنید.

عدم مقاومت یعنی حس رهایی

یعنی در جریان زندگی رها باشید در جریان مسیر زندگی باشید مقاومت نکنید. و اجازه دهید مسائل و چالش ها از شما عبور کند به قدرتی بزرگ که درونتان هست ایمان داشته باشید که این قدرت و نیرو با عشق منتظر است تا شما را هدایت کند. و در مسیر درست پیش ببرد. این نیرو مشتاق پیشرفت شما است تنها مانع فقط خودتان هستید افکار و باورهای منفی تان است همان مقاومت درونتان که اجازه نمی دهد این نیرو شما را هدایت کند و وسعت ببخشد. با تمرینهایی که به شما می دهم مقاومت خود را کم کنید.

در جریان مسیر زندگی باشید و مقاومت نکنید
در جریان مسیر زندگی باشید و مقاومت نکنید

بعد از انجام تمرین بالا این تمرینات را انجام دهید.

 • مراقبه تنفس را روزی دو بار در طول روز انجام دهید.
 • حس خود را خوب نگه دارید و این را سر لوحه خود کنید. هیچ چیز مهم تر از حس خوب شما نیست.
 • هر مقاومتی درون شما بود فقط شاهد باشید و نظاره کنید. قضاوت نکنید.
 • اجازه بدهید احساسات و مسائل از شما عبور کند.
 • نظاره گر باشید قضاوت نکنید.حتی در فکر خودتان.
 • از غیبت کردن پرهیز کنید.
 • فقط و فقط روی خودتان متمرکز شوید.

این تمرینات را جدی بگیرید

و روی خودتان به شدت تمرکز کنید یادتان باشد نیروی تمرکز را دست کم نگیرید.به حرفهای دیگران توجه نکنید. تمام توجه را به تغییر افکار خودتان بدهید روی افکار منفی خود کار کنید و آنها را تغییر دهید. از غیبت کردن به شدت بپرهیزید چون تمرکزتان را از خود می گیرد و شما را از پیشرفت و موفقیت باز می دارد. زمانی که مسائلی پیش می آید توجه خود را به حل مسله بدهید. در همه زمان ها به نیرویی والا در درون خود ایمان داشته باشید و بدانید که او مشتاق موفقیت و پیشرفت شماست. عاشقانه با آغوشی باز منتظر رساندن امدادهای معجزه آسا به شما است شما وظیفه تان فقط رها بودن و کار کردن روی خودتان است تا نتایج شگفت انگیزی بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید آموزش رهایی از رنج را مشاهده کنید.

در مقاله Medium در مورد رشد معنوی و شخصی توضیحاتی داده شده است.

موفق و پایدار باشید.

دیدگاه‌ها (2)

*
*

  زهرا جاوید Guest 1399-08-18 Reply

  سلام عالی بود
  ممنون از شما

   azita8456 نویسنده 1399-09-23 Reply

   درود بر شما دوست قدرتمند

×