😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

پاکسازی ذهن چیست ؟

پاکسازی ذهن

در اینجا می آموزید که پاکسازی ذهن چه قدر اهمیت دارد و چگونه ذهن خود را پاکسازی کنید؟

پاکسازی ذهن

پاکسازی ذهن اهمیت بسیاری دارد چرا که زمانی که در فکر موانع و خشم و کینه حسادت و هر چه که من به آن می گویم آشغال های ذهنی وجود داشته باشد نمی توانیم چیزهای مفید و ارزشمند که موجب سعادت و خوشبختی ما است در آن وارد کنیم. چون آن زباله های متعفن ، پر از ویروس و میکرب است و ذهن ما را آلوده می کند. تا این زباله ها را دور نریزیم و ذهن را پاکسازی نکنیم، پشرفتی نخواهیم داشت و جا برای باورهای جدید و افکار زیبا نداریم. به ما کمک می کند که خلا ایجاد کنیم. همان طور که جسم ما نیاز به نظافت شستشو و حمام دارد. روح و افکار ما هم نیاز به پاکسازی و نظافت دارند.مقاله تخلیه ذهن در این رابطه مطالب مفیدی دارد.

باید ذهن را پاکسازی کنیم تا افکار جدید وارد شوند
باید ذهن را پاکسازی کنیم تا افکار جدید وارد شوند

اهمیت پاکسازی ذهن

پاکسازی اهمیت بسیاری دارد برای مثال وقتی در میان میوه هایتان یکی پوسیده باشد و شما توجه نکنید بنابر این میوه های دیگر هم آلوده می شوند و کپک میزنند و غیر قابل استفاده می شوند. وقتی به افکار منفی خود توجه کنید، مانند ویروس تمام ذهن شما آلوده می شود و شما اصلا متوجه پیشرفت آن نمی شوید. تا جایی که روح و روان شما را هم آلوده می کنند و شما فکر می کنید عادی است و به آن توجه نمی کنید و حالتان هر روز بدتر می شود و حال بد اتفاقات بد را رقم می زند. این دور همچنان تکرار می شود. در مورد پاکسازی ذهن در سایت Forbes توضیحاتی داده شده است.

تمرین پاکسازی ذهن

پاکسازی تمرینات مهم ذهنی است که به شما کمک می کند تا بتوانید جهان را از زوایای دیگری ببینید، خلاقیت داشته باشید و حالتان خوب باشد. روشهای مختلف برای این کار وجود دارد در اینجا برای شما توضیح می دهم که با روشهای ساده تری می توانید ذهن خود را پاکسازی کنید. به محض اینکه افکار منفی سراغ شما می آید یا احساس شما بد می شود، اولین اقدام این است که احساس خود را ببینید. دیده شدن احساس به شما کمک می کند در همان مرحله اول کمی آرام تر شوید.

پاکسازی ذهن
پاکسازی ذهن

مراقبه

یکی از راه های پاکسازی ذهن مراقبه در سکوت است.

 • مراقبه به این شکل که در جایی خلوت و در سکوت آرام بنشینید .
 • چند نفس عمیق بکشید. به صورت دم نگه داشتن و بازدم هر کدام سه تا پنج ثانیه.
 • چشمان خود را ببندید.
 • در هر تنفس ببینید که با دم مثبت ها و نور الهی را وارد ریه های خود می کنید که پر است از افکار مثبت
 • در بازدم ببینید که افکار منفی خشم و کینه را بیرون می دهید.
 • بدن و ذهن خود را ببینید که رها شده و شفا یافته است.
 • هر کسی در ذهن شما می آید را ببخشید و بگویید تورا آزاد و رها می کنم و به عشق الهی می سپارم.
 • بگویید به قدرت خدای درونت زندگیت می تواند به همان شگفتی و زیبایی که می خواهی باشد.
 • در هر وضعیت آزار دهنده ای بگویید من این وضعیت را عالی و نیکو می خوانم.
 • من آزادانه رها می کنم و کاملا می بخشم. هر گونه قضاوت، انزجار و انتقاد و خصومت را کنار میگذارم.و ذهن خود را پاکسازی میکنم.
 • همه بارهایم را به خدا می سپارم تا همه ی مسائل را با شادمانی حل کند. و همه چیز را شفا بخشد.

در این مورد مقاله مراقبه چیست را مطالعه کنید.

توجه کنید

دلیل اینکه دیگران ما را آزار می دهند این است که روح آنها توجه الهی و دعای ما را می جوید. اگر برای آنها برکت و آمرزش بطلیم دیگر ما را آزار نمی دهند. و از زندگیمان بیرون می روند. خیر و صلاحشان را جای دیگر می یابند. و یا بخش خوبشان را به ما نشان می دهند. در این رابطه در مقاله جذب روابط عالی توضیحات زیادی داده شده است. تا می توانی پاکسازی کنید برای دیگران عشق الهی بطلبید. برای پاکسازی ذهن هر چه قدر برای دیگران طلب خیر کنید خودتان آسوده خواهید شد و آرامش الهی بر شما خواهد تابید. و انعکاس عشق بر خودتان چندین برابر خواهد بود.

در آخر…

مراقبت‌ هایی برای سلامت خود در نظر گیرید. برای مثال پیاده‌روی علاوه بر سلامت جسم به سلامت روح و روان شما کمک می‌کند. گاهی با نوشتن مسائل و مشکلات می‌توانید ذهن را از آن همه درگیری و بحران خالی کنید و همین طور با نوشتن و داشتن برنامه‌ریزی برای کارها و اهداف خود می‌توانید به ذهن خود نظم دهید. برای چیزهایی که به آنها علاقه دارید زمان بگذارید و حتماً فهرستی از توانایی‌ ها و موفقیت‌ های خود تهیه کنید. نگاه کردن به آنها، مرور آنها حال شما را خوب می‌کند. و می‌توان بابت داشته‌ها و لحظات خوب سپاسگزاری داشته باشید و آنها را مکتوب کنید. این موارد می‌تواند کمک کند تا کمی به ذهن خود نظم دهید و باید برای آرام کردن شرایط با خود مهربان‌تر باشید و بعد با پاکسازی افکار می‌توانید اضطراب و استرس را کاهش دهید.

موفق باشید… .


دیدگاه‌ها (0)

*
*

×