😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

مراقبه چیست؟ چگونه ذهن خود را آرام کنیم؟

مراقبه چیست

در این جا در مورد مراقبه و چگونگی تاثیر آن و انجام آن توضیح می دهیم.

مراقبه چیست و چگونه عمل می کند؟

افکار ما در زندگی روزمره شلوغ و پر ترافیک می شود و در این گونه مواقع که متاسفانه بیشتر مواقع هم این گونه هست ما ذهن ما آرامش ندارد و راه کار درستی برای حل مسئله نمی دهد برای آن که بتوانیم مسائل خود را به بهترین شکل حل کنیم و از زندگی خود لذت ببریم باید آرامش داشته باشیم و این داشتن آرامش حاصل نمی شود مگر آرام کردن و خلوت کردن ذهن وبرای خلوت کردن ذهن انجام عملی مثل مراقبه کمک شایانی به ما می کند تا با آرامش و تمرکز به اهداف خود برسیم.

انجام تمرینات مراقبه میتواند به ما در کاهش استرس و ایجاد آرامش درونی کمک کند. میتوانید بیشتر بر زمان حال تمرکز داشته باشیم و صبر و تحمل ما را افزایش می دهد. بر سلامت جسمی ما تاثیر دارد و حتی میتوانیم خواب بهتر و عمیق تر و با کیفیت تری داشته باشیم. میتوانیم هر طور که دوست داریم و در هر شرایطی که احساس مثبت و راحتی داریم، انجام دهیم. گاهی افراد دوست دارند به صورت رسمی انجام دهند مانند کلاس های دسته جمعی یا یوگا و گاهی فرد ترجیح می دهد به تنهایی انجام دهد.

و نتیجه مراقبه منظم افزایش تمرکز وآرامش و سلامت روان است.برای انجام آن میتوانیم یک مکان آرام را انتخاب کنیم و در ابتدا یک زمان 5تا 10 دقیقه را به آن اختصاص دهیم.

مراقبه و کاهش استرس
مراقبه و کاهش استرس

استمرار کلید موفقیت

مراقبه چیست؟ عمل پیچیده ای نیست که در شما اتفاقات عجیب و غریبی رخ دهد مراقبه عملی است که استمرار در آن باعث تغییرات درونی و آرامش و موفقیت و عزت نفس در شما می شود بنا براین دنبال پیچیدگی در مراقبه نباشید بلکه به صورت خیلی ساده اجازه دهید در شما اتفاق بیفتد. تمرینی که می توانم به شما بدهم این است که روی تنفس خود تمرکز کنید و تنفس خود را آرام و شکمی انجام دهید البته خیلی رها شده اجازه دهید اتفاق بیفتد و افکاری که در ذهن شما می آید و می رود را نظاره گر باشید و فقط اجازه دهید افکار بیایند و بروند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله چطور به خود باوری برسم مراجعه کنید.

پاکسازی ذهن با مراقبه
پاکسازی ذهن با مراقبه

احساس رهایی و شاهد بودن

مهم ترین نکته در انجام مراقبه احساس رهایی و شاهد بودن افکار است
در افکار گیر نکردن و اجازه دهید افکار ذهن تان بیایند
و بروند جلوی افکار منفی را نگیرید چون خودش باعث مقاومت می شود
و در فکری گیر نکنید و رد شوید و همین عمل باعث رها شدن شما از افکار منفی می شود
مراقبه به شما کمک می کند که ذهنتان پاکسازی شود
و افکار مزاحم را از بین می برد و آرامش را به شما هدیه می کند.
در اینجا در مورد مراقبه چیست به شما توضیحاتی دادم که کمک می کند ذهن آرام تری داشته باشید.
مقاله ای در سایت Wikipedia در این مورد است.

شاد و سعادتمند باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×