😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

تخلیه ذهن چگونه صورت می گیرد؟

تخلیه ذهن

فرایندی که طی آن ذهن آرام تر شده و برای انجام فعالیت های بیشتر آماده می گردد، تخلیه ذهن است. در این مقاله برایتان آن را شرح می دهیم.

تخلیه ذهن چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که گاهی احساس می کنید انرژی تان کم تر شده و توان ادامه را ندارید. دلیلش می تواند وجود افکار و انرژی های منفی درون شما باشد. بنابراین برای داشتن روان و جسم سالم، نیاز است ذهن خود را تخلیه و پاک نمایید. با این کار شما بسیاری از ذغدغه های بی مورد ذهنی را که باعث می شوند احساسات منفی به سراغتان بیاید را از بین خواهید برد و فضا را برای ورود افکار و انرژی مثبت خالی می نمایید. زمانی که در ذهن شما موانعی مانند خشم، کینه یا حسادت وجود داشته باشد، شما نمی توانید چیزهای ارزشمند و موثری را که موجب سعادت شما است در آن وارد نمایید. در این خصوص می توانید مقاله پاکسازی ذهن را نیز مطالعه نمایید.

ذهنی که نا آرام است، مملو از افکار منفی می شود و این مسئله بسیار آزار دهند می باشد. این افکار از نگرانی های ما در خصوص مسائل مالی یا هر چیز دیگری می تواند نشاْت بگیرد. حتی گاهی ترس های بی دلیل و مبهم نیز باعث ایجاد استرس در ما می گردند. در این خصوص می توانید مقاله علت ترس های بی مورد را مطلاعه نمایید. این ترس ها تبدیل به دلشوره همیشگی می شوند و ما را آزار می دهند. بنابراین از یه جایی باید شروع کنیم به کنترل این افکار مزاحم و تخلیه آن از ذهنمان. زیرا در غیر این صورت ممکن است به دلیل وجود آن ها، آسیب های جدی تری دریافت نماییم.

تخلیه ذهن چیست؟
تخلیه ذهن چیست؟

تخلیه ذهن چگونه انجام می شود؟

ابتدا مهم است که بدانیم منشا این شلوغی ذهن ما در چیست؟ معمولا عواملی به صورت آگاهانه و یا نا آگاهانه باعث پریشانی ذهن می گردند. بنابراین باید سعی کنیم به ذهن خودمان نظم ببخشیم. خواب کافی یکی از عواملی است که بسیار کمک می کند بتوانید افکار مزاحم را راحت تر دور بریزید. اگر بتوانید خواب کافی و با کیفیتی را در طول شبانه روز داشته باشید، قطعا روز بعد احساس بهتری را تجربه خواهید نمود.

نکته مهم بعدی انجام مدیتیشن است. انجام مدیتیشن باعث می شود ذهن و جسم شما آرام تر شود و از هیاهو و شلوغی فاصله بگیرد. بنابراین ضروری است که از آن غافل نشوید تا بتوانید افکار مزاحم را از ذهن خود دور بسازید. حتی گاهی پیاده روی و قدم زدن نیز می تواند در این امر به شما کمک به سزایی داشته باشد. زیرا با این کار شما با خودتان خلوت می کنید و فرصت دارید که افکار خود را سازماندهی کنید.

یکی دیگر از کار هایی که کمک می کند شلوغی ذهن شما آرام گیرد، نوشتن است. هر آن چیزی که در ذهنتان است را بنویسید. کسی قرار نیست یادداشت های شما را بخواند و شما را قضاوت کند. پس با خیال راحت هر چیزی که افکار تان را آزار می دهد، روی کاغذ بیاورید.

چکیده :

تخلیه ذهن فرایندی طولانی است، نتیجه گرفتن از آن نیاز به تلاش فراوان و مداوم دارد. در حین این کار سعی کنید، تمرکز خود را از نقاط ضعف خود دور کرده و روی نقاط مثبت و توانایی های خود تمرکز نمایید. اگر افکار خود را بیشتر روی موارد الهام بخش و مثبت ببرید، خواهید دید که افکار منفی خود به خود از ذهن شما دوری می کنند. بنابراین تا می توانید از افراد منفی باف دوری کنید. بیشتر در مکان هایی حضور پیدا کنید که انرژی بیشتری به شما می دهد. کتاب ها و مقاله های مفید و الهام بخش را مطالعه کنید تا بتوانید انرژی خود را افزایش دهید و ذهنتان را پذیرای بهترین تصمیمات زندگی خود سازید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×