😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

پذیرش تغییر چگونه است؟

پذیرش تغییر

تغییر بخشی از زندگی همه ما است و پذیرش تغییر مسئله بسیار مهمی است که نیاز به تمرین دارد. در این مقاله با این موضوع با ما همراه باشید.

پذیرش تغییر یعنی چه؟

گاهی زندگی آن جوری که ما برنامه ریزی کرده ایم، پیش نمی رود. یعنی همه چیز طبق پیش بینی ما جلو نرفته و ما را غافلگیر می سازد. اکثر ما انسان ها در برابر تغییرات مقاومت نشان می دهیم. اما غافل از این که ممکن است همان تغییرات تاثیر بسیار مهمی در پیشرفت ما و زندگی مان بگذارد. گارد گرفتن در برابر تغییرات زمینه ساز آسیب دیدن بیشتر ما را فراهم می سازد. اما با کمی انعطاف پذیری و پذیرش تغییر می توان با واقعیت به وجود آمده کنار آمد. حتی گاهی نیز می توان آن را مقبول دانست و از آن بهره برداری کرد. در واقع ما با چیزی که در حال رخ دادن است نمی جنگیم، بلکه سعی می کنیم با شرایط ایجاد شده هماهنگ شویم و با موفقیت از آن عبور کنیم.

ویژگی انعطاف پذیری، یعنی تطابق یافتن با وضعیت ایجاد شده و این ویژگی چیزی نیست که ما با آن به دنیا آمده باشیم. بلکه این یک مهارت است و ما در طی زندگی خود باید آن را در خودمان تقویت کنیم. در نهایت قدرت پذیرش پیدا خواهیم کرد و این یکی از زیر ساخت های مهم هر زندگی موفقی می باشد.

 پذیرش تغییر یعنی چه؟
پذیرش تغییر یعنی چه؟

چگونه پذیرش تغییر را در خود تقویت کنیم؟

اگر می خواهید واقعیت زندگی خود را بپذیرید، به زمان حال خود بر گردید. یعنی این که کاملا در زمان حال زندگی کنید. فکر کردن به گذشته ای چیزی را حل نمی کند. بنابراین با کمی تمرین و تمرکز می توانید به خود آگاهی دست یابید. برای درک بهتر این مطلب می توانید مقاله ذهن آگاهی و همچنین مقاله خودآگهی را مطالعه نمایید.

هیچ وقت احساسات خود را نادیده نگیرید. قطعا در هنگام تغییرات، احساسات ما نیز تغییر می کنند. پس نیازی نیست که آن ها را سرکوب کنید. بلکه احساسات خود را بپذیرید و اجازه دهید به درستی بروز نمایند. این که آن ها را بپذیرید، به این معنی نیست که حتما بر اساس آن ها عمل می کنید. بلکه به این معنی است که شما وجود احساسات خود را قبول دارید و آن ها را نادیده نگرفته اید. برای درک بهتر این مطلب می توانید مقاله تسلط بر احساسات را مطالعه نمایید.

اگر بخواهید هر چیزی که در حال رخ دادن است را بپذیرید، باید کمی رها سازی کنید. برای این که بتوانید تغییر را بپذیرید، باید تصمیم بگیرید. ضمن این که اجازه دهید زمان حال برای شما وجود داشته باشد. حتی اگر ایده آل شما نباشد. این نکته را هرگز فراموش نکنید که قبول تغییر به معنی اعلام شکست شما نیست. بلکه این معنی را می دهد که شما قابلیت رد شدن از آن ها را خواهید داشت. بنابراین با اعتماد به نفس بیشتر تغییرات را می پذیرید و از آن ها گذر می کنید.

چکیده:

مقاومت نمودن در برابر تغییر و عدم پذیرش آن، هیچ چیز را عوض نمی کند. حتی گاهی باعث می شود تا صدمات بیشتری را دریافت نماییم. هنگامی که تغییری در زندگی شخصی، شغل، جسم و حتی روح و روان ما ایجاد می شود، بهتر است آن را بپذیریم. زیرا هیچ وقت زندگی روی یک روال خاص پیش نمی رود. همیشه همه چیز طبق میل ما جلو نمی رود. اصلا این طور بگوییم که زندگی بدون تغییر معنا ندارد و امکان پذیر نیست. اما نکته مهم این است که ما با پذیرش تغییرات ، همچنان انرژی خودمان را حفظ می کنیم و تلاش می کنیم که با حال خوب آن دوره تغییر را پشت سر بگذاریم.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×