😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

nlp چیست ؟ کاربرد آن چگونه است ؟

nlp چیست ؟

تغییر افکار و رفتار به شکل مثبت و رفتن به سمت دستیابی به اهداف، همان کاری می باشد که nlp آن را انجام می دهد.

nlp چیست ؟

nlp کمک می کند راهی را به ما نشان دهد که افکار و رفتار خود را در جهت رسیدن به نتیجه مطلوب تر هدایت کنیم. حال ببینیم روش کار nlp چیست و چگونه عمل می کند؟ این علم به وسیله تکنیک های ادارکی ، ارتباطی و رفتاری تلاش می کند افراد بتوانند افکار و اعمال خود را تغییر بدهند. در واقع با انجام برنامه ریزی عصبی کلامی، کمک می کند که ما در برقراری ارتباط با همگام سازی nlp بتوانیم با افراد دیگر، سنجیده تر عمل نماییم. لازمه ایجاد رابطه موثر درک صحیح می باشد. nlp کمک می کند افراد به نوعی درک متفاوت تری از دنیا و انسان ها برسند و در نتیجه آن ارتباط دلخواه و موثر را بدست آورند.

nlp به صورت حرفه ای و کاربردی تمرکز خود را بر فرآیند های ذهن و مغزی و تاثیر آن در دنیای درون و بیرون می گذارد. سپس به نوع نگاهی که افراد در ذهن خود نسبت به جهان دارند پرداخته که این خود می تواند باعث ایجاد نتایج و یک سری واقعیت هایی بیرونی برای آن ها شود. در واقع الگوهای غلطی که در گذشته در ذهن افراد شکل گرفته است را شناسایی نموده و سپس الگوهای جدید را جایگزین می نماید.

فواید nlp چیست ؟

فواید nlp چیست؟ در واقع برنامه ریزی عصبی کلامی است که بین فرایند های عصبی و پردازش های زبانی و الگو های رفتاری هماهنگی و ارتباطی صحیح برقرار می نماید. می توان گفت nlp سیستمی است که از طریق پایه گذاری تناوبی بر مبنای خود آگاهی ، ارتباطی موثر و تغییر الگوی فکری، رفتاری و احساسی عمل می کند. هدف اصی آن نیز اثربخشی بیشتر افراد می باشد.

فواید nlp چیست ؟
فواید nlp چیست ؟

تکنیک های nlp کمک می کند در جهت رویکرد ها و چالش های متقاوت زندگی، بتوانیم در تصمیم گیری ها و رفتار خود بهتر عمل نماییم که این موضوع می تواند بسیار کاربردی باشد. در نهایت آگاهی و مهارت های لازم جهت سازگاری افراد با محیط را به آن ها آموزش می دهد.

کاربرد های nlp چیست ؟

  • کم رنگ نمودن خاطرات تلخ گذشته
  • تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس
  • بهبود عملکرد افراد
  • ایجاد روابط موثر
  • کاهش وزن به صورت شناخت دلایل چاقی
  • شناخت و پیدا کردن رسالت شخصی افراد در زندگی
  • تقویت فنون مذاکره
  • درمان نمودن انواع فوبیا
  • ترک نمودن عادات غلط
  • و …

چکیده :

هنگامی انسان می تواند به منابع نعمت های فراوان دست پیدا کند و توانایی های خود را کشف نماید که شناخت و آگاهی لازم را نسبت به اجزای وجودی خود به دست آورد. زیرا عدم شناخت صحیح مانع از مشاهده این منابع و استفاده درست از آن ها می گردد. بنابراین اولین و موثر ترین گام به سمت ایجاد تغییرات، شناخت و آگاهی نسبت به خودمان است.در واقع nlp دانشی است که کمک می کند تا در مسیر شناخت و آگاهی خود بتوانیم موفق تر عمل نماییم. به این معنی که به کمک تکنیک ها و ابزار هایی که دارد باعث ایجاد تغییرات بزرگ در ذهن و مغز می گردد. پس قطعا بهتر است فواید این علم را دست کم نگیریم. این گونه می توانیم با کمک گرفتن از تکنیک ها و مهارت های آن مسیر زندگی خود را به سمت موفقیت پیش ببریم.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×