😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

معجزه شکرگزاری چه فوایدی در زندگی دارد ؟

معجزه شکرگزاری

شکرگزاری از خداوند بزرگ همانند یک معجزه عمل می کند و می تواند زندگی ما تغییر دهد. در این مقاله از معجزه شکرگزاری برایتان می گوییم.

معجزه شکرگزاری جیست ؟

وقتی ما قدردان نعمت هایی باشیم که خداوند به ما عطا نموده است، احساس شادی و نشاط عمیقی را تجربه خواهیم کرد و این خود تاثیر بسیار زیادی بر روی زندگی ما خواهد داشت. در واقع شکرگزاری به عنوان یکی از قوی ترین ارتعاشات به جهان هستی می باشد که هر قدر بیشتر قدردان نعمت ها بوده و شکرگزاری کنیم، نعمت های بیشتری به سمت زندگی ما روانه می گردند.

در انجام شکرگزاری ما مقدار زیادی ارتعاش به سمت کائنات و جهان هستی می فرستیم. هنگامی ما در حال شکرگزاری هستیم در واقع در حال توجه نمودن به خواسته ها و آرزوهایمان هستیم. سپس کائنات با توجه به دریافت آن ارتعاشات، نعمت های فراوانی را به سمت زندگی ما روانه می سازند. حال آیا بهتر نیست که بخواهیم سمت و سوی این قانون را در جهت خواسته ها و اهداف خود پیش ببریم ؟

شخصی شکرگزار واقعی است که بیشتر توجه و تمرکز خود را بر مسائل مثبت زندگی اش قرار دهد. موضوعاتی که احساس خوبی در او ایجاد می نماید و همین مسئله باعث می شود او در کارش موفق تر عمل نماید.

معجزه شکرگزاری چیست ؟
معجزه شکرگزاری چیست ؟

تمرین جهت معجزه شکرگزاری :

  • دفتر شکر گزاری داشته باشید. یک دفتر تهیه کنید و روزانه تمامی نکات مثبت، زیبایی ها و همه موهبت های اطراف خود را در آن یادداشت نمایید. این کار باعث یاد آوری نکات مثبت به صورت روزانه می شود. در نهایت این یاد آوری کمک می کند که در خصوص رویداد های کوچک روزانه نیز شکرگزاری را انجام دهیم.
  • گاهی اوقات یاد آوری لحظات سخت زندگی در گذشته باعث می شود، قدردانی ما در وضعیت فعلی بیشتر گردد. وقتی به این فکر کنید که چه دوران سختی را پشت سر گذاشته اید، آن وقت است که قدردانی بیشتری از وضعیت فعلی خود خواهید داشت. همچنین می توانید با مقایسه زمان حال با گذشته، متوجه پیشرفت های زندگی خود گردید، که این خود انگیزه بیشتری برای شما در زندگی ایجاد خواهد نمود.
  • به خودتان بیشتر اهمیت دهید و توجه بیشتری نسبت به خود داشته باشید. از داشتن جسم و روح سالم خود سپاسگزار باشید و بابت همه استعداد ها و توانایی هایی که دارید شکرگزاری نمایید.
  • سعی کنید هنگام صحبت کردن از عبارات مثبت استفاده کنید. کلمات منفی را کم کم از دایره لغات خود حذف کرده و کلمات مثبت را جایگزین نمایید. این کلمات مانند جادو عمل می کنند و شما را به خواسته خود نزدیک تر می سازند.
  • این حس قدرشناسی که در شما در حال ایجاد شدن است را با دیگران به اشتراک بگذارید. اصلا دلیلی ندارد که از انجام این کار شرم کنید یا خجالت بکشید. اشتراک گذاری این احساسات مثبت، ضمن این که به شما کمک می کند قدرشناسی بیشتری را داشته باشید، به تقویت ارتباط شما با دیگران نیز کمک می نماید.

معجزه شکرگزاری چگونه عمل می کند :

همیشه سعی کنید نعمت هایی را که خداوند به شما داده است را برای خود مشخص کنید. داشتن سلامتی جسم و روح، شغل و درآمد، خانواده خوب، توانایی ها و استعداد ها و همه چیزهای خوبی که خداوند به شما عطا نموده را بشمارید و بابت آن ها شکرگزاری نمایید.

ضمنا می توان بابت آرزو ها و خواسته های خود نیز از خداوند سپاسگزاری نمود. هر انسانی برای خود اهدافی دارد و از صمیم قلب می خواهد که به آن ها برسد. بنابراین بابت داشتن این اهداف و آرزو ها نیز می توانید خداوند را شاکر باشید و از این احساس خود لذت ببرید. این گونه است که شکرگزای کمک می کند راه های رسیدن به آن ها در مسیر شما هموار گردند.

چکیده :

به عنوان نکته آخر باید بگوییم که شکرگزاری به صورت های قلبی ، زبانی و حتی عملی می باشد. شکرگزاری قلبی و زبانی را که شناخته ایم. اما شکرگزاری عملی چگونه می باشد ؟ استفاده درست و صحیح از این همه نعمت هایی که در اختیار ما قرار گرفته است، در واقع همان شکرگزاری عملی می باشد. بنابراین بهتر است از هر سه روش شکرگزاری ابتدا در جهت رسیدن به آرامش و در نهایت رسیدن به آمال و آرزو های خود استفاده نموده و از دریافت نتایج آن لذت ببرید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×