😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

شکر گزاری چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟

شکر گزاری

چه چیزی در زندگی نجات بخش ما انسانها می باشد؟ بله شکر گزاری یا همان شکر کردن و در واقع حق شناسی خالصانه ما از راهنمای درونی خودمان.

در اصل شکر گزاری به معنای بیان قدردانی از نعمت ها و بخشش ها است که خداوند به ما عنایت نموده است. این عمل می تواند به روش های مختلفی انجام شود؛ بهترین روش برای آن استفاده صحیح و درست از آن نعمت ها می باشد. مثلا اگر ما در زندگی سلامتی و آرامش روحی داریم می بایست با انجام ورزش یا مدیتیشن به دنبال کارهایی باشیم که به ما کمک کند این نعمت برای ما حفظ گردد.

انجام شکر گزاری
انجام شکر گزاری

شکر گزاری عامل مهم در رشد روحی و روابط انسانی است بنابراین شکر گزاری به عنوان یک عامل مهم در رشد روحی و روابط انسانی هر شخص بوده و به ما کمک میکند تا با ارزش گذاری به نعمت هایی که در زندگی داریم بتوانیم با کمال آرامش زندگی خود را سپری نماییم. در واقع وقتی همیشه شکر گزاری را به جا آوریم برای خودمان یک نردبان از خود آگاهی ساخته ایم که به وسیله آن به قله آرامش خواهیم رسید. این سپاسگزاری را حتی الامکان روزانه می باید داشته باشید؛ چون این کار موجب تغییر و تحول در انرژی و طرز فکر مثبت تر در زندگی شما می شود.

با انجام این کار در مسیر متفاوت تری در زندگی قرار خواهیم گرفت و می توانید از همین حالا به عنوان یک تمرین بابت تمام نعمت هایی که در اختیار شما قرار دارد و در مورد آنها احساس خوبی دارید این کار را انجام دهید. در واقع این سپاسگزاری از داشته های شما زندگیتان را در مسیر رسیدن به خواسته هایتان سوق می دهد.

خالق قطعا می خواهد ما به همه خواسته هایمان برسیم و هرچه بیشتر شکر گزاری کنیم باعث می شود وفور نعمت به طرف ما روان و جاری شود. این سپاسگزاری روزانه باعث بوجود آمدن تحولی بزرگ در زندگی می گردد. این را بدانیم که نعمتها در جهان هستی بسیار فراوان هستند و ما می توانیم آنها را به سوی خود جذب نماییم ؛ در انجام دادن فرایند شکر گزاری بهتر است ابتدا داشته هایمان را نوشته و سپاسگزاری کنیم و در ادامه آروزهایمان را بنویسیم تا به آنها برسیم.

نمونه هایی از شکر گزاری را در ذیل مشاهده می نمایید:

 • خداوندا تو را شکر می گویم که امروز به من فرصت زندگی دادی تا سپاسگزار نعمت هایت باشم و از زندگی خودم لذت ببرم.
 • تو را سپاس بخاطر اینکه هر روز نعمت های خود را به زندگی من سرازیر می کنی.
 • تو را سپاس بخاطر اینکه سلامتی و شادابی که در من و خانواده من وارد نموده ای.
 • تو را سپاس که روزی من را از جایی بی نهایت و مسیری که فکرش را نمی کنم به سمت من جاری می کنی.
 • تو را سپاس می گویم به خاطر خبرهای خوب و زیبایی که امروز دریافت می کنم.
 • و نمونه هایی از این قبیل که برای انجام این کار بهتر است برای نوشتن آنها از دفتر شکر گزاری استفاده نمایید.

چکیده

به طور کلی شاید برای شما سوال پیش بیاید که در چه مواقعی شکر گزاری را بعمل آوریم ؟ پاسخ این است که در تمامی شرایط حتی وقتی که انرژی و حس ما منفی است هم باید این کار را صورت گیرد. همواره این سپاسگزاری باعث شادی و آرامش ما شده و در نهایت کمک به جذب هر چه بیشتر خواسته ها و آرزوهایمان می نماید.

با تشکر- تیم هوشیاری

دیدگاه‌ها (4)

*
*

  Micha Guest 1402-07-01 Reply

  بله عالی بود ولی هر کسی میتونه هرجور که خواست خدا رو ستایش کنه

   آتنا مهدی پور Special Access 1402-07-06 Reply

   سلام.بله عزیزم همین طوره و ممنون از نظرتون

  Micha Guest 1403-02-17 Reply

  سلام
  خیلی ممنون از مطلب مفیدتون من خیلی لازم داشتم و حتی مطلب دفترچه شکرگذاری هم خواندم و ممنونم واقعا🙏

   آتنا مهدی پور Special Access 1403-02-18 Reply

   سلام دوست عزیز.خوشحالم که مفید بوده براتون.

×