😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

سلف لاو به چه معناست؟

سلف لاو

هنگامی که ما خود را دوست داشته باشیم، هیچ شرط و شروطی برای آن نداریم و خود را در حقیقت با تمام تفاوت ها و کاستی های خود پذیرفته ایم. در این مقاله به معنی سلف لاو می پردازیم.

سلف لاو یعنی چه؟

به طور کلی سلف لاو یعنی، پذیرفتن کامل خودمان. به این معنی که به خود احترام می گذاریم، خود را دوست داریم و احساس شادی واقعی و درونی را تجربه می کنیم. اما این به این معنی نیست که اشتباهات خود را نادیده می گیریم و یا از دست خودمان ناراحت نمی شویم. بلکه اگر اشتباهی نیز از ما سر زد به راحتی و با آرامش می توانیم در صدد جبران آن برآییم. بدون این که دائما خود را مورد سرزنش قرار دهیم.

چگونه سلف لاو را تجربه کنیم؟

همه ما می دانیم که زندگی پستی و بلندی های خود را دارد. گاهی همه چیز عالی است و گاهی نیز ممکن است از زندگی نا امید شویم. یعنی روحیه خود را از دست بدهیم و زانوی غم بغل کنیم. اما این یادمان نرود که ما مستحق آرامش حقیقی هستیم. بنابراین باید همیشه پشتیبان خود بوده و به غم اجازه ماندن طولانی مدت را ندهیم.

برای این کار بهتر است نیاز های خود رادر اولویت زندگی مان قرار دهیم. عشق ورزیدن به خود را فراموش نکنیم. در ابتدا ممکن است که مسئله برایمان کمی عجیب به نظر برسد. اما به مرور زمان این رفتار ها به عنوان سبکی از زندگی مان خواهند شد. پس لازم است دست از سرزنش نمودن خود برداریم و اجازه ندهیم احساسات منفی در ما ماندگار شوند.

جملات انگیزشی نیز در این زمینه بسیار تاثیر گذار هستند. آن ها به ما انگیزه و اعتماد به نفس می دهند و در نا خودآگاه ما جای می گیرند. جملاتی نظیر من لایق احترام و عشق هستم ، من دوست داشتنی هستم ، من موفق خواهم شد و …

نکته بعدی و مهم این است که خود را بشناسید. هر فردی ضعف و توانایی های خود را دارد. این را بپذیریم که ما شبیه هیچ فرد دیگری نیستیم. بنابراین در صدد کشف بیشتر استعداد های خود برآییم. این گونه است که خود را می پذیریم و تایید دیگران اهمیتی برایمان نخواهد داشت. برای درک بهتر این مطلب می توانید مقاله نیاز به تایید دیگران و مقاله نیاز به تایید را مطالعه نمایید.

چگونه سلف لاو را تجربه کنیم؟
چگونه سلف لاو را تجربه کنیم؟

رابطه سلف لاو و سلامتی:

هیچ زمانی مراقبت از سلامتی روح و جسم خود را فراموش نکنید. برای تغذیه خود برنامه درست داشته باشید. ضمن این که ورزش کردن را جز روتین زندگی خود بگذارید. ورزش هایی نظیر پیاده روی، یوگا، مدیتیشن و … بسیار در این زمینه به شما کمک می کنند. همیشه برای سلامتی خود زمان بگذارید و اگر از نظر روحی و جسمی احساس ناراحتی کردید، مراجعه به مشاورین و متخصصین را به تعویق نیندازید. زیرا سلامت جسم شما رابطه مستقیمی با روح و روان شما خواهد داشت.

نشانه های سلف لاو چیست؟

  • شما نسبت به خود احساس بسیار خوبی پیدا می کنید.
  • به هیچ وجه خود را با کسی مقایسه نمی کنید.
  • اگر اشتباهی انجام دادید، آن را می پذیرید و درس خود را می گیرید. سپس در صدد جبران آن بر می آیید.
  • نقاط قوت و نقاط ضعف خود را به خوبی می شناسید.
  • حتی زمان هایی که تنها هستید و از فکر کردن به خود احساس آرامش می کنید.
  • برای خود بیشتر زمان می گذارید.
  • به خودتان متکی هستید.

چکیده:

دوست داشتن در حقیقت، موهبتی است که خداوند در وجود همه ما انسان ها قرار داده است و ما می توانیم به وسیله آن زندگی خود را زیباتر سازیم. برای اینکه سلف لاو را به معنای واقعی تجربه کنید، مهم است که از احساس خود آگاه باشید و هیچ گاه آن را نادیده نگیرید. عصبانیت، خشم و نگرانی نیز بخشی از زندگی هستند و گاهی به سراغ ما می آیند. فقط کافی است که احساسات خود بپذیریم و به خود حس منفی پیدا نکنیم. آن وقت است که می توانید بهترین خودتان را ببینید و لذت ببرید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×