😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

رسیدن به آرامش در زندگی چگونه ممکن می شود؟

رسیدن به آرامش

آیا ممکن است در زندگی مدرن امروزی به همراه همه تنش های موجود در آن، بتوانیم رسیدن به آرامش را تجربه نماییم؟

رسیدن به آرامش در زندگی یعنی چه؟

آرامش در زندگی یعنی تجربه زندگی بهتر و دور از تنش که باعث می شود زندگی را با کیفیت بالاتر و رضایتمندی بیشتر تجربه نماییم. به بیان دیگر هنگامی که یک تعادل بین عوامل مختلف زندگی برقرار گردد، رسیدن به آرامش نیز ممکن می گردد. فردی که در زندگی آرامش دارد در تمام فعالیت های خود نیز تمرکز دارد. یعنی در هنگام انجام هر فعالیتی، تمام توجه خود را به آن مسئله معطوف می نماید. چنین فردی در زندگی خود خشونت ندارد و احساس نگرانی و استرس را تجربه نمی کند. زیرا او در واقع همیشه با نوعی آرامش درونی همراه است.

فردی که در زندگی خود به آرامش درونی رسیده باشد، قطعا حس رضایت بیشتری از زندگی دارد. در حقیقت او شادی واقعی را احساس می کند. او در واقع تنش عضلانی ندارد، ضربان قلبش آرام است، تنفس عمیق دارد و نسبت به زندگی خود نیز بسیار خشنود است. در کنار این مقاله می توانید مقاله عاشق خودت باش را نیز مطالعه نمایید.

رسیدن به آرامش یعنی چه؟
رسیدن به آرامش چیست؟

راه های رسیدن به آرامش چگونه است؟

  • یکی از مهم ترین کار هایی که در رسیدن به آرامش نقش به سزایی خواهد داشت، انجام مدیتیشن است. انجام مدیتشن کمک می کند، ذهن شما آرام تر شده و زندگی کردن در زمان حال نیز در جریان بیفتد. انجام تمرین های تنفسی نیز کمک می کنند تنش های عضلانی در شما کمتر شود. در نهایت احساس آرامش بیشتری خواهید کرد.
  • فعالیت های ورزشی مانند یوگا، پیاده روی، دویدن و … نیز کمک می کنند، استرس در افراد کاهش یافته و حس آرامش در آن ها افزایش یابد. همچنین ورزش کردن کمک می کند تمام انرژی های منفی تخلیه شده و هورمون های شادی افزایش یابند.
  • داشتن روابط اجتماعی سالم و مثبت نیز کمک می کند، استرس و نگرانی از فرد دور شده و او احساس آرامش بیشتری را تجربه نماید. زیرا به هنگام معاشرت با افراد مورد اعتماد، او احساسات خود را با دیگران به اشتراک می گذارد و به آرامش درونی بیشتری خواهد رسید.
  • شنیدن موسیقی های آرامش بخش و گوش کردن صدای طبیعت نیز به نوبه خود کمک می کنند تا فرد آرامش بیشتری را در زندگی احساس نماید.
  • دنبال نکردن اخبار منفی نیز تا حدودی کمک می کند تا استرس و نگرانی از افراد دور گردد. حال فعالیت هایی چون خواندن کتاب های مفید و نوشتن، می توانند آرامش بیشتری را به زندگی شما هدیه دهند.

چرا رسیدن به آرامش در زندگی اهمیت دارد؟

در زندگی پر دغدغه امروزی، همه ما نیاز داریم که مقداری آرامش واقعی و درونی را تجربه نماییم. همه تلاشی که در زندگی می کنیم برای این است که پول بیشتری بدست آوریم و در کنار آن سلامتی داشته باشیم. اما اگر به آرامش درون نرسیده باشیم، آیا این ثروت می تواند حالمان را خوب کند؟ قطعا بدون آرامش، سلامتی روان ما نیز آسیب می بیند و آن زندگی که آرزویش را داریم، مقدور نخواهد بود.

فردی که در زندگی خود آرامش دارد، در واقع به درک کافی در جهت قوی ماندن خود در برابر هر نوع استرس و تنشی را دارد. بنابراین هر وضعیتی که در زندگی پیش می آید، راحت تر تجزیه و تحلیل کرده و برای آن راه حلی در نظر می گیرد. در نهایت از نگرانی و اضطراب به دور بوده و شرایط موجود را به نحو احسن مدیریت می نماید. آن وقت است که کنترل اوضاع را به دست می گیرد و زندگی شاد تری را تجربه می کند.

آیا رسیدن به آرامش امکان پذیر است ؟

برای تماشا لطفا با IP ایران وارد نشوید

چکیده:

تلاش کنید تا فراموش کنید که دیگران چه می گویند و یا چه می کنند. مهم این است، شما چه می خواهید؟ هر انسانی در زندگی مسیر خود را دنبال می کند و قطعا برای آن برنامه و اهدافی نیز دارد. بنابراین دست از مقایسه خود با دیگران بردارید و زندگی خود را بکنید. آن وقت است که خواهید دید، آرامشی عمیق راهی ذهن و روح شما می گردد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×