😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

قدرت کلام و عظمت آن

قدرت کلام

در این مقاله از نیروی عظیم و به کار گیری آن در قدرت کلام می گویم.

خداوند همراه با قدرت کلام خلق کرد

خداوند با کلامش خلق کرد و زمانی که گفت بشو، شد. همه چیز در ابتدا کلام بود و بلافاصله خلق شد. خلق کل جهان با قدرت کلام است تمامی کلمات قدرت دارن و در آنها انرژی ارتعاش خلق نهفته است زیرا اگر فقط حروف به تنهایی باشد هیچ معنایی نمی دهد. ولی گوینده با چسباندن حروف کلمه را خلق می کند و با کنار هم چیدن این کلمات جمله خلق می شود. با جملات است که ارتباط صورت میگیرد. مثل همین مقاله که من دارم کلمات را خلق می کنم و درمرحله بعد جمله خلق می شود و در انتها ارتباط من با شما با کلمات بر قرار می شود.

قدرت کلام
قدرت کلام

کیفیت زندگی شما بستگی به چگونگی بکار گیری قدرت کلام دارد.

شما از ابتدای صبح از طریق کلامتان با خودتان، با نیروی معنوی درونتان، با دیگران و حتی اجسام ….. ارتباط می گیرید. ممکن است بگویید که مگر کسی با خودش صحبت می کند. این را در ادامه مقاله برایتان شرح میدهم( فقط بدانید که تا شما با کلام به ذهنتان فرمان ندهید ذهن شما دست به عمل هیچ کاری نمی زند). شما با خانواده تان ارتباط را با کلام بر قرار می کنید و بعد در محیط کاری با همکارتان بعد با مشتریان و ارباب رجوع و اگر پزشک باشید با بیماران یا اگر مدرس باشید با دانشجویان و غیره….. ارتباط می گیرید. کیفیت روز شما در زندگی بستگی به بکار گیری قدرت کلامتان دارد.مقاله قدرت کلام در این رابطه است.

کلام تو عصای معجزگر تو است

شاید کلام به تنهایی یک ابزار باشد ولی حیات و انرژی که در هر کلمه وجود دارد بسیار اثر گزار است. که می تواند به شدت قدرت دهنده و انگیزه بخش باشد و می تواند بسیار مخرب و نابود کننده باشد و این قدرت در دستان تولید کننده کلام است. اگر بخواهم از بعد منفی برایتان مثال بزنم هیتلر با نفوذ قدرت کلام چه کشتارهایی که انجام نداد و چه باورهایی را که در انسانها با قدرت کلام نساخت برای معدوم کردن انسانهای دیگر نفوذ کلامش را به کار میگرفت. و از بعد مثبت، آقای گاندی چه باور های درست و انسان دوستانه را در ذهن انسانهای بسیاری ساخت و موجب رشد انسان ها شد. بانو فلورانس اسکاول شین با کلام زیبا و شیرین و قدرت دهنده چه قدر در دل انسانهای زیادی نفوذ کرده و در این مورد تاکیدات فراوانی در کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین دارد.

شما دائما با خود صحبت می کنید

شما در ابتدای صبح با خود صحبت می کنید و با کلام در ذهن با خود ارتباط برقرار می کنید. و متاسفانه بیشتر انسانها کلامشان با خود منفی و سرزنش آمیز و خود تخریبی است. و همچنین انسانی نمی تواند ارتباط درستی با دیگران هم داشته باشد. شما باید تلاش کنید از این قدرت به نفع خود استفاده کنید. در اینجا برایتان از مثال پدر بزرگ عزیزم که همچون معلمی معنوی و الگوی من بود با زبان ساده نقل قول می کنم که همیشه می گفت ( زبان انسان را تاج بر سر می کند و زبان انسان را خاک بر سر می کند) در این جمله به سادگی می توان قدرت استفاده درست یا نادرست از کلام را درک کرد.

از قدرت کلام برای ارتباط با خودتان استفاده کنید

به این صورت که می توانید از جملات تاکیدی که هر روز صبح بعد از بیدار شدن استفاده کنید. و بعد شروع کنید با خودتان حرف زدن و جملات قدرت بخش به خود بگویید. مثلا بگویید تو قدرتمندی تو توانمندی چون توانستی …….. کارهایی را که قبلا انجام دادید و برایتان رضایت بخش بود و یا دیگران تحسینتان کردند را به یاد بیاورید و در ادامه جمله بالا بگویید. لازم نیست کار عجیب و غریبی باشد همین که به شما انگیزه بدهد کافی است و فقط با احساس خوب و قدردانی از خود تکرار کنید. پیشنهاد می کنم مقاله جملات تاکیدی را در سایت مطالعه کنید.

کلماتی که ما هر روز استفاده می‌کنیم به زندگی ما معنا می‌دهند. بنابراین می توانیم با انتخاب درست کلمات عشق و ثروت را در زندگی خود رشد دهیم. حتی زمانی که احساسات خود را بیان می‌کنیم از کلمات درست انتخاب کنیم. احساسات منفی در تمام انسان‌ها وجود دارد و ما فقط باید آنها را ببینیم و بپذیریم اما در بیان کلام در مورد آن احساس تلاش کنیم به بهترین شکل و به عنوان یک درس زندگی از آن یاد کنیم و بدانیم این صلح با درون و احساسات خود باعث می‌شود که از نظر روحی به رشد برسیم و حتی کلام تاثیر گذار داشته باشیم.

قدرت کلام در ارتباط با دیگران

در مورد ارتباط با دیگران بیشترین چیزی که می تواند به شما کمک کند این است که در ابتدا و بعد از جملات تاکیدی، خود را مجسم کنید که از قدرت کلام فوق العاده ای برخوردار هستید. و در صحبت و مکالمه با دیگران از این قدرت استفاده می کنید یادتان باشد که اگر از قدرت کلام به نفع دیگران استفاده کنید تمام ارتعاشات آن به خودتان برمی گردد. و برعکس هم می تواند باشد و از قدرت کلامتان بر علیه دیگران استفاده کنید که بیشترین آسیب را به خود میزنید.در ادامه تمرین تجسم قدرت کلام را می گویم.

کلام ما دارای ارتعاش و قدرت هستند
کلام ما دارای ارتعاش و قدرت هستند

تجسم قدرت کلام

خودت را ببین و تجسم کن که در ارتباط با دیگران کلامت جادویی است.
تو حس خوب و انرژی مثبت را به آنها انتقال میدهی.
خودت را ببین که هر جا می روی با خودت انرژی مثبت و عشق می بری.
همه عاشق تو هستند چون به آن ها با کلام خود حس خوب میدهی.
و اجازه می دهی عشق در آنها جاری شود.

در ادامه….

خودت را ببین که حامل عشق الهی هستی.
با کسانی که برخورد می کنی با قدرت کلام آنها را با درونشان آشتی میدهی.
و همین حس جادویی دیگران را با تو برمی انگیزاند و حال دلشان با حضور و کلامت خوب می شود.
دائما این تمرین را تکرار کن.
تا در ضمیر نا خود آگاه تو کاملا بنشیند .
و جزئی از وجودت شود و به تدریج رفتار و کلامت تغییر خواهد کرد.
تو با تجسم از قدرت کلامت برای قدرت دادن به خودت استفاده کردی.
به تدریج نتایج شگفت انگیز قدرت کلام تو در زندگیت پدیدار خواهد شد.

در مقاله Huffpost توضیحاتی در این رابطه داده شده است.

موفق و سربلند باشید….. .

.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×