😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

قدرت کلام چگونه عمل می کند؟

قدرت کلام

کلمات و افکار ما در واقع ابزارهایی هستند که بوسیله آن واقعیت خود را خلق می کنیم. بنابراین می توانیم با انتخاب بهترین کلمات ، و قدرت کلام بهترین نوع خودمان را خلق نماییم.

قدرت کلام یعنی چه ؟

وقتی ما در حال صحبت کردن هستیم در واقع در حال خلق کردن کلمات هستیم. در اصل این کلمات ما هستند که قدرت سازندگی دارند. پس کلام ما می تواند زندگی ما را متحول کند. برخی مشکلاتی که در زندگی گریبانگیر آنها هستیم در واقع منشأ آنها از نحوه کلام و گفتار ما است که در بین آنها جاری شده بود. کلمه به کلمه گفتار ما می تواند روی زندگی ما تاثیر بسزایی بگذارد. می توان گفت یکی از عوامل راز موفقیت در زندگی، همین قدرت کلام است.

از طرفی دیگر استفاده کردن از کلمات مثبت ما را از دیدگاه دیگران محبوب تر می سازد. انسانها دوست دارند با کسی که مثبت صحبت می کند و در کلامش از تهمت، دروغ و کنایه به دور است معاشرت کنند. چون از آنها احساس خوب دریافت کرده و این کار به تقویت ارتباط ما با دیگران تاثیر می گذارد.

اگر با کودکان خود سنجیده صحبت کنید و به آن ها انرژی مثبت بدهید خواهید دید که این عظمت قدرت کلام شما چقدر می تواند در کسب آرامش و موفقیت آنها تاثیر بگذارد. ولی بر عکس اگر به کودک خود بگویید تو بی عرضه هستی و مطمنم در آینده هیچ چیزی نمی شوی، ممکن است در ابتدا این را از شما نپذیرفته و حتی پرخاشگری کند. اما در ته ذهن خود او این موضوع را می پذیرد. او قبول می کند که حق با شماست و آینده موفقی نخواهد داشت. چون در اصل شما پیام منفی خود را به ضمیر ناخودآگاه کودک ارسال کرده اید.

قدرت کلام یعنی چه؟
قدرت کلام چیست؟

تاثیر قدرت کلام :

تجربه نشان داده است وقتی شما جملات مثبت را تکرار می کنید، تمام کائنات دست به دست همدیگر می دهند تا خوشبختی و خوبی را به طرف شما روانه کنند. در واقع ما با کمک قدرت کلام اتفاقات مثبت و یا منفی را وارد زندگی خود می کنیم. مثلا وقتی از یک اتفاق مانند تصادف هراس داشته باشیم و مدام در ذهن خود بگوییم که وای اگر من تصادف کنم چه می شود، دقیقا در حال جذب اتفاقات منفی در زندگی هستیم. بنابراین این خیلی مهم است که مراقب کلام خود باشیم. کائنات علاوه بر اینکه افکار ما را می خوانند حتی صدای ما را هم می شنوند، پس اگر ما هنگام حرف زدن کلمات مثبت را به کار ببریم، وجود اتفاقات منفی در زندگی را کاهش داده ایم. مقاله ای در سایت linkedin در این مورد وجود دارد.

تاثیر قدرت کلام
تاثیر قدرت کلام

مهارت در بیان کلمات

مهارت داشتن قدرت کلام یکی از مهم ترین مهارت های زندگی است.زیرا با کمک آن، شما مهارت نفوذ گذاری روی دیگران، همان کاریزما که قبلا توضیح داده ایم را هم بدست آورده اید. با کمک این مهارت هنگام صحبت کردن، متقاعد کردن افراد و اینکه شما پیروز میدان شوید بسیار زیاد است. همچنین کمک می کند به خواسته های خود در زندگی فردی و اجتماعی برسید. در نهایت در کسب و کارتان می توانید موفق تر عمل کرده و به درآمد بیشتر و جایگاه بالاتری در زندگی می رسید.

کلام مثبت و کلام منفی

به طور کلی کلمات می‌توانند سازنده باشند و برای شما آرامش بیاورند یا برعکس مخرب و عامل خشم شما باشند. بنابراین قدرت کلمات بسیار زیاد است پس انتخاب به کار بردن جملات مثبت یا منفی با خود شما است. اشخاصی هستند که به طور کلی منفی صحبت می‌کنند و نگرش و گویش منفی نسبت به دیگران دارند. آنها در ابتدا در وجود خود پر از نفرت و افکار منفی هستند. اما این نکته مهم است که وقتی کلمات منفی به کار گرفته می‌شوند دیگر نمی‌توان آنها را جبران کرد و حتی بعد از مرور زمان و عذرخواهی تاثیر آن بر فرد شنونده خواهد ماند.

اما اشخاصی که جنبه مثبت را می بینند و بیان می‌کنند باعث ترویج مهربانی و امید برای اطرافیان هستند، این افراد بسیار دوست داشتنی و انگیزه دهنده هستند. بنابر این شما تلاشتان را کنید که جنبه مثبت کلام را در خود تقویت کنید که بتوانید آرامش را برای خود و اطرافیانتان به وجود آورید.

تاثیر قدرت کلام برای نفوذ به افراد …

لطفا برای تماشا ویدیو با IP ایران وارد نشوید.

چکیده :

برای بیشتر شدن قدرت کلام هنگام صحبت کردن طوری رفتار کنید که طرف متقابل احساس کند که با تمام وجود به او توجه دارید. اگر او از رفتار های خود تعریف می کند، شما هم سخاوت به خرج داده و او را تحسین کنید. از رفتار بدن و زبان استفاده کنید. ارتباط چشمی را حفظ کنید تا به او نشان دهید که هر حرفی که می زنی برای من اهمیت دارد.

شنونده خوبی باشید و خوب به حرفهای طرف مقابل گوش کنید و در صورت نیاز صحبت های او را تایید نمایید. لبخند بزنید، تبسم و لبخند شما در هنگام صحبت کردن با دیگران به این معنی است که شما از بودن در کنار آنها و موضوع بحث لذت می برید.هنگام صحبت لحن مناسبی داشته باشید. بدون ترس و استرس و با صدای واضح و رسا حرف بزنید. نظر خود را بدون اضطراب و به راحتی مطرح کنید و اگر درخواستی دارید بدون هیچ گونه خجالت و تردید آن را بیان کنید.

موفق و پایدار باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×