😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

بهره وری شخصی یعنی چه؟

بهره وری شخصی

چگونه می توان بهره وری را در خود افزایش داد؟ در این مقاله با موضوع افزایش بهره وری شخصی با ما همراه باشید.

بهره وری شخصی چیست؟

گاهی اوقات با استفاده از برخی راه کار ها می توان سرعت انجام کار ها و کیفیت آن ها را افزایش داد. یعنی به بیان دیگر بهره وری شخصی را در خود بالا برد. بسیاری از افراد موفق جهان با استفاده از برخی از این روش ها توانسته اند بهره وری را در خود تقویت نمایند. یعنی با این کار به اهداف خود نزدیک تر شده و به سمت موفقیت پیش رفته اند. در این مقاله به استفاده از این راه کار ها می پردازیم. در کنار این مقاله می توانید مقاله توانایی های فردی را مطالعه نموده و از آن بهره ببرید.

چگونه بهره وری شخصی را در خود تقویت کنیم؟

اولین و مهم ترین کار تقویت تمرکز در خود می باشد. به وسیله تقویت نمودن تمرکز می توانیم استعداد ها و همچنین توانمندی هایمان را در زمینه هایی استفاده نماییم که بالاترین بهره وری را به ما بدهند. یعنی طوری از توانایی هایی خود بهره بگیریم که بیشترین بازدهی را از آن ها دریافت نماییم. ضمن این که وقتی می دانیم که در کاری عالی هستیم، آن را انجام می دهیم، پس قطعا بر کارایی ما افزوده می گردد. در این هنگام اشتباهات ما نیز کاهش می یابد. در نهایت بهره وری ما در سطح بالاتری قرار می گیرد. ضمن این که از انجام کار خود نیز لذت بیشتری خواهیم برد.

بهتر است که در زندگی مان سعی کنیم که بیشتر روی فرصت های زندگی خود سرمایه گذاری کنیم. یعنی در زمینه هایی که در آن ها مطلوب تر هستیم، بیشتر تلاش کنیم. این گونه امکان موفقیت ما در زندگی بیشتر می شود. زیرا ما از بالاترین میزان انرژی و استعداد های خود استفاده نموده ایم تا بتوانیم برای خود و دیگران راه گشا باشیم.

نکته دیگر این است که سعی کنیم برای انجام کار هایمان زمان کافی را در نظر بگیریم. این گونه فرصت خواهیم داشت تا کار هایمان را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم. این نکته را فراموش نکنیم که افراد موفق و کارآمد، همیشه برای کارهای خود زمان مناسب و کافی در نظر می گیرند. این گونه احتمال موفقیت آن ها در آن کار افزایش می یابد. ضمن این که این کار باعث می شود در کار خود سرعتی یکنواخت تری داشته و استرس کمتری را تجربه نماییم.

چگونه بهره وری شخصی را در خود تقویت کنیم؟
چگونه بهره وری شخصی را در خود تقویت کنیم؟

نقش تعیین هدف در افزایش بهره وری شخصی:

اگر ما برای زندگی خود هدف تعیین کنیم، قطعا حرکت ما به سمت جلو معنی دار می گردد. زیرا این گونه مسیر زندگی را تعیین نموده ایم و همه گام های ما طبق هدف و برنامه های تعیین شده پیش خواهد رفت. ضمن این که با این کار تمرکز ما روی برنامه های زندگی مان مانده و از حواس پرتی های بی جهت به دور می مانیم. بنابراین لازم است بدانیم که قرار است چه کاری را انجام دهیم. در نهایت برای آن کار برنامه ریزی و زمان بندی تعیین می نماییم. با این عمل کمک به سزایی در افزایش بهره وری خود خواهیم کرد. ضمن این که از اهمال کاری نیز به دور خواهیم ماند. در کنار این مقاله می توانید مقاله غلبه بر اهمال کاری را نیز مطالعه نمایید.

چکیده:

یکی از کار هایی که به افزایش بهره وری ما کمک می کند، داشتن مهارت نه گفتن است. زیرا انجام برخی کار ها که بر خلاف میل باطنی ما نیز هستند، باعث می شوند، انرژی ما کاسته شوند و زمان ما برای انجام کار هایمان بیشتر به هدر برود. بنابراین هر گاه احساس کردیم که نیاز است به دیگران نه بگوییم، با اقتدار و بدون خجالت آن را به زبان بیاوریم.

در نهایت باید بگوییم که اصلی ترین شرط در این مسیر، مراقبت از خودمان است. حفظ سلامتی و اهمیت دادن به این موضوع، بسیار حائز اهمیت است. زیرا ما هنگامی می توانیم بهترین عملکردمان را ارائه کنیم که از نظر شرایط روحی و جسمی در سلامت کامل باشیم. عواملی نظیر داشتن خواب کافی و با کیفیت، تغذیه سالم، ورزش کردن و … در این خصوص بسیار کمک کننده می باشند.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×