😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

قانون بقا چیست؟

قانون بقا

آیا دنبال کردن قوانین زندگی کار ساده ای است. در این مقاله به قانون بقا و نظریه داروین در این خصوص می پردازیم.

قانون بقا یعنی چه؟

چرا ما گاهی در زندگی مضطرب می شویم و یا احساس نا امیدی و سرخوردگی می کنیم. یا این که گاهی اوقات از خود می پرسیم هدف ما از زندگی کردن در این جهان هستی چیست؟ طبق نظریه داروین و همچنین پژوهش های به عمل آمده چند اصول مهم در زندگی در خصوص قانون بقا وجود دارند که بهتر است آن ها را رعایت کنیم تا بتوانیم زندگی بهتری را تجربه نماییم. در ذیل به آن ها می پردازیم:

خود و دیگران را ببخشید:

هیچ انسانی بی عیب و نقص نیست. هر شخصی توانایی ها و استعداد های مربوط به خود را دارد. بنابراین برای همه تجربه شکست وجود دارد. دلیلی ندارد که خود را بابت آن ها سرزنش کنیم. بلکه باید خود را ببخشیم و از آن عبور کنیم. بخشش را به عنوان فرآیندی حیاتی برای هدایت نمودن خودمان در این جهان هستی بپذیریم. این گونه می بینیم که شکل زندگی برای ما تغییر می کند. در کنار این مقاله می توانید مقاله قانون بخشش را نیز مطالعه نمایید.

قانون بقا یعنی چه؟
قانون بقا یعنی چه؟

سعی کنید دهنده باشید:

انسان ذاتا موجودی اجتماعی خلق شده است و برای زندگی کردن در گروه های کوچک و بزرگ تکامل یافته است. بنابراین فقط فکر کردن به منافع خودمان، کمی غیرمنصفانه است. حفظ تعادل در این مسئله بسیار حائز اهمیت است. طوری که ضمن حفظ منافع خود، به منافع دیگران نیز توجه کنیم. نیازی نیست در این مورد اغراق و زیاده روی کنیم. همین که به حقوق دیگران احترام بگذاریم و برای منافع آن ها نیز ارزش قائل شویم، درست ترین رفتاری است که می توانیم داشته باشیم.

در زندگی خلاق باشید:

همه ما انسان هایی خلاق آفریده شده ایم و تلاش می کنیم که ایده های خلاقانه خود را در زندگی کشف کرده و از آن ها استفاده نماییم. به کار های هنری علاقه داریم و سعی می کنیم که هنر را در خود پرورش دهیم. حال این روحیه خلاق به ما به عنوان یک انسان کمک می کند تا بتوانیم دیگران را به طرف خود جذب نموده و روابط بهتری را برقرار نماییم. ضمن این که به وسیله این روحیه ، ارتباطاتمان را نیز حفظ و تقویت می نماییم.

به ارتباطات خود اهمیت دهید:

همان طور که گفتیم انسان موجودی اجتماعی است و دوست دارد روابط پایداری را تجربه نماید. کلید موفقیت هر انسانی برقراری روابط درست با دیگران است. گاهی ممکن است در دنیای مدرن امروز حواسمان پرت شود و از این مسئله فاصله بگیریم. اما بی توجهی به این امر قطعا به روح ما آسیب می رساند. نادیده گرفتن رابطه ها علی الخصوص رابطه با خانواده و دوستان می تواند شکل زندگی ما را تغییر دهد. در کنار این مقاله می توانید مقاله روابط بین فردی را نیز مطالعه نمایید.

عشق بورزید:

عشق به زندگی هر انسانی معنا می دهد و آن را زیباتر می سازد. عشقی که پاک و زلال باشد، می تواند باعث شادی و خوشحال و موفقیت گردد. اما برای عشق ورزیدن به هیچ وجه عجله نکنید. برای این کار زمان بگذارید تا بتوانید عشق واقعی و درست را پیدا نمایید. سپس برای آن ارزش قائل بوده و آن را به بهترین شکل ممکن پرورش دهید. عشق پاک می تواند باعث شود که مسیر شما به موفقیت و پیشرفت آسان تر گردد.


چکیده:

زندگی حقیقی سخت است و در مسیر آن چالش ها و مشکلات زیادی ممکن است برایمان رخ دهد. اما با یادگیری و انجام برخی نکات که در قانون بقا به آن تاکیده کرده ایم، می توانیم آن را برای خود زیباتر سازیم. ضمن این که مسیر زندگی را برای خود هموار تر کنیم. دوست داشتن، عشق ورزیدن، مهربانی و بخشنده بودن آن قدر ها هم غیر ممکن نیست. فقط کافی است که بخواهیم آن گونه رفتار کنیم. آن وقت است که دنیای خود و اطرافیانمان را زیبا و زیبا تر می سازیم.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×