😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

قانون بخشش چیست؟

قانون بخشش

قانون بخشش، اصل قانون رهایی از موانع پیشرفت و موفقیت است .

قانون بخشش رهایی از موانع

شاید شما هم در زندگی به موانعی برخورد کرده باشیدکه هر چه قدر تلاش می کنید آن مانع را از سر راه خود بردارید تلاشتان بی نتیجه می ماند و موانع شما برطرف نمی شود. و هر چه قدر فکر می کنید به جایی نمی رسید، و نا امید می شوید و این سیر تکراری برای شما همچنان در موضوعات مختلف ادامه دارد و شما نمی دانید این مسئله حل نشدنی از کجا آب می خورد. هر چه قدر تلاش می کنید نتیجه کمتری می گیرید دلیلش را در پاراگراف بعدی به شما می گویم که چگونه شما همزمان پدال گاز و ترمز را باهم فشار می دهید.

قانون بخشش
قانون بخشش

مانع بزرگ

وقتی انسان در درون خود نفرت و کینه و یا خشم از دیگران را مثل زباله حمل می کند بوی تعفنش برای او که همراهش است عادی می شود. و این برای پیشرفت رشد و حل مسائل مانعی بزرگ می شود و موفقیت او مانند سدی جلوی او را می گیرد چون خشم و نفرت انرژی عظیمی را در خود بلوکه می کند و مانند آبی که اگر جایی ثابت بماند گنداب می شود انرژی به جریان نیفتاده هم فاسد و بی اثر می شود. و کمکی به شما نمی کند چون منفی و ضعیف است. قدرت در انرژی است که در جریان باشد و بخروشد وجریانش همه نا خالصیها را بشوید و با خود ببرد. این قانون بخشش است.دوره ای برای آموزش رهایی از رنج وجود دارد که بسیار کمک کننده است.

انرژی درونی نباید راکد بماند.

ببینید در نظر بگیرید سبزیجات و میوه جات تازه که بسیار مغذی و پر از ویتامین است و برای سلامتی بسیار مفید است. اگر پس از چیده شدن مصرف نشود و جایی مدت زیادی بماند فاسد و غیر قابل استفاده می شود. همان میوه و سزیجاتی که تا چند روز قبل با بوی مطبوع و دل انگیز و پر خاصیت بسیار می توانست به ما کلی انرژی و ویتامین برساند حالا دیگر غیر قابل استفاده است و بوی متعفن ونامطلوب دارند. جهان این گونه عمل می کند اگر در حرکت و تغییر نباشیم انرژی درونی ما فاسد می شود و گرایش به منفی و عقب ماندگی دارد. در مورد قانون بخشش برای مطالب بیشتر به مقاله قانون رهایی مراجعه کنید.

انرژی درونی را آزاد کنید

شما اگر می خواهید انرژی پاک درونی خود را آزاد کنید تا فاسد نشود نیاز است که قانون بخشش را به کار بگیرید. دیگران و همه افرادی را که از آنها دلگیر هستید ببخشید و مهم تر از همه، ابتدا خودتان را ببخشید هیچ انسانی نیست که درونش از خودش کاملا راضی باشد مگر این که روی خودش بسیار کار کرده باشد همه انسانها اولین خشم و نبخشیدن را از خود دارند و بارها خودشان را سرزنش کرده اند و از خود راضی نیستند.

بخشش در واقع یک نوع پاداش به خود است زیرا با بخشیدن به سمت رهایی می‌رویم و احساسات منفی را از درون خود پاکسازی می‌کنیم تا بتوانیم عشق و شادی و رضایت بیشتری را احساس کنیم. زمان‌هایی در زندگی ما وجود دارد که دردهای بسیاری را متحمل شده‌ایم و زخم‌های بزرگی برایمان به وجود آمده. رها کردن و بخشش این مسائل و رسیدن به صلح روح ما را پرورش می‌دهد.

با بخشش انرژی درونی خود را آزاد کنید
با بخشش انرژی درونی خود را آزاد کنید

خودتان را ببخشید

در ابتدا شما باید خود را ببخشید و در مرحله بعدی دیگران را ببخشید. انسان در درون خود از خودش خشم زیادی دارد در زمانهای مختلف خود را شماتت و سرزنش کرده برای خودش ارزش قائل نشده است. و اینها در ضمیر نا خود آگاه ذخیره شده است. حتی از پدر و مادر و عزیزانی که خیلی دوستشان داریم بیشترین خشم و ناراحتی را از آنها داریم. چون به خاطر نزدیکی با آنها اصتحکاک زیادی را تجربه کردیم. اگر می خواهید راه سعادت و خوشبختی را پیش بگیرید راهی جز این ندارید این یک قانون است. قانون بخشش هم مهم ترین است و قوانین جهان را نمی توان دور زد. در بخش بعدی راه های بخشش خود و دیگران را به شما خواهم گفت.

برای قانون بخشش این تمرینات را انجام دهید

 • در ابتدا لیست افرادی را که از آنها خشم یا نفرت و کینه دارید بنویسید.
 • در ابتدای لیست نام خودتان را بنویسید.
 • بعد از آن نام پدر و مادر خود و نزدیک ترین کسان خود را بنویسید.
 • در مرحله بعد نام هر کسی که به یادتان می آید و ناراحتی و خشم یا حسادت دارید را بنویسید.
 • در این مرحله رها باشید و اجازه دهید ضمیر نا خود آگاه هدایتتان کند.
 • در مرحله بعد خشم خود و دلیل آن را از آنها بنویسید.
 • به خود بگویید این اشخاص بر اساس آگاهی خود بهترین کاری را که می دانستند انجام دادند.
 • من آنها را می بخشم و رها می کنم تا خود نیز آزاد و رها باشم.
 • من آنها را نه بخاطر خودشان بلکه بخاطر رهایی خودم می بخشم.
 • در نهایت برایشان با تمام وجودآرزوی خوشبختی و سعادت داشته باشید.
 • دائما برایشان دعا کنید تا خشم از آنها در ذهن شما کم رنگ و در نهایت از بین برود.
 • دعای خیر و مناجات روزانه در این زمینه کمک شایانی به شما خواهد کرد.

  در این مورد به سایت drwaynedyer مراجعه کنید.

  موفق و پایدار باشید.

دیدگاه‌ها (6)

*
*

  مسلم بهی Guest 1399-09-11 Reply

  خیلی متشکرم استاد
  میبخشم نه بخاطر اینکه اون شخص ارزش بخشیدن داره
  به خاطر اینکه من لیاقت ارامش داره
  🌺🌺🌺🌺🌺⚘⚘⚘⚘⚘🌷🌷🌷🌷🌷

   azita8456 نویسنده 1399-09-23 Reply

   احسنت بر شما

  زهرا جاوید Guest 1399-09-13 Reply

  سلام. فوق العاده بود بانوی گرامی.
  سپاس از شما و زحماتتان❤🌹🌹

   azita8456 نویسنده 1399-09-23 Reply

   تشکر ازتوجهتون

  مسلم بهی Guest 1399-09-16 Reply

  من گذشته خود را میبخشم
  من دیگران را میبخشم
  چون لایق ارامش هستم
  مرسی از شما استاد گرامی
  🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷

   azita8456 نویسنده 1399-09-23 Reply

   درود بر شما دوست عزیز

×