😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

سرمایه گذاری روی خود چه اهمیتی دارد

سرمایه گذاری روی خود

در این جا به اهمیت سرمایه گذاری روی خود ودستاوردهای ارزشمند آن می پردازیم.

سرمایه گذاری روی خود

اگر در کسب و کار خود مسئله دارید اگر در روابط خود دچار چالش هستید و اگر حال خوشی ندارید دست به هر کاری می زنید موفق نمی شوید، قطعا باید روی خود کار کنید و روی خودتان سرمایه گذاری کنید شاه کلید یک زندگی موفق و بدون دغدغه تغییر شخصیت خودتان است. برای اینکه در زندگی تجربه تلخ گذشته را نداشته باشید باید خود را تغییر دهید و از درون باورهای خود را عوض کنید. با هر روشی شده خود را ارتقا دهید با کارهای هدفمندی مانند خواندن کتاب های خود سازی دیدن آموزشهای توسعه فردی و گسترش مهارتها و آگاهی های خودتان تغییر را آغاز کنید.

شما با تغییرات کوچک در زندگی خود می توانید برای آینده بهتر برنامه‌ریزی کنید. این شروع شما بر روی اطرافیان و نزدیکان شما و بر امور مالی و حتی سلامت و احساس شادی و شغل شما و بالا رفتن اعتماد به نفس تان تاثیر می‌گذارد. شما باید اول اهداف کوچک را انتخاب کنید تا بتوانید سریع‌ تر اقدام کنید و نتیجه بگیرید و این اهداف کوچک شما را صبورتر می کند چرا که متوجه می‌شوید باید برای اهداف زمان صرف کنید.

روی خودتان و باورهایتان سرمایه گذاری کنید
روی خودتان و باورهایتان سرمایه گذاری کنید

افراد موفق

تمامی افراد موفق رشد و صعود خود را از جایی شروع کردند که به اهمیت سرمایه گذاری روی خود پی بردند و تمامی تمرکز را روی خود گذاشتند و اتفاقات بیرونی آنها شروع به تغییر کرد. حالا بیایید ببینیم چه طور می توان روی خود سرمایه گذاری کرد هر چه قدر برای شناختن خود وقت بگذارید و خودتان را بیشتر بشناسید و خودتان را ارتقا دهید ارزشش را دارد وقت بگذارید تلاش کنید، نگویید کار دارم وقت ندارم کار شما زمانی ارزش بیشتری پیدا می کند که روی خودتان بیشتر کار کنید و تلاش کنید لول خود را بالاتر بیاورید آنگاه مردم حاضرند بهای بیشتری به کار شما بدهند.

شخصیت خود را تغییر دهید

به سرمایه گذاری روی خود توجه کنید برای رشد خودتان هزینه کنید خودتان را تغییر دهید باور کنید ارزشش را دارد زمانی متوجه این ارزش می شوید که برای خودتان وقت بگذارید هر کاری لازم است انجام دهید آموزش ببینید به سلامتی خود برسید ورزش کنید و تغذیه مناسب داشته باشید مهارتهای لازم را کسب کنید تمرین کنید برای خود وقت و انرژی بگذارید. هیچ کسی مثل خودتان نمی تواند به شما کمک کند. هیچ کسی نمی تواند به داد شما برسد فقط شمایید که می توانید به خودتان کمک کنید ما نمی توانیم به هیچ کسی کمک کنیم تا خودش نخواهد.

روی ذهن و افکار خود متمرکز شوید
روی ذهن و افکار خود متمرکز شوید

چند نمونه از افراد برجسته

چندین شخصیت برجسته که در ابتدا شخصیتی معمولی داشتند یا حتی محکوم به عقب ماندگی شدند
ولی با تغییر نگرش و عملکرد و سرمایه گذاری روی خود
به طور جدی به شخصیتهای برجسته ای تبدیل شدند که اثرات فوق العاده ای بر جهان گذاشتند.
توماس ادیسون را کسی نیست که نشناسد و شاید بدانید که در گذشته اش او را کند ذهن می خواندند
و به خاطر همین از مدرسه اخراج شد ولی او این را نپذیرفت.

در ادامه


آلبرت انشتین هم گذشته ای نه چندان جالب داشت ولی نبوغ او تمام جهان را دگرگون کرد .
والت دیزنی در ۱۶ سالگی مدرسه را ترک کرد
و پس از چالشهای زیاد به ساخت انیمیشن پرداخت که منجر به موفقیت او و جهانی شدنش شد.
کلن ساندرز که او هم کودکی سختی را پشت سر گذراند
ولی در نهایت با خلاقیت در مرغ سوخاری ویژه خود بود که باعث شده
مدیریت یکی از موفق ترین شرکت های صنایع غذایی قدر کی اف سی را به عهده بگیرد.

دگرگونی و سرمایه گذاری روی خود

این تنها چند مثال از انسانهای موفقی بود که گذشته ی چندان خوبی را نداشتند ولی خود را باور کردند وسرمایه گذاری روی شخصیت خود داشتند و نتایج بزرگی را خلق کردند. باید خوددتان را باور کنید، چیزی که الان می بینید و شما را می رنجاند باور نکنید این واقعیت زندگی شما نیست واقعیت شما چیزی است که می سازید و خلق می کنید پس خودتان را دست کم نگیرید و دنبال تغییرات خوتان باشید تا زندگی خود را دگرگون کنید. شاهد شکوفایی نبوغ درون خود باشید.

در این مقاله ها مطالب بیشتری در این زمینه می توانید مطالعه کنید.
چه طور به خود باوری برسیم؟
عشق به خود ورزیدن
خود آگاهی چیست؟

در سایت lifehack توضیحات دیگری داده شده است.

شاد و سعادتمند باشید.


دیدگاه‌ها (0)

*
*

×