🪻 %40 تا 70% تخفیف عیدانه برای تمامی دوه های هوشیاری 🎉 مشاهده دوره ا >

هوشیاری

ندای درون چیست و چگونه صدای آن را گوش کنیم ؟

ندای درون چیست

خیلی از افراد ندای درون خود را می شنوند، اما تعداد بسیار کمی هستند که آن را درک می کنند. در این مقاله به این می پردازیم که ندای درون چیست و چه طور بتوانیم آن را بشنویم و درک نماییم.

ندای درون چیست؟

آیا تا به حال برایتان پیس آمده است که فکری به صورت لحظه ای به ذهن شما خطور نماید. اما شما هر چه قدر فکر می کنید هیچ دلیل و منطقی برای آن فکر ندارید. یا این که برای انجام کاری دو دل و مضطرب باشید، ناگهان احساسی در شما به وجود بیاید که بگوید مثلا آن کار را انجام نده یا این که حتما آن را انجام بده. این ها همان احساسات و افکار ناگهانی هستند که به آن ندای درون می گوییم. در واقع آن ها هستد که باعث می شوند شما یک سری تصمیمات را در زندگی تان اتخاذ نمایید.

گاهی اوقات مسئله ای روز های زیادی ذهن ما را درگیر می نماید، ولی ما نمی توانیم پاسخی برای آن پیدا نماییم. اما به صورت کاملا اتفاقی و هنگامی که از لحاظ فکری تا حدودی آرام تر هستیم، ناگهان پاسخ آن سوال در ذهنمان خطور می نماید. پس به طور کلی می توان گفت ما دو نوع تصمیم گیری داریم، یک سری از آن به وسیله ذهن هوشیار ما و بر اساس عقل و منطق صورت می گیرند، برخی دیگر به عنوان ندای درون در ما ایجاد می گردند. حال که متوجه شدیم ندای درون چیست، به این مسئله خواهیم پرداخت که چگونه بتوانیم این صدا را بهتر بشنویم.

ندای درون چیست و چگونه صدای آن را گوش کنیم ؟
ندای درون چیست و چگونه صدای آن را گوش کنیم ؟

چگونه به صدای ندای درون گوش کنیم ؟

گاهی مواقع ما به دلیل وجود مشغله های زندگی، غرق در دنیای بیرونی می شویم، طوری که از خود و دنیای درونمان غافل می شویم. شنیدن صدای درون، کار دشواری نخواهد بود، به شرط آن که بتوانیم خودمان را از ناخالصی ها، پاک و رها سازیم. (برای درک بیشتر این مطلب می توانید دوره رهایی را تهیه نموده و از آن بهره ببرید.) ندای درون ما در واقع همان خود واقعی مان هستیم. اما گاهی با بی توجهی و نادیده گرفتن آن، تصمیمات اشتباه و نادرستی را در زندگی خود اتخاذ می کنیم.

صحبت کردن با ندای درون به مقداری تمرین نیاز دارد. سعی کنید زمان هایی که عصبانی و یا احساساتی هستید، تصمیمی نگیرید، صبر کنید تا به آرامش درونی برسید، سپس ندای درون را احساس خواهید نمود. چون آن وقت است که ندای درون شما راهی را نشانتان می دهد که به نفع شما بوده و با اطمینان خاطر آن می توانید آن را انجام دهید. ضمن این که به آرامشی عمیق در خصوص تصمیمتان خواهید رسید.

زندگی ما انسان ها پر از فراز و نشیب است. گاهی لحظات شاد داریم و گاهی لحظات حساس و چالش برانگیز که دیگر ذهنمان یاری نمی کند درست ترین کار را انجام دهیم. اما اگر ما با تمرین زیاد یاد بگیریم که چگونه ندای درونی مان را بشنویم یا با آن صحبت کنیم، قطعا با حفظ آرامش در بحران ها، می توانیم درست ترین کار ممکن را انجام دهیم.

مهم ترین نشانه نادیده گرفتن ندای درون چیست؟

در واقع باید بگوییم تصمیمات غلط و اشتباهی که در زندگی تان می گیرید، می تواند مهم ترین نشانه از نادیده گرفتن ندای درونی تان باشد. همان طور که در بالا گفتیم، ندای درون شما، در واقع خود شما هستید که با درایت بیشتری به زندگی تان نگاه می کنید. تصمیم هایی که در زندگی می گیرید، مسیر زندگی تان را تغییر خواهند داد. بنابراین در مواقع حساس زندگی، بهتر است کمی به ذهن خود آرامش دهید، سپس اقدام به اخذ تصمیم کنید تا بهترین نتیجه را از آن خود نمایید.

چکیده :

همه ما انسان ها در زندگی خود به دنبال رسیدن به آرامش هستیم، اما راه های رسیدن به آن را دقیق نمی دانیم. گاهی به کار های بی فایده ای دست می زنیم که فقط ظاهر قضیه را اصلاح می کنند. بدون این که هیچ تاثیری درستی در درون ما داشته باشند. تجربه شنیدن صدای درون و گوش سپردن به آن، تجربه ای بسیار قدرتمند و جذاب است که گویی به قدرتی تمام عیار دست یافته اید. آن گاه در این زمان است که حضور خداوند را در زندگی خود احساس می نماییم. سپس رسالت خود را می یابیم و زندگی مان را مملو از عشق و الوهیت می گردانیم.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×