😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

افزایش تاثیرگذاری چگونه ممکن می گردد؟

افزایش تاثیرگذاری

چرا برخی افراد بهتر از بقیه می توانند روی دیگران تاثیر بگذارند؟ در این مقاله با موضوع افزایش تاثیرگذاری با ما همراه باشید.

افزایش تاثیرگذاری روی دیگران چه فوایدی چیست؟

نفوذ روی ذهن دیگران کار ساده ای نیست، اما با آگاهی و تمرین می توانیم روی دیگران تاثیر مثبت داشته باشیم. ما برای رسیدن به موفقیت، نیاز داریم که با دیگران ارتباط برقرار نماییم. ضمن این که به همکاری آن ها نیز نیازمند هستیم. بنابراین باید این مهارت را داشته باشیم که بتوانیم روی دیگران تاثیر گذار باشیم. مثلا هنگامی که نیاز به کمک و همیاری دیگران داریم، آن ها نیز با کمال میل با ما همکاری کنند. در کنار این مقاله می توانید مقاله کاریزما را نیز مطالعه نمایید.

نحوه افزایش تاثیرگذاری بر دیگران چگونه است؟

یکی از مهم ترین کار هایی که در جهت افزایش تاثیرگذاری بر دیگران می توانیم انجام دهیم، ایجاد صمیمیت است. این که به طرف مقابل خود نشان دهیم که نسبت به او بی تفاوت نیستیم. ضمن این که سعی کنیم شنونده خوبی باشیم. حین مکالمه فقط ما حرف نزنیم و اجازه دهیم طرف مقابل نیز صحبت کند. شخصی که به صحبت های طرف مقابل خود گوش نمی کند، مدام حرف می زند. این حالت هیچ جذابیتی برای دیگران نخواهد داشت. پس لازم است به موقع شنونده خوبی هم باشیم. در کنار این مقاله می توانید مقاله روابط موثر را نیز مطالعه نمایید.

خیلی جذاب است که از موفقیت دیگران ما هم خوشحال باشیم. خبر موفقیت آن ها ما را نیز قلبا خوشحال کند و این خوشحالی را نیز به دیگران نشان دهیم. با این کار انگیزه طرف مقابل افزایش می یابد. حتی اگر کاری برای پیشرفت دیگران از دست ما بر می آید، از انجامش دریغ نکنیم. این کار روی روحیه ما نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت.

هیچ انسانی دوست ندارد قضاوت شود. یعنی اطرافیان دائما کار های او را مورد قضاوت قرار دهند و به او سرکوفت بزنند. زیرا هر شخصی بهتر از دیگران می داند که خودش چه اشتباهاتی را انجام داده است. بنابراین بعد از مشاهده شکست دیگران، آن ها را مورد قضاوت قرار ندهیم و حتی می توانیم به وسیله ویژگی همدلی به آن ها نشان دهیم که درکشان می کنیم و حتی اگر راه کاری برای جبران به ذهنمان آمد، از آن ها دریغ نمی نماییم.

نحوه افزایش تاثیرگذاری بر دیگران چگونه است؟
نحوه افزایش تاثیرگذاری بر دیگران چگونه است؟

افزایش تاثیرگذاری چگونه ممکن می گردد؟

  • خوش بین باشیم. افرادی که نگاه خوش بینانه به زندگی دارند و این احساس را به دیگران نیز انتقال می دهند. در حقیقت آن ها به دیگران احساس امیدواری می دهند.
  • همیشه سعی کنیم بین کلام و رفتار ما تناسب برقرار باشد. اگر حرفی را می زنیم، به آن عمل کنیم. این گونه به فردی مورد اعتماد برای دیگران تبدیل می شویم.
  • اگر بتوانیم هنگام مکالمات از کلمات درست و واضح استفاده نماییم، احساسات خود را نیز به درستی به دیگران منتقل می نماییم. این کار باعث افزایش تاثیرگذاری ما روی دیگران می شود.
  • افرادی که در زندگی خود سرشار از شادی و شوق هستند، این حال خوب خود را به دیگران نیز منتقل می کنند. بنابراین نگاه اطرافیان خود را نیز مثبت می سازند. با این کار انرژی خودشان و دیگران نیز افزایش می یابد.
  • خیلی خوب است که بتوانیم همیشه به مخاطب خود احترام بگذاریم. یعنی بدون در نظر گرفتن سن و سال و موقعیت اشخاص، این کار را انجام دهیم. با این کار احساس خوبی به طرف مقابل می دهیم. ضمن این که امکان بی احترامی نسبت به خود را نیز کمرنگ می سازیم.
  • مهم است که بدانیم چه زمانی شوخ طبع باشیم. اگر قرار است شوخی کنیم، زمانش را بدانیم و در انجامش زیاده روی نکنیم.
  • اگر می خواهیم ارتباطات موثرتری با دیگران داشته باشیم، باید هوش خود را افزایش دهیم. حواسمان به همه چیز باشد. استرس خود را کاهش دهیم و سعی کنیم روی همه مسائل دقت کافی داشته باشیم.

چکیده:

اعتماد به نفس ما از درونمان ایجاد می گردد. بنابراین لازم است در زندگی، خود را باور داشته باشیم. به خودمان احترام بگذاریم و خود را دوست داشته باشیم. این گونه است که می توانیم عزت نفس خود را نیز افزایش دهیم. این کار باعث سلامت روح و روان ما می گردد. ضمن این که می توانیم با دیگران نیز ارتباطات بهتری برقرار نماییم.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×