😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

چگونه رسالت خود را پیدا کنیم ؟

چگونه رسالت خود را پیدا کنیم ؟

شناخت رسالت ما در زندگی یکی از مهم ترین موضوعاتی است که کمک می کند بتوانیم مسیر زندگی خود را پیدا کرده و با آرامش بیشتری به سمت آن حرکت نماییم. حال در این مقاله به این می پردازیم که چگونه رسالت خود را پیدا کنیم؟

رسالت یعنی چه ؟ چگونه رسالت خود را پیدا کنیم ؟

همه در زندگی برای خود اهدافی را تعیین نموده ایم که در پی رسیدن به آن ها تلاش می کنیم. اما اگر این هدف ها در راستای رسالت ما در زندگی نباشند، قطعا در زندگی نیز از رضایت کافی برخوردار نمی گردیم. پیدا کردن رسالت در زندگی باعث می شود بتوانیم به اهداف خود جهت بدهیم.

گاهی اوقات در مسیر رسیدن به اهداف، به دلیل مشکلات و چالش ها خسته شده و از ادامه دادن به مسیر جا می زنیم. شاید هم اراده کافی جهت رسیدن به آن ها را نداریم و بعد از گذشت مدت زمانی به طور کل آن اهداف را فراموش می نماییم. معنی رسالت در واقع فراتر از اهداف ما در زندگی می باشد. یا این طور بگوییم که رسالت زندگی ما همان اهداف اصلی و غایی ما است.

در زندگی چگونه رسالت خود را پیدا کنیم ؟
در زندگی چگونه رسالت خود را پیدا کنیم ؟

افرادی که رسالت زندگی خود را شناخته اند، تصور این را دارند که برای هدفی خاص و تعیین شده به دنیا آمده اند، بنابراین تمام تلاش خود را می کنند که به آن برسند. گاهی در زندگی خود نمی دانیم که دقیقا از آن چه می خواهیم. دائم در حال عوض کردن اهداف خود هستیم و از این شاخه به آن شاخه می پریم. دلیل این موضوع این است که هیچ تصوری درستی از رسالت شخصی خود نداریم. حال به این می پردازیم که در زندگی چگونه رسالت خود را پیدا کنیم.

چرا مهم است که بدانیم چگونه رسالت خود را پیدا کنیم ؟

هیچ کس بهتر از خود ما نمی تواند رسالت خود را کشف کند. اگر رسالت خود را در زندگی بدانیم،‌ کارهایی را انجام می دهیم که آن ها به زندگی ما معنا می دهند و کارهایی را که ضروری نیستند و فقط وقت ما را تلف می کنند را حذف می نماییم.

در مسیر یافتن رسالت زندگی، ممکن است ابتدا احساس خجالت و یا حماقت داشته باشیم. هر چقدر رسالت ما بزرگتر باشد، این حس در ما بیشتر می گردد. دلیل این است که خیلی از ماها، خود را لایق خواسته ها و رویاهای خود نمی دانیم. به همن علت از مطرح نمودن آن احساس خجالت و شرم می کنیم. اما اگر از بیان خواسته خود خجالت زده می شوید، چطور می خواهید هدفی به این بزرگی را به عمل برسانید.

قطعا کارهایی هستند که شما عمیقا دوست دارید آن ها را انجام دهید و دائما در خصوص آن رویا پردازی می کنید. اما بنا به دلایلی آن ها را انجام نمی دهید. مثلا با خود می گویید من این کار را انجام نمی دهم، چون وقت کافی برای انجام آن را ندارم. یا اینکه با خود می گویید من این کار را انجام نمی دهم، چون دیگران با من مخالفت می کنند و شاید هم مسخره به نظر برسد.

برای رسیدن به رسالت زندگی خود هر چند که عجیب و بزرگ باشد،‌ شما گاهی لازم است بر خلاف جریان رودخانه حرکت کنید. هرچند از نظر دیگران احمقانه به نظر برسد اما انجام ریسک نیز بخش بزرگی از یک مسیر هدف دار در زندگی می باشد.

چکیده :

قطعا وقتی ما هدف یا شغلی را انتخاب می نماییم، می بایست در راستای استعداد، علایق شخصی و عقاید و ارزش های ما باشد تا بتوانیم در آن مسیر موفق شویم. غیر از این مهم است که از پیمودن مسیر و طول آن نیز لذت ببریم. یعنی با عشق و علاقه،‌ آن کار را انجام دهیم و از موانع و چالش های آن عبور نماییم. مطمنا گاهی خستگی روحی یا جسمی به سراغمان می آید. اما چون هدف ما مشخص است و چشم اندازی رو به جلو داریم، دست از تلاش بر نمی داریم و با عشق و علاقه در پی رسیدن به موفقیت گام بر می داریم. امیدواریم که همه انسان ها بتوانند در جایگاه صحیح خود قرار گرفته تا بتوانند در عین زیبا زندگی کردن،‌ به رضایتی عمیق از عملکرد ها و بخش های مختلف زندگی دست پیدا کنند.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×