😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

چگونه اهداف اصلی و غایی را پیدا کنیم؟

چگونه اهداف اصلی و غایی را پیدا کنیم؟

اهداف اصلی و غایی، هدف های درونی ما هستند که برای آن به کره خاکی دعوت شده ایم و باید آنها را پیدا کنیم.

اهداف اصلی و غایی چه اهدافی هستند؟

در ابتدا باید بدانیم اهداف وسیله ای چیست تا بتوانیم درک بهتری از اهداف اصلی و غایی پیدا کنیم. در مقاله( اهداف میانی چیست؟) توضیح دادیم که اهداف وسیله ای هدفهایی هستند که سطحی هستند و ما را به شادی پایدار نمی رسانند، اگر چه آنها هم می توانند مهم باشند اما ما را به جایگاه اصلی و رسالت مان نمی رسانند. برای توضیحات بیشتر در این زمینه به مقاله اهداف میانی چیست؟ مراجعه کنید.

اهداف اصلی و غایی

  • اهداف اصلی و غایی هدف هایی هستن….
  • که عمق وجود ما در طلب آن است
  • اگر تلاشی برای یافتن آن و رسیدن به آن اهداف نکنید، هرگز خوشحال و شاد نخواهیم بود.
  • لطفا برای درک بهتر مطالب حتما تا آخر مطالب را با دقت مطالعه کنید و اگر ابهامی بود به مقاله های مرتبط مراجعه کنید.
  • در نهایت اگر باز هم سوالی داشتید لطفا کامنت کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود.

در اهداف اصلی و غایی شاد و خوشحال هستی

وقتی ما در اهداف اصلی و غایی هستیم، خوشحال و شاد هستیم. شاید در تلاش و تکاپو باشیم، چالش داشته باشیم ،غم داشته باشیم و گاهی ظاهرا شکست بخوریم. همزمان در لحظه هم خوشحالیم و از مسیر هم لذت می بریم ما آگاه و هوشیار هستیم و می دانیم که هر لحظه ما ارزشمند است. نیرویی ماورایی هر لحظه ما را در این راه حمایت و هدایت می کندو کل جهان هستی ما را به سوی هدف مان فرا می خواند. زمانیکه تمرکز مان بر این هدف ناب می گذاریم هدایت می شویم و هر لحظه فرا خوانده می شویم.

اعتماد قلبی داشته باش

تنها کاری که باید بکنیم این است که اعتماد کنیم و پیش برویم به الهامات و شهودات قلبی خود توجه کنیم و آنها را انجام دهیم. حتی اگر ظاهرا دلیل منطقی برای انجامش وجود نداشته باشد، این الهامات درونی ماست که می خواهد ما را به سوی اهداف اصلی و غایی برساند. این نیرو بیشتر از ما مشتاق است و فقط باید ترسهایمان را کنار بگذاریم و به آن اعتماد کنیم و با خیال راحت و اطمینان خاطر پیش برویم و آن نداها را عملی کنیم، راه ها به تدریج و بسته به اقدامی که انجام می دهیم به ما نشان داده خواهد شد.

هدف گذاری های امروزه ما را از اهداف اصلی و غایی دور می کنند

هدف گذاریهای امروزی که اکثرا ما را به بیراهه می برد و اهداف وسیله ای را جز اهداف اصلی قلمداد می کند. بخاطر همین است که افراد بعد از اینکه این هدف گذاریها را مو به مو اجرا می کنند و به اهداف خود می رسند، اما خوشحال و شادی شان ناگهان فرو کش می کند.تقلا و تلاش و برنامه ریزی علمی و غیره را با استاد های مطرح هدف گذاری انجام می دهند.

اتفاقی که می افتد …..

افراد بعد از رسیدن به هدف بی انگیزه می شوند و یا همان مسیر اشتباه خود را ادامه می دهند.
و وانمود می کنند که خوشحال و شاد هستند طوری که حتی احساس غم خود را از خودشان هم پنهان می کنند
و اگر به درون خود جستجویی داشته باشند می بینند که هنوز شاد و خوشحالی پایداری ندارند.
به مقاله هدف گذاری مدرن اشتباه است!!!مراجعه کنید.

اهداف اصلی و غایی و هدف های سطحی

در اینکه باید هدف خود را بدانیم و برای خودمان روشن کنیم که چرا بایدهدف گذاری کنیم و هدف را برای خودمان روشن کنیم و ببینیم رسالت ما برای بودن در این کره خاکی چیست شکی نیست. اما باید ببینیم هدفهای سطحی را به جای اهداف اصلی و غایی جایگزین نکنیم. سرگرم فرعیات به جای اصول اصلی و معنای وجودی خود نباشیم که ناگهان در میانسالی سر بلند کنیم و ببینیم تمام مسیر را اشتباه آمدیم. گرچه هر جا جلوی اشتباه را بگیری برد است اما اگر می توانیم زودتر آگاه باشیم و مسیر درست را برویم، چرا عمر گرانبهای خود را هدر بدهیم. مقاله OBERLO در این مورد است .

اهداف اصلی
اهداف اصلی

از کجا بدانیم که در مسیر درست هستیم یا اشتباه

از نشانه های درست بودن مسیر این است که شما به نتایج و دستاوردهای خود که نگاه می کنید، نه تنها هر روز شادی و آرامش عمیق تری را تجربه می کنید بلکه هر روز بهتر از دیروز می شوید. شما هر روز از روز قبل احساس بهتری نسبت به خود دارید، شما روابط تان بهتر می شود. اطرافیان شما آرام تر می شوند و شادتر هستند.افراد نا آرام از شما دور می شوند گرچه دیگر برای شما چندان مهم نیست.
چون شما هر فردی را در زندگی معلم واستاد زندگی خود می دانید. میدانید که افراد نا آرام و غمگین هم برای قوی تر شدن شما آمده اند. آنها می آیند ،که به شما درسهای لازم برای بزرگ تر شدن را بدهند.

حذف افراد سمی درست نیست

این جمله در آموزه های سوشیال مدیا زیاد گفته شده است،که افراد سمی را حذف کنید، ولی این را نمی توان به این صراحت گفت، چون هیچ فردی سمی نیست بلکه آنها استادان زمینی ما هستند. تا وقتی که درس خود فرا نگیریم آنها در کنارمان خواهند ماند و بعد از گرفتن درس هایمان یا از کنار ما به راحتی می روند و مسیرشان تغییر خواهد کرد یا با آرامش در کنار ما خواهند بود و رفتارشان با ما تغییر خواهد کرد. بدون اینکه با خشونت و خشم باشد راهشان از ما جدا خواهد شد.

تفاوت اهداف اصلی و غایی با اهداف وسیله ای و سطحی چیست؟

راه هایی هست تا به ما کمک کند که تفاوت اهداف اصلی و غایی را با اهداف سطحی و وسیله ای پیدا کنیم
که در اینجا به شما توضیح داده خواهد شد.

1-در اهداف میانی در ادامه جمله کلمه (تا) می آید. مثلا من می خواهم فارغ التحصیل شوم تا استاد دانشگاه شوم.

2-در اهداف میانی معمولا فرد از باورهای اشتباه که نسل به نسل و بدون تفکر منتقل شده است، تابعیت می کند. مانند تو باید دکتر شوی تو باید ازدواج کنی تا خوشبخت باشی ….

3-اهداف اصلی و غایی دو خصوصیت دارند که اهداف میانی ندارند. اول اینکه از درون خود و روحمان سر چشمه می گیرند، وقتی به آنها فکر می کنیم روحمان از شادی سرشار می شود و ما را برانگیخته می کند.

دوم این است که اهداف با شادی درونی گره خورده اند. مثلا وقتی از وصل شدن به خالق خودت و طبیعت زیبا را صحبت می کنی. این هدف با شادی درونی و کشف قدرت درون خود و ماجرا جویی و شادی گره خورده است.

پیام آخر

بطور کلی اهداف اصلی و غایی ما، اهدافی هستند که ما برای آنها به اینجا آمده ایم. اگر آنها را پیدا نکنیم به هر چه که برسیم همیشه در رنج خواهیم بود. البته پیدا کردن آنها تلاشی نمی خواهد چون خودشان ما را پیدا خواهند کرد، فقط چیزی که نیاز است اینکه ما باید خلا ایجاد کنیم ما باید درونمان را پاک و صیغلی کنیم و فضا گشایی کنیم تا بتوانیم دریافت کنیم جهان هستی به زیبایی کار خودش را بلد است .

باید سخت نگیریم نا امید نشویم اگر اشتباه کردیم خود را ببخشیم و به خودمان فرصت جبران اشتباه را بدهیم. و بدایم و آگاه باشیم که ما از نوریم و از اصل و منبع خود دور نشویم و به آن وصل باشیم اگر قطع ارتباط با درون خود مان ایجاد شد آگاه باشیم و فورا خود را ببخشیم و به درونمان وصل شویم.

در نور باشید.

دوستدار شما

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×