😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

احساس خوب چگونه به دست می آید؟

احساس خوب

زندگی چه قدر زیبا تر می شود هنگامی که ما احساس خوب و خوشحالی واقعی را تجربه کنیم. در این مقاله به راهکار هایی می پردازیم که کمک می کنند ما احساس بهتری داشته باشیم.

احساس خوب به چه معنا است؟

گاهی برای همه ما پیش آمده است که در زندگی دچار چالش و یا مشکل شده ایم. اما آیا در این هنگام نیمه خالی لیوان را دیده ایم یا نیمه پر لیوان را؟ وقتی ما نیمه خالی لیوان را ببینیم، قطعا تسلیم زندگی و مشکلات خود شده ایم و انگیزه ای برای ادامه راه نخواهیم داشت. اما با کمی تغییر تفکر می توان حتی در مواقع سختی ها، نیمه پر لیوان را دید. آن وقت است که به دنبال راه حل برای حل مشکلات می گردیم تا آن را از سر راه برداریم. البته این تغییر دیدگاه نیاز به تمرین و زمان دارد و یک شبه نمی توان دیدگاه خود را نسبت به زندگی تغییر داد. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چگونه احساس خوب بسازیم؟

  • تا جایی که امکان دارد از افراد منفی باف دوری کنید. این افراد حس خوب را از شما می گیرند. بالعکس، با افراد مثبت اندیش بیشتر معاشرت کنید. زیرا آن ها انرژی مثبت دارند و حال خوبشان را به شما نیز منتقل می کنند.
  • نه گفتن را یاد بگیرید. سعی کنید به خواسته های نامعقول دیگران صراحتا پاسخ منفی بدهید. این کار حس خود ارزشمندی و عزت نفس شما را نیز افزایش می دهد. در کنار این مطالب می توانید دوره افزایش عزت نفس را نیز از سایت تهیه نموده و از آن بهره ببرید.
  • ورزش کردن یکی از کار هایی است که تاثیر بسیار زیادی در ایجاد احساس خوب در شما خواهد داشت. ضمن این که در سلامت جسم شما تاثیر دارد، سلامت روح و روان شما را نیز تقویت می کند. ورزش هایی چون یوگا، مدیتیشن، پیاده روی و … در این زمینه نیز بسیار مفید هستند.
  • نسبت به خود انتظار های به جا داشته باشید.گاهی اگر نتوانستید کاری را انجام دهید و یا از توان شما خارج بوده است، نیازی نیست که خود را سرزنش کنید. زیرا با این کار اعتماد به نفس خود را نیز از دست می دهید. شما به عنوان یک انسان توانایی ها و استعداد های منحصر به فرد خود را دارید و نیازی نیست خود را با دیگران مقایسه کنید. بنابراین دست از مقایسه کردن خود با دیگران بردارید.
  • اتفاق های تلخ گذشته، گذشته اند و نیازی نیست دائما به آن ها فکر کنید. بلکه از آن درس خود را بگیرید و عبور کنید. برای درک بهتر این مطلب می توانید مقاله فکر به گذشته را نیز مطالعه نمایید.
  • زندگی را دوست داشته باشید تا زندگی نیز با شما مهربان گردد. افرادی که دائما به زمین و زمان ناسزا می گویند و همیشه از زندگی گله مند هستند، در نتیجه درد و رنج بیشتری نیز گریبانگیر آن ها می گردد.

چگونه احساس خوب بسازیم؟
چگونه احساس خوب بسازیم؟

نسبت به خود عشق بورزید و احساس خوب ایجاد کنید:

حس و حال ما انسان ها نسبت به خود بسیار در زندگی ما تاثیر گذار هستند. بنابراین ابزار های آن را ایجاد کنید. خود را دوست داشته باشید و به خود عشق بورزید. این گونه حس خود ارزشمندی را در خود تقویت می کنید و این انگیزه بهتر زندگی کردن را در شما تقویت می کند. خود را تحسین کنید و بابت کار هایی که انجام می دهید، شکر گزار باشید. زندگی همیشه آن شکلی که ما می خواهیم پیش نمی رود و قطعا دائما سرشار از موفقیت نیست. مهم این است که نا امید نشویم و از آن عبور کنیم تا آینده ای روشن تر را برای خود بسازیم.

چکیده:

ما یک انسان هستیم و ممکن است تحت تاثیر بسیاری از عوامل زندگی قرار بگیریم. اما هنگامی که به خود ایمان داریم که همه تلاش خود را کرده ایم، نباید روحیه خود را ببازیم. ما فقط یک بار فرصت زندگی کردن را داریم و هر لحظه از آن بسیار ازرشمند است. پس بهتر است از هیچ لحظه ای در زندگی غافل نشویم و سعی کنیم از آن به بهترین شکل ممکن استفاده نماییم. به عنوان جمله آخر می گوییم که از لحظه حال خود لذت ببرید و احساس خوب را برای خود بسازید. منتظر هیچ شخص دیگری نباشید که این کار را برای شما انجام دهد. چون این شما هستید که می توانید لحظاتتان را مدیریت کنید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×