😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

امید واهی یعنی چه؟

امید واهی

آرزو هایی که فراتر از واقعیت هستند در واقع یک نوع امید واهی محسوب می شوند. اما آیا می توان امید واهی را به واقعیت تبدیل نمود؟ در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ این سوال را دریافت کنید.

امید واهی چیست ؟

برای تماشا لطفا با IP ایران وارد نشوید.

امید واهی و دور بودن از واقعیت

هنگامی که ما روی آرزوها و خواسته هایی تمرکز می کنیم که از واقعیت به دور هستند، تبدیل به امید واهی می شوند. آن ها گاهی اوقات، ما را از مسیر رسیدن به موفقیت دور می سازند. اهداف بسیار بزرگ در صورت مواجه شدن با شکست، نا امیدی زیادی در ما ایجاد می نمایند. اما اگر همین اهداف به بخش های کوچکتر و واقعی تر تقسیم شوند، مدیریت و محقق شدن آن ها غیر ممکن نخواهد بود. زیرا آن ها به واقعیت زندگی نزدیک تر می شوند و امکان موفقیت در آن ها بیشتر می گردد.

چگونه امید واهی تبدیل به واقعیت می گردد؟

امید واهی در واقع همان رویا های ما هستند که تحقق یافتن آن ها غیر ممکن به نظر می آید. حتی گاهی دیگران برای مطرح نمودن آن ها ما را مورد تمسخر نیز قرار می دهند. اما به نظر من، دست کشیدن از آن ها کار درستی نیست. حداقل این که برای رسیدن به آن ها می توان برنامه ریزی نمود، ضمن این که تمام توان خود را به کار برد. انسان با امید زنده است و نا امیدی منشاْ شکست است. بنابراین تلاش کردن در جهت خواسته ها می تواند تحقق این رویا ها را برای ما امکان پذیر سازد.

اگر در بخشی از زندگی خود دچار یاْس و نا امیدی شده اید، یا این که افکار منفی اجازه تلاش به شما نمی دهند، بهتر است با تکنیک کنترل افکار که قبلا برایتان توضیح داده ایم، امید دوباره به زندگی خود ببخشید. همچنین برای رسیدن به خواسته های خود بیشتر تلاش کنید. این نکته را فراموش نکنید که شما به عنوان انسان ممکن است گاهی نسبت به مسائل جدید تردید داشته باشید، اما اجازه ندهید این تردید سد راه پیشرفت شما گردد.

اشتیاق شما برای تبدیل رویا هایتان به واقعیت، نیازمند این مسئله است که پایه گذاری محکم تری در درونتان صورت گیرد. در این صورت، در طول مسیر مشکلات و چالش ها، نمی توانند شما را نا امید کرده و سد راهتان گردند. سعی کنید با تلاش فراوان و عزت نفس بالا به سمت خواسته های خود پیش بروید. برای درک بیشتر این مطلب می توانید دوره عزت نفس را را از سایت تهیه نمایید.

چگونه امید واهی تبدیل به واقعیت می گردد؟
چگونه امید واهی تبدیل به واقعیت می گردد؟

تبدیل امید واهی به واقعیت با ذهن آگاهی چگونه است؟

وقتی شما ذهنتان را آزاد و رها می سازید، خود به خود نگرانی و اضطراب از شما دور می گردد. قبلا در مقاله ذهن آگاهی برایتان توضیح داده بودیم که مهم ترین اصول ذهن آگاهی، رها کردن ذهن است. اگر ما ذهن خود را رها سازیم، آن وقت نسبت به خواسته هایمان پذیرش بیشتری کسب می کنیم و مسائل را با ذهن آگاه تر و شفاف تر بررسی می نماییم. بنابراین امکان رسیدن به خواسته ها و آرزوها برای ما بیشتر می شود.

چکیده :

امیدواری عاملی است که ما را به سمت موفقیت سوق می دهد. افراد نا امید همیشه کار هایی را انجام می دهند که برایشان چالش بر انگیز نباشد. در اصل آن ها فرصت پیشرفت های بیشتر در زندگی را از خود می گیرند. افراد نا امید هنگامی که در کاری با شکست مواجه شدند، به سرعت روحیه خود را از دست می دهند و خواسته خود را بی سر انجام رها می سازند. بنابر این باز تکرار می کنیم که امیدواری مهم ترین اصل زندگی هر شخص است که کمک می کند او بتواند بر مسائل و مشکلات خود غلبه نموده و طعم پیروزی و موفقیت را بچشد. آن وقت است حس رضایت و شادی واقعی را در زندگی خود تجربه می نماید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×