😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

موفقیت مداوم چگونه امکان پذیر می گردد؟

موفقیت مداوم

قطعا بدون تلاش نمی توان به موفقیت رسید.زیرا حتما باید ذهنیتی برای رشد و رسیدن به اهداف وجود داشته باشد. در این مقاله با موضوع موفقیت مداوم با ما همراه باشید.

موفقیت مداوم را چطور تعریف کنیم؟

نمی توان گفت که راه درست و یا راه غلطی برای رسیدن به اهداف و موفقیت مداوم وجود دارد. بلکه ما بر اساس اهداف و برنامه ریزی که انجام می دهیم می توانیم به سمت موفقیت گام برداریم. مثلا اگر هدف ما داشتن یک شغل خوب و پر درآمد است، می توان آموزش های لازم و یا تحصیلات مناسب در آن خصوص را اخذ نمود. ضمن این که از تمرکز نمودن ذهن روی موارد بیهوده و حاشیه ای جلوگیری شود. زیرا آن ها ما را از مسیر اصلی دور می سازند و نمی توانیم روی مسئله اصلی تمرکز داشته باشیم. بنابراین به طور کلی باید بدانیم که مهم ترین نکته در موفقیت های مداوم، هدف گذاری، برنامه ریزی، تمرکز و تلاش در جهت رسیدن به آنها است.

موفقیت مداوم را چطور تعریف کنیم؟
موفقیت مداوم را چطور تعریف کنیم؟

راه کار های رسیدن به موفقیت مداوم کدامند؟

یکی از راه کارهایی که در موفقیت مداوم ما تاثثر گذار است موضوع لایف کوچینگ است. لایف کوچینگ به ما کمک می کند تا راه های رسیدن به اهدافمان هموار شوند. ضمن این که کمک می کند تا بتوانیم خود واقعی مان را بهتر کشف کنیم. در حقیقت اگر هدفی در زندگی داریم و تا به الان برای تبدیل نمودن آن ها به واقعیت،‌ اقدامی نکرده ایم، برای انجام دادن آن ها با قدرت اقدام کنیم. یعنی به طور کلی سبک زندگی ما اصلاح شده و متفاوت تر و سالم تر از گذشته می گردد. در کنار این مقاله می توانید مقاله سلف کوچینگ را نیز مطالعه نمایید و از آن بهره ببرید.

برای رسیدن به موفقیت لازم است متعهد باشیم. به وسیله تعهد است که می توانیم برای رسیدن به قله موفقیت، انگیزه پیدا می نماییم. البته اگر بعد از مدتی به نتیجه دلخواه دست نیافتیم، می بایست به طور متناسب تری، برای رسیدن به هدف خود برنامه ریزی نماییم. ضمن این که حفظ تمرکز بر روی برنامه مهم می باشد. این عمل باعث می شود، هدفمان در ذهنمان تازه نگه داشته شود و اگر در هر بخش از مسیر نیاز بود، برخی از مراحل آن را مورد تجدید نظر قرار دهیم.

لذت بردن از مسیر رسیدن به موفقیت، بسیار نکته مهمی است. اگر به خودمان اجازه لذت بردن از موفقیت های کوچک را ندهیم، ممکن است خیلی زود انگیزه خود را از دست بدهیم. در حالی که برای اخذ هر موفقیت کوچکی می توان جشن گرفت و شادی کرد. با این کار روحیه خود را برای رسیدن به هدف اصلی، حفظ می نماییم.

چرا گاهی به موفقیت نمی رسیم؟

گاهی اوقات ما به اهداف و خواسته هایمان نمی رسیم. زیرا تصور می کنیم که برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت، حتما باید برنامه ریزی پیچیده ای داشته باشیم. اما باید بگوییم که در حقیقت همان داشتن برنامه های ساده و کوچک و دنبال نمودن آن ها، می تواند ما را به موفقیت مداوم و موفقیت های پی در پی و بزرگ تر برساند. فقط کافی است که با کوچکترین شکستی نا امید نشویم. انگیزه خود را از دست ندهیم و با قدرت بیشتر به سمت پیروزی گام برداریم.

چکیده:

هر انسانی می تواند متخصص زندگی خودش باشد. یعنی این که بتواند به یک خودآگاهی درست و کاملی نسبت به خود دست یابد. نقاط قوت و ضعف خود را بشناسد و به درستی از آن ها استفاده نماید. این گونه مسئولیت پذیری و تعهد نیز در او پدیدار می گردد. اما لازم است قبل از آن، غبار های موجود در ذهنش را پاک کند. منظور از غبار ها در حقیقت همان باور های اشتباه و تعصبات بیهوده هستند. این ها مواردی هستند که ما را به سمت شکست هدایت می کنند و مانع از موفقیت مداوم ما می گردند.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×