😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

جادوی باور چیست و چگونه عمل می کند ؟

جادوی باور

هر آن چیزی که ما آن را به عنوان حقیقت در ذهن خودمان پذیرفته ایم، در واقع باور ما است. حال می خواهیم ببینیم جادوی باور با قدرت خود چه می کند؟

جادوی باور چیست ؟

شیوه زندگی ما انسان ها بر اساس تعلیم و تربیت، تفکر و فرهنگ خانواده و محیطی که در آن بزرگ شده ایم، شکل گرفته است. اما باید بگوییم که شکست ها و موفقیت هایی که در زندگی بدست آورده ایم، همگی حاصل باور های ما می باشند که در ضمیر ناخودآگاهمان جای گرفته اند. باور ما همان ذهنیت ما است که در طول زمان، در ناخود آگاه ما ایجاد گردیده است. در واقع باید بگوییم همه فعالیت ها و اقدامات ما تحت تاثیر این باور های ذهنی مان قرار دارند.

رسیدن به موفقیت و خواسته های هر انسانی به باور و در نهایت عمل او بستگی دارد. باور ها که افکار ما را شکل داده اند ، در نهایت باعث می گردند، فعالیت های ما نیز بر اساس آن ها انجام شود. قدرت باور به حدی زیاد است که می تواند بر افکار افراد تحت معاشرت ما نیز تاثیر گذار باشد و این است جادوی باور.

تاثیر باور های مثبت در انسان نقش مهمی در موفقیت او در زندگی دارد. شخصی که به خودش و توانایی هایش باور دارد، هیچ قدرتی توانایی شکست دادن او را ندارد تا او به اهداف و خواسته های خود برسد. بنابراین نقش ساخت باور های مثبت در زندگی را نمی توان نادیده گرفت.

جادوی باور چیست ؟
جادوی باور چیست ؟

جادوی باور چگونه عمل می کند ؟

باور های منفی در زندگی ما می توانند آثار بسیار زیادی داشته باشند. یکی از مهم ترین پیامد های باور منفی این است که باعث می گردد، فرصت های ایجاد شده در زندگی خود را نبینیم. بنابراین آن ها را یکی بعد از دیگری از دست بدهیم. باور های منفی در واقع پلی به سمت شکست برای ما ایجاد می نمایند. پس واقعا آیا وقت آن نرسیده است که از شر این باور های آزار دهنده خلاص شویم؟

هنگامی که ما این را می پذیریم که برخی از باور های ما اشتباه هستند و بودن آن ها در ذهنمان، به ما و زندگی مان لطمه وارد می کند، این فرصت را به ذهن و ناخودآگاه خود می دهیم که باور های مثبت را بیشتر ببیند و درک کند. همین روند در ذهن ادامه می یابد تا این که ذهن ما به سمت باور های مثبت هدایت شده و در نهایت باعث موفقیت و شادی ما در زندگی گردد.

چکیده :

قطعا دیده اید که برخی از افراد همیشه نسبت به زندگی و آینده احساس نا امیدی دارند. آن ها دائما در حال گله کردن از دنیا، جامعه و انسان های اطراف خود هستند. همیشه فکر می کنند که در این جهان هستی،‌ در حق آن ها اجحاف شده است و کسی قدر آن ها و زحماتشان را نمی داند. کاملا واضح است همچین شخصی با چنین باور هایی، قطعا هیچ راهی به سوی پیشرفت و خوشحالی نخواهد داشت.

حال سوال من این است چرا ما از قدرت جادوی باور استفاده نکینم تا بتوانیم به اهداف و خواسته های خود برسیم. اگر انسان ها این را بپذیرند که در همین جهان پر از آشوب نیز، نگرش خود را نسبت به زندگی تغییر دهند، به وضوح می توانند تغییرات زندگی را به نفع خودشان پیش ببرند. اگر ما از جادوی باور به نفع خود کمک بگیریم، می توانیم به تمامی اهدافی که برای خود تعیین کرده ایم، جامه عمل پوشانده و زندگی شادمانه تری را برای خود و اطرافیان خود بسازیم.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×