😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

احساس بد را چگونه تغییر دهیم؟

احساس بد

در این جا می آموزیم که چگونه احساس بد خود را تغییر دهیم تا ارتعاشات منفی ما فعال نشود.

همه احساس بد را تجربه می کنند

احساس بد هم جزئی از وجود انسانهاست. یعنی حس بد هم به طور طبیعی به وجود می آید و طبق قانون جذب هم اگر احساس بد داشته باشید اتفاقات بد را تجربه می کنید. بنابر این در اصل خودش شاید به تنهایی برای کسانی که با این قانون آشنا می شوند استرس آور باشد و خودش حس بد را منتقل کند، باید بگویم که طبق قانون جذب درست است که احساس بد مساوی اتفاق بد است.

احساس بد
احساس بد

نکته مهم

ولی نکته ای که وجود دارد اولا این حس اگر ادامه داشته باشد ارتعاشات فعال شده را به سوی جذب اتفاقات هم فرکانس می فرستد. ولی در همان ابتدا می توان آن را خنثی کرد و همین طور این حس یک راهنما و هدایتگر خوبی است که مسیر مان را تغییر دهیم و احساس بد را ادامه ندهیم تا در پی آن اتفاقات بد بیشتری را جذب نکنیم. به مقاله احساسات خوب =اتفاقات خوب مراجعه کنید.

آگاهی

شما در ابتدا باید آگاه باشید و بپذیرید که احساس بد هم وجود دارد و این بسیار طبیعی است و برای هدایت شما است اگر مسیر را اشتباه بروید و از هدف خود دور شوید. مثل یک قطب نما شما را هدایت می کند و این حس مثل زنگ هشدار می ماند تا شما متوجه شوید و تغییر جهت دهید. شما فقط با توجه به این نشانه که الان باید تغییر جهت بدهید خود آگاه می شوید و به دنبال راه حل هستید و همین و بس دیگر این حس قدرتش کم و ضعیف تر می شود و ادامه پیدا نمی کند .مسئله اصلی در ادامه پیدا کردن این احساس بد است که مشکل ساز است.

دو نکته اساسی

اولا شما در مرحله اول باید احساس خود را ببینید یعنی ببینید که حس بد دارید و الان این حس در درون شما وجود دارد. توجه به حس خود تا حد زیادی انرژی شما را آزاد می کند و به این پذیرش می گویند و شما تا حد زیادی رها می شوید در مر حله بعدی شما باید راهی برای تغییر احساس بد خود پیدا کنید. راهی پیدا کنید که احساستان کمی بهتر شود. چون اگر در این احساس بمانید ارتعاشات منفی خود را افزایش می دهید و شما نمی خواهید اتفاقات بد بیشتری را جذب کنید.

دوره ای با عنوان رهایی از رنج وجود دارد که در این زمینه کمکتان میکند.

راه های تغییر احساس بد

راه های زیادی برای تغییر احساس وجود دارد. شما می توانید در مسائلی که پیش می آید با تغییر جملات منفی خود به مثبت و آرام تغییر احساس دهید. برای مثال دوستی با شما خیلی بد صحبت کرده و شما اصلا دلیل آن را نمی دانید و این حس شما را منفی می کند. می توانید به خودتان بگویید که ممکن است او در شرایط خوبی نبوده و منظور بدی نداشته و بعد بگویید او همیشه مهربان بوده حالا منظوری نداشته بعدا با او در این مورد صحبت می کنم.

احساس بد را تغییر دهید
احساس بد را تغییر دهید

در ادامه….

او همیشه مهربان است ولی چون انسان است گاهی هم پیش می آید عصبانی باشد. ممکن است از درون خودش باشد و به من ربطی نداشته باشد. بهتر است الان آرام باشم بعدا با او صحبت می کنم و….تا به جایگاه احساسی بهتر و بهتری برسید. صحبت کردن با خود به صورت هدایت شده بسیار کمک کننده است. تا شما را به حس خوب برساند و کمک می کند از مسیر درست خارج نشوید و هر چه قدر خلاقیت بیشتری به خرج دهید جملات بهتری را به خود می گویید و احساس بهتری پیدا می کنید.

چگونه احساس منفی مقاوم را تغییر دهیم؟

گاهی هر چه قدر تلاش می کنیم نمی شود که نمی شود یعنی نمی توانیم احساس خود را تغییر دهیم. من راه حلی را که برای خودم در شرایطی که احساسم خیلی بد است و اصلا تغییر نمی کند پیدا کرده ام، راهی را که انجام می دهم و بسیار سریع نتیجه گرفتم این است که تغییر حالت بدنی بدهم. شما با تغییر حالت بدن خود می توانید احساس خود را بلافاصله تغییر دهید و بعد با صحبت کردن خود را آرام کنید . مثلا در شرایطی که حس بد بالایی دارید فوری صورت خود را به حالت لبخند در آورید و لبخند بزنید بلافاصله احساس شما تغییر می کند حتما امتحان کنید معجزه اش را خواهید دید.

باور اشتباه

عموم مردم بر این باورند که فقط ذهن و سر است که تصمیم می گیرد. فقط ذهن می تواند احساس ما را تغییر دهد ولی این اشتباه است.
بدن بسیار هوشمند است و می توانید از این معجزه هوشمند بسیار به نفع خود سود ببرید.
توضیحات در این مورد در این مقاله نمی گنجد. ولی به امید خدا در مقاله های بعدی از این قدرت بدن برایتان خواهم گفت. فعلا همن قدر بدانید که برای تغییر احساس بد به خوب و همچنین تغییر باور می توانید از بدن خود کمک بگیرید.

برای مثال

شما اگر اعتماد به نفس پایینی دارید اگر مدتی تمرین کنید
حالت بدن خود را مانند انسانهای با اعتماد به نفس در بیاورید.
به این صورت که شانه ها بالا سینه به سمت جلو ستون فقرات صاف
چانه ها کمی بالا و زمان حرف زدن چشم در چشمان طرف مقابل
البته نه به صورت گستاخانه بلکه قاطعانه باشد
صدای محکم و صاف و رسا داشته باشید
همه ی این حالات کمک می کند که شما اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید
و بعد از مدتی تمرین مستمر حتی شخصیت با اعتماد به نفس بالایی را برای خود بسازید.

در سایت WebMD مقاله ایی در این رابطه وجود دارد.

شادو سعادتمند باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×