😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

هنر اجازه دادن به جهان چیست؟

هنر اجازه دادن

هنر اجازه دادن، هنر رها کردن و عدم مقاومت و بالا بردن احساس لیاقت و شایستگی است.

هنر اجازه دادن در سه مرحله

در مقاله های قبل به شما توضیح دادیم که برای هر مرحله از رسیدن به اهداف و خواسته ها، سه مرحله وجود دارد. که اولین مرحله خواستن و درخواست کردن از جهان که باید توسط شما انجام شود. دومین مرحله بلافاصله پاسخ به خواسته های شما است که این مرحله کار جهان است و به طور اوتوماتیک بلافاصله انجام می شود و شما در آن نقشی ندارید. سومین مرحله که بسیار مهم است، دریافت کردن و هنر اجازه دادن است که اکثریت مردم در این مرحله دچار اختلال هستند. یعنی برای دریافت کردن پاسخ خود اصلا آماده نیستند. بسیاری از شما آن قدر مقاومت دارید که نمی توانید درک کنید در حال دریافت خواسته هایتان هستید. نشانه های دریافت را نمی بینید و فرصت ها را به راحتی از دست می دهید.

هنر اجازه دادن به جهان
هنر اجازه دادن به جهان

احساس لیاقت

در این مرحله مهم نکته ای که بسیار حائز اهمیت است احساس شادی و احساس لیاقت است. روی احساس لیاقت و شایستگی خود کار کنید. بدانید که خالق شما بهترینها را برایتان می خواهد پس چرا شما نخواهید. زمانی پیش می آید که شما در جریان این امر قرار می گیرید ولی خودتان با دست خود آن را پس می زنید چون احساس لیاقت و شایستگی نمی کنید. شما باید هنر اجازه دادن را تمرین کنید تا بتوانید توانایی خود را در مرحله دریافت چند برابر کنید. در مقاله خوشبختی در تو جاری است، توضیحات جامعی در این مورد داده ایم. می خواهم این را با مثالی برایتان روشن تر کنم.

مثالی از موانع در هنر اجازه دادن

روزی در سال ها پیش از یکی از مدیران دانشگاه معتبری در تهران به من پیشنهاد تدریس همین مباحث بعنوان استاد برتر شد. من با اینکه مشتاق بودم و از صمیم قلب می خواستم این پیشنهاد را بپذیرم ولی درون من این پیشنهاد را پس می زد. به این صورت که به بهانه های مختلف از این فرصت پیش آمده طفره می رفتم و تا این که بالاخره این فرصت را از دست دادم. آن سال خیلی به این ماجرا فکر کردم و خیلی متوجه نبودم چرا با این که درون من عاشق این کار بود ولی خودم آن را پس می زدم به بهانه های مختلف …. مثلا به خود می گفتم تو زیاد مسافرت می روی و با پذیرفتن این پیشنهاد مانعی برای سفرهایت ایجاد می شود. و یا بهانه های دیگر…. که خیلی منطقی نبود و مرا از این کار باز می داشت.

اصل ماجرا چه بود؟

بعدها متوجه شدم که اصل ماجرا چیست؟ احساس لیاقت و شایستگی من پایین بود و در عمق وجودم با اینکه عاشق این کار بودم ، آن پیشنهاد را پس می زد و بدون اینکه متوجه شوم فرصت ها را از من می گرفت و مرا از هدف اصلی و رسالت زندگیم دور می کرد. همه این ها مقاومتی است که در درون ما وجود دارد و ما باید هنر اجازه دادن را تمرین کنیم. یعنی اینکه مقاومت نداشته باشیم با تمرین احساس لیاقت و شایستگی خود را بالا ببریم و برای خود ارزش قائل شویم.

آگاه باش

اگر آگاه نباشیم فرصت های زندگی و رشد خود را یکی یکی و نا آگانه از دست می دهیم. ناگهان متوجه می شویم چرا این همه بلا سر من می آید و چرا هر چیزی را طلب می کنم به آن نمی رسم. یا اگر هم به آن برسم سریع از دست می دهم. باید هوشیار باشید که چرا مقاومت دارید و بعد با تمرین آن را از بین ببرید. وقتی آگاهانه مقاومت خود را رها می کنید تغییرات و اتفاقات متفاوتی را تجربه می کنید و جهان شگفت انگیز خود را خلق می کنید آن طور که میخواهید.

رهایی و پذیرش

گاهی ما در شرایطی قرار می‌گیریم که چاره‌ای جز پذیرش نداریم اما باز هم تلااش می‌کنیم تا گذشته را حفظ کنیم اما باید بدانیم که رها کردن گزینه مناسب ما خواهد بود. چرا که گاهی در شرایط خاص اصرار کردن و پافشاری آسیب زاتر است. رها کردن خیلی از مسائل، ما را قوی‌تر می‌کند. پس خود ما باید راه نجات خود را انتخاب کنیم و تصمیم بگیریم و بپذیریم تا با ایمان و پشتکار زندگی را در مسیرهای دیگر ادامه دهیم. احساسات خود را سرکوب نکنیم. می توانیم برای رسیدن به آرامش با یک فرد درمانگر و یا متخصص صحبت کنیم یا برای خود بنویسیم تا بتوانیم آن موضوع خاص را رها کنیم و به پذیرش برسیم. برای آموزش بیشتر دوره رهایی را تهیه کنید.

مقاومت های خود را رها کنید
مقاومت های خود را رها کنید

تمرین

در این قسمت به شما تمریناتی را خواهیم گفت که احساس لیاقت و شایستگی خود را بالا ببرید. این جمله های تاکیدی را در ابتدای صبح و شب بلافاصله قبل و بعد از خواب تکرار کنید:

من لایق بهترین ها هستم.

خدا در من جاری است.

خوشبختی در من جاری است.

من هیچ مقاومتی ندارم.

من رها و آزاد هستم.

خدا بهترینها را برای من می خواهد.

خدا عاشق من است.

من خودم را دوست دارم.

من هیچ مقاومتی ندارم.

اجازه می دهم جریان خوشبختی در من سرازیر شود.

با مقاومت خود مانع جریان ثروت و خوشبختی نمی شوم من رهای رها هستم.

من هنر اجازه دادن و دریافت خوشبختی را دارم.

نقش من کار کردن روی خود و بالا بردن مهارت ها و توانایی های خودم است. و بقیه امور را به خدا می سپارم و بی خیال و رها به سر می برم.

در آخر

این جملات تاکیدی را با احساس خوب تمرین کنید و تلاش کنید در هر موردی که مقاومت دارید، با صحبت کردن با خودتان آن را از بین ببرید.خوشبین باشید هر چیزی را تفسیر کنید که حال تان را بهتر کند. آن طوری که ارتعاش شما را بالا ببرد و حالتان بهتر شود. هیچ حرفی را به خود نگیرید.غیبت نکنید، به اخلاق منفی دیگران توجه نکنید و سعی کنید دیگران را درک کنید. مثبت ها را ببینید، شکر گزاری کنید. اینها کمک می کند تا در مسیر درست باشید و مقاومت خود را رها کنید. یادتان باشد مقاومت سم است روح و جسم خود را سمی نکنید. تا زیبایی ها به سمت شما سرازیر شود.مقاله ای در سایت Huffpost در این رابطه است.

موفق و پایدار باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×