🪻 %40 تا 70% تخفیف عیدانه برای تمامی دوه های هوشیاری 🎉 مشاهده دوره ا >

هوشیاری

کنترل ذهن چگونه انجام میشود

کنترل ذهن

.برای رسیدن به اهدافمان چگونه می توان کنترل ذهن خود را به عهده بگیریم

کنترل ذهن یعنی چه؟ و چه طور می توانم ذهنم را کنترل کنم؟ ذهن ماهیت جستجو دارد و هدف گرااست.اگر من به ذهن جهت ندهم ذهن من به طور خود کار به هر سمتی که مرا بکشند خواهد رفت و دیگر کنترلی بر افکارم نخواهم داشت و افکارم عملم می شود و عملم سرنوشت من خواهد شد. سرنوشتی که تو خودت را به آن سپردی و عاقبت تو چیزی خواهد شد که تو نمی خواهی و تعجب می کن که چرا چیزی که نمی خواهی می شود .چرا محکومی به سرنوشت؟

گاهی که همه چیز آرام است اکثریت افراد آرام و خوب هستند ولی زمانهایی کمه اتفاقات بر خلاف میلمان است کنترل ذهن واقعا کار مشکل و سختی به نظر می آید . چون روال ذهنی ما این است وبه چگونگی کنترل ذهن عادت نداریم در اینجا یاد میگیریم که ذهن برخلاف عکس العمل های همیشگی ما آرامش خود را حفظ نماید.

علت بلاهایی که به سرمان میآید چیست؟

ذهن نا آرام تمامی افکار منفی را زنجیر وارپشت سر هم پیش میکشد و افکار منفی اتفاقات نا خوشایند را به سمت ما جذب میکند.و آن گاه است که میبینیم اتفالقات نا خوشایند پشت سر هم ما را احاطه می کنندهر گاه ما کنتر ل ذهنمان از دستمان بررود آن گاه نمی توانیم بگوییم پس چرا این بلاها سر ما میآید .؟خواسته هایت را برای خودت شفاف و روشن کن یادت باشد تغییر از درون تو شروع می شود نه کسی می تواند زندگی تورا تغییر دهد نه تو می توانی زندگی کسی را تغییر دهی تو هیچ قدرتی در تغییر دیگران نداری پس تمام تمرکز خودرا بر خودت بده و اجازه نده حواس تو پرت شود یعنی اینکه ذهنت را کنترل کن.

به خودت اجازه نده کسی را قضاوت کنی .ذهن تو مثل اسبی سرکش است که می خواهد یاغی باشد و به هر طرف که می خواهد بتازد تو باید همانند یک مربی این اسب وحشی افسار ذهنت را به دست بگیری و با آرامش و مهربانی آن را همان طور که می خواهی تربیت کنی.کنترل ذهن در ابتدا کار راحتی نیست ولی اگر ادامه دهی قطعا موفق خواهی شد و جزءپنج درصدی می شوی که موفق هستند و بهشت زندگی خود را تجربه می کنند .

انسانهای موفق ذهن خود را کنترل می کنند.

آنها با اتفاقات بیرونی به هم نمی ریزند یا اگر هم به هم بریزند خودشان را فورا بازسازی کرده و توجه خود را از آن مسعله برمی دارند وبه راه حل فکر می کنند و کانون توجه خود را تغییر می دهند به همین دلیل نتایج آنها هم با اکثریت جامعه متفاوت است.در جامعه وقتی اتفاقی می افتد مثلا بیماری شیوع پیدا می کند اکثر آدمها به آن واقعه توجه می کنند نگران هستند و در مورد آن صحبت می کنند و توجه می کنند نتیجه آن چه می شود اتفاق را بیشتر به زندگی خود دعوت می کنند بعد متعجبند چرا این طور می شود.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که آن قدر به قول معروف گرفتاریها پشت سر هم بوده که شما در کمال ناباوری متعجب از این همه اتفاقات نا خواسته میشوید .و احساس عجز میکنید. نگران نباشید همه ما این تجارب نا خوشایند ناتوانی در کنترل ذهن را در لولهای مختلف داشته ایم. حال می خواهیم ببینیم آیا می توان کنترل ذهن را به دست گرفت؟ و اگر بله . چگونه میتوان اینکار را انجام داد

مثبت کردن افکار منفی

برای مثبت کردن افکار و جهت دهی درست به ذهن روشهای زیادی وجود دارد که با هم دیگر بعضی از آنها را مرور میکنیم.و باید بدانیم اگرکنترل ذهن را در دست نگیریم چه وقایعی دامن گیرمان خواهد شد.و ما را به نا کجاآبادی که از آن می هراسیم خواهد برد.در ادامه به یکی از روشهای قوی کنترل ذهن خواهیم پرداخت.

کنترل ذهن و مثبت اندیشی

خط زمان تکنیک کنترل ذهن

یکی از روشهای پر قدرت کنترل ذهن استفاده از خط زمان است. در انجام روش خط زمان شما برای مثال مسعله ای را در نظربگیرید که ذهنتان را به شدت مشغول کرده کاملا مسعلتان را ببینید و ببینید که در جایی آرام هستید از 5سال آیند ه تان دارید به مساعلتان نگاه میکنید و میبینید که آن مسعله حل شده و بسیار برای شما حتی یاد آ وری مشکتان خنده دار و سطحی است وآن مسعله آن قدر برای شما کوچک و سطحی شد ه که حتی برایتان خنده دار است.

از این تکنیک میتوانید برای مساعل مختلف در زندگیتالن استفاده کنید و چالشهایتان را حل نمایید.برای مثال شما مساعل مالی بسیار دارید و از نظر ذهنی فکرتان بسیار منفی شده و مشغول می باشد . حالا مرحله به مرحله برایتان توضیح میدهیم که باید چه کار کنید.

مثال برای مراحل کنترل ذهن

 • در جایی آرام و ساکت راحت بنشینید و موسیقی بی کلام لایتی بگذارید.
 • چند نفس عمیق بکشید و ذهنتتان را کاملا رها کنید.
 • درذهن خودبه این مرحله از زمان بروید چند سال جلوتر از الان مثلا سال 1405
 • حالا ببینید بدهیتان را تسویه کرده اید و همان بدهیتان منجر به تلاش بیشتر شما شده است.
 • تلاش بیشتر شما منجر به دسترسی به ایده های بسیار عالی شده است.
 • ایده های منجر به عمل و موفقیت های مالی شده است.حالا به حدی از کنترل ذهن رسیده اید.
 • حالا شما بسیار خرسندین از آن اتفاقات نا خواسته که باعث پیشرفت شما شد.
 • خودتان را در آینده ببینیذد که دارید به گذشته ی خود نگاه میکنید.
 • خودتان را بسیارموفق خوشحال و برنده ببینید.
 • و ببینید که آن مسعله برای شما بسیار کوچک و بی اهمیت شده است.
 • حالا به زمان حال خود بر گردید و احساس رهایی را در خود کاملا احساس کنید.
 • حالا شما تا حد زیادی کنترل ذهن خود را به عهده گرفته اید.

این روش بسیار عالی است که من خودم به شخصه امتحانش کرده ام واز نتایج عالیش برخوردار شده ام و
در NLP بسیار کاربرد دارد. شما هم امتحان کنید و از نتایج شگفت انگیزش لذت ببرید.

دوست دارشما
آزیتا مهدی پور

دیدگاه‌ها (2)

*
*

  Parvin Guest 1398-12-21 Reply

  ممنون
  موفق
  سلامت
  پرانرژی
  درخشان
  بمانین

   azita8456 نویسنده 1398-12-23 Reply

   درود بر شما شاد و موفق باشید.

×