هوشیاری

هنر اجازه دادن به جهان چیست؟

هنر اجازه دادن

هنر اجازه دادن هنر رها کردن مقاومت و رهایی و بالا بردن احساس لیاقت و شایستگی است.

هنر اجازه دادن در سه مرحله خواستن پاسخ و دریافت

در مقاله های قبلی به شما گفتیم برای هر مرحله از رسیدن به اهداف و خواسته های شما سه مرحله است که اولین مرحله خواستن ودرخواست کردن از جهان که کار شماست دومین مرحله بلافاصله پاسخ به خواسته های شما که کار جهان است و به طور اووماتیک بلافاصله انجام می شود.و کار شما نیست .سومین و مهم ترین مرحله : دریافت و هنر اجازه دادن است که اکثریت مردم در این مرحله دچار اختلال هستند یعنی یرای دریافت پاسخ خود اصلا آماده نیستندبسیاری از شما آن قدر مقاومت دارید که نمی توانید درک کنید در حال دریافت خواسته هایتان هستید.نشانه های در یافت را نمی بینید و فرصت ها را به راحتی از دست می دهید.

احساس لیاقت

در این مرحله مهم نکته ای که بسیار حائز اهمیت است احساس شادی و احساس لیاقت است .روی احساس لیاقت و شایستگی خود کار کنیدبدانید که خالق شما بهترینها را برایتان می خواهد پس چرا شما نخواهیدزمانی پیش می آید که شما در جریان این امر قرار می گیرید ولی خودتان با دست خود آن را پس می زنید چون احساس لیاقت و شایستگی نمی کنید.شما باید هنر اجازه دادن را تمرین کنید تا توانایی خود را در مرحله دریافت چند برابر کنید.در مقاله خوشبختی توضیحات جامعی در این مورد داده ایم.می خواهم این را با مثالی برایتان روشن تر کنم.

مثالی ازموانع هنر اجازه دادن

روزی در چندین سال پیش از یکی از مدیران دانشگاه معتبری در تهران به من پیشنهاد تدریس همین مباحث بعنوان استاد برتر شد من با اینکه مشتاق بودم و از صمیم قلب می خواستم این پیشنهاد را بپذیرم ولی درون من این پیشنهاد را پس می زد.به این صورت که به بهانه های مختلف از این فرصت پیش آمده طفره می رفت و تا این که بالاخره این فرصت را از دست دادم. آن سال خیلی به این ماجرا فکر کردم و خیلی متوجه نبودم چرا با این که درون من عاشق این کار بود ولی خودم آن را پس می زدم به بهانه های مختلف …….مثلا به خودم می گفتم تو زیاد مسافرت می روی با پذیرفتن این پیشنهاد مانعی برای سفرهایت ایجاد می شود و یا بهانه های دیگر…… که خیلی منطقی نبودو مرا از این کار باز می داشت.

اصل ماجرا چه بود؟

بعدها متوجه شدم که اصل ماجرا چیست ؟ احساس لیاقت و شایستگی من پایین بود ودر عمق وجودم با اینکه عاشق این کار بودم این را پس می زدو بدون اینکه متوجه شوم فرصت ها را از پن می گرفت و مرا از هدف اصلی من و رسالت زندگیم دور می کرد.همه این ها مقاومتی هست که درون ماست و باید هنر اجازه دادن را تمرین کنیم.یعنی اینکه مقاومت نداشته باشیم با تمرین احساس لیاقت و شایستگی خود را بالا ببریم و برای خود ارزش قائل شویم.

آگاه باش

اگر آگاه نباشیم فرصت های زندگی و رشد خود را یکی یکی نا آگانه از دست می دهیم .و نا گهان متوجه می شویم چرا این همه بلا سر من می آید و چرا هر چیزی را طلب می کنم به آن نمی رسم یا اگر هم به آن برسم سریع از دست می دهم.باید هوشیار باشید که چرا مقاومت دارید و بعد با تمرین آن را از بین ببرید.وقتی آگاهانه مقاومت خود را رها می کنید تغییرات و اتفاقات متفاوتی را تجربه می کنید و جهان شگفت انگیز خود را خلق می کنید آن طور که می خواهید. در اینجا به شما تمریناتی را خواهیم گفت که هنر اجازه دادن را یاد بگیرید و احساس لیاقت و شایستگی خود را بالا ببرید.

تمرین

این جمله های تاکیدی رادر ابتدای صبح و شب بلافاصله قبل و بعد از خواب تکرار کنید:

من لایق بهترینها هستم.

خدا در من جاری است.

خوشبختی در من جاری است.

من هیچ مقاومتی ندارم.

من رها و آزاد هستم.

خدا بهترینها را برای من می خواهد.

خدا عاشق من است.

من خودم را دوست دارم.

من هیچ مقاومتی ندارم.

اجازه می دهم جریان خوشبختی در من سرازیر شود.

با مقاومت خود مانع جریان ثروت و خوشبختی نمی شوم من رهای رها هستم.

من هنر اجازه دادن دریافت خوشبختی را دارم.

کار من کار کردن روی خودم مهارت و بالا بردن توانایی های خودم است.و بقیه امور را به خدا می سپارم و بی خیال و رها به سر می برم.

این جملات تاکیدی را با احساس خوب تمرین کنید

و تلاش کنید در هر موردی که مقاومت دارید

با صحبت کردن با خودتان آن را از بین ببرید

خوشبین باشید هر چیزی را تفسیری کنید

که حال تان را بهتر کند.

آن طوری که ارتعاش شما را بالا ببرد و حالتان بهتر شود. هیچ حرفی را به خود نگیرید.

غیبت نکنید به اخلاق منفی دیگران توجه نکنید

و سعی کنید دیگران را درک کنید

مثبت ها را ببینید شکر گزاری کنید

بی نهایت خوش بین باشید.اینها کمک می کند

تا در مسیر درست باشید و مقاومت خود را رها کنید.

یادتان باشد مقاومت سم است روح و جسم خود را سمی نکنید

.تا زیلایی ها به سمتتان سرازیر شود.

دوست دار شما

آزیتا مهدی پور

دیدگاه‌ها (0)

*
*