😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

هماهنگی افکار و احساسات چگونه انجام می شود؟

هماهنگی افکار و احساسات

در این مقاله به بررسی درک آگاهانه از هماهنگی افکار و احساسات می پردازیم.

در بررسی هماهنگی افکار و احساسات می بینیم که…

خیلی از افراد تمرینات زیادی انجام داده اند از جمله تکرار جملات تاکیدی و شکرگزاری، مطالعه کتابهای موفقیت و انگیزشی و کلی تلاشهای پی در پی برای موفقیت… . سالها است که تمرین می کنند و نتیجه ای از انجام این تمرینات نمی گیرند. و علت اصلی این را نمی دانند که چرا این همه تلاش آنها برای تغییر بی نتیجه مانده است؟ چرا هر چه قدر تمرین می کنند و مطالعه می کنند نتیجه نمی گیرند و نا امیدتر می شوند و گاهی به قوانین جهان شک می کنند و دوباره در احساسات منفی گذشته غرق می شوند و تجربیات نا خوشایند مثل قبل تکرار می شود.

هماهنگی افکار و احساس
هماهنگی افکار و احساس

در حالت اضطرار

در اینجا باید بگویم وقتی افراد تصمیم قاطع برای تغییر گرفتند و شروع می کنند به تمرینات برای تغییر افکار و نتیجه نمی گیرند. باید به احساسات خود توجه کنند و روی حس خود حساس باشند. و دائما بررسی کنند ببینند که اکنون چه احساسی دارند خیلی از آنها هماهنگی افکار و احساسات را همزمان با هم ندارند. یعنی تلاششان فقط برای تغییر افکار است و بدون این که متوجه باشند احساس آنها در حالت اضطرار و منتظر بودن است که این حالت اصلا به آنها جواب نمی دهد. و تعجب می کنند که چرا بر خلاف این همه تلاش، تمرینات و کار کردن روی خود نتیجه ای نمی گیرند.

حس رهایی داشته باشید

در هماهنگی افکار و احساسات شما باید همزمان حس رهایی و بودن در افکار جدید را داشته باشید. در این مورد به مقاله قانون رهایی مراجعه کنید. من خودم سالها چوب این نا آگاهی را خوردم سالها تلاش کردم روی خودم کار کردم کلاسهای بسیاری برای رشد و توسعه فردی و روانشناسی nlp خود شناسی و……..با اساتید برتر دنیا و مطالعه کتابهای عالی زیاد و غیره … . ولی وقتی ارزیابی می کردم و نتایج خودم را می دیدم خیلی تغییر نکرده بود و هنوز اندر خم یک کوچه بودم. نا امید و خسته برای این همه تلاش و تقلا و دلم برای خودم می سوخت. ولی نمی دانستم اشکال کار کجاست.

سطح ادراک شما تغییر می کند

من این را شنیده بودم که احساس و افکار باید هماهنگ باشد. ولی هنوز به درک لازم نرسیده بودم زیرا درک کردن با دانستن بسیار متفاوت است. درک سطوح مختلفی دارد که شما در آن مرحله به مرحله بالا میروید. اگر این مطالب من را یک بار بخوانید یک درک دارید و اگر چندین بار بخوانید درک شما به سطوح بالاتری می رود. شاید سالهای بعد دوباره بخوانید و همچنان روی خود کار کرده باشید، درکتان کاملا بالاتر رفته وممکن است مطالبی را درک کنید که انگار تا به حال در این مقاله ندیده بودید.

تغییر همزمان افکار

آگاه شدم که من باید هماهنگی افکار و احساسات خود را با هم داشته باشم. به این صورت که وقتی جمله تاکیدی می گویم باید احساس کنم که همین الان این تغییر انجام شده است و من حس عالی دارم و در آن شرایط خوب و عالی هستم. برای مثال وقتی می گویم من خوشبخت هستم ، باید احساس خوشبختی داشته باشم. یعنی با تکرار این جمله در درونم حس شادی و آرامش و رضایت موج بزند و هر چه قدر بیشتر این حس خوب را داشته باشم کارم را درست تر انجام داده ام. و در چنین حالتی است که نتایج خود به خود پشت سر هم پدیدار می شوند. در این مورد به مقاله ذهن و دل مراجعه کنید.

توجه کنید که آیا افکار و احساس شما با هم هماهنگ هستند؟
توجه کنید که آیا افکار و احساس شما با هم هماهنگ هستند؟

چک کردن دائمی احساس

باید دائما احساس خود را چک کنید و ببینید الان چه حسی دارید. آیا هماهنگی افکار و احساسات شما وجود دارد. یا فکرتان یک چیز است و حستان چیز دیگر. که در این صورت نشان می دهد که شما قوانین جهان را به خوبی درک نکرده اید. و همچنین نتایج خوبی هم عایدتان نمی شود. چون افکارتان با حستان هماهنگ نیست و شما در حالت اضطرار قرار دارید و حس درماندگی و ناتوانی می کنید و درنهایت تلاشهایتان هر چند بی وقفه و مستمر ….بی نتیجه باقی می ماند.

احساس لذت

احساس لذت برای ذهن ما محرک بسیار خوبی است ما را به مسیر خوشبختی هدایت می‌کند و حتی بهره‌ وری ذهنمان را افزایش می‌دهد. قدرت تجزیه و تحلیل مسائل برایمان بیشتر می‌شود و می‌توانیم انتخاب‌های درست‌تری داشته باشیم و حتی توجه و تمرکز در کارها و حل مشکلات برایمان افزایش می‌یابد. و ذهن ما عادت می‌کند که شاد باشد. و در بسیاری از موارد شادی را در اطرافمان می‌بینم و جذب می‌کنم این شادی می‌تواند ذهن ما را خلاق‌تر کند.

معجزات را در زندگی ببینید

همیشه دقت کنید و هماهنگی افکار و احساسات خود را بررسی کنید.
ممکن است در اوایل این مسئله ازدستتان در برود، چون عادت ندارید ولی اصلا نگران نباشید.

ادامه دهید، خود را در نتیجه دلخواه ببینید و احساس رها شدگی داشته باشید.
در لحظه حال حضور داشته باشید.
افکارتان را به لحظه ی حال و احساس خوب اکنون و حس سپاسگزاری از نعمت ها معطوف کنید.
افکار و اهداف آینده را با حس خوب اکنون در ذهن داشته باشید.

انگار در همین زمان حال به آنها رسیده اید، و حس خوب لحظه حال را مقدس بدانید تا از شفا و معجزات آن بهره مند شوید.

و در زندگی خود تغییرات شگفت انگیز را ببینید.

در این مورد در سایت tribuneindia توضیحاتی داده شده است.

موفق و پایدار باشید.

دیدگاه‌ها (2)

*
*

    زهرا جاوید Guest 1399-09-13 Reply

    سلام. عالی عالی 👏👏🌹🌹

      azita8456 نویسنده 1399-09-23 Reply

      سپاس از شما دوست قدرتمندم

×