😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

بهترین کتاب های خود شناسی که مهارت زندگی ما را تقویت می کنند کدامند؟

بهترین کتاب های خود شناسی

خود شناسی کار دشواری است، اما رسیدن به آن بسیار لذت بخش می باشد. کتاب‌ خوب می تواند یک راهنمای درست برای پیمودن این مسیر باشد. در این مقاله به معرفی برخی از بهترین کتاب های خود شناسی می پردازیم.

بهترین کتاب های خود شناسی چگونه در زندگی به ما کمک می کنند؟

خودشناسی در واقع راهی سخت و طولانی با چالش‌های بسیار زیاد است. اما پیمودن این مسیر می تواند بسیار لذت‌ بخش نیز باشد. کتاب‌ خوب یکی از راهنماهای ما در طی نمودن این مسیر می باشد. بیشتر ما انسان ها این گونه فکر می کنیم که خود را کاملا شناخته ایم. اما گاهی برایمان اتفاق افتاده که احساسات و افکاری در ما ایجاد شوند که هیچ دلیل قانع کننده ای برای آن ها نداریم. بنابراین این امر نشان دهنده این است که هنوز آن طور که باید به خودآگاهی و خودشناسی نرسیده ایم. حال در ذیل با معرفی برخی از بهترین کتاب های خود شناسی موجود و مطالعه نمودن توسط شما، کمک می شود که در جهت خودآگاهی و رشد توسعه فردی در خود گام بردارید.

بهترین کتاب های خود شناسی چگونه در زندگی به ما کمک می کنند؟
بهترین کتاب های خود شناسی چگونه در زندگی به ما کمک می کنند؟

کتاب نیمه تاریک وجود به قلم دبی فورد :

دبی فور در سال ۱۹۵۵ در کالیفرنیا به دنیا آمد. او مدرس و سخنران بسیار حرفه ای بود که به دلیل نوشتن کتاب نیمه تاریک وجود بسیار معروف گردید. بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا این کتاب را تدریس نموده اند. این کتاب در اصل لایه های مخفی درون انسان را بررسی و تحلیل می نماید و یکی از پرفروش ترین کتاب ها در سراسر دنیا می باشد.

وقتی شما می توانید به آینده دلخواه خود برسید که بتوانید رنج های گذشته خود را فراموش نکرده، بلکه بتوانید از آن ها درسی بگیرید. اگر می خواهید آینده خود را متحول سازید، نیاز است که گذشته خود را در آغوش بگیرید. سپس می توانید به آنجایی برسید که حتی فکر آن را هم نمی کردید. این کتاب به شما مهارت و توانایی های درونی تان را یادآوری می نماید تا بتوانید به بخش روشن زندگی خود برسید.

کتاب اثر مرکب به قلم دارن هاردی :

دارن هاردی متولد ۱۹۷۱ در امریکا می باشد. او در واقع یکی از برجسته ترین و معروف ترین سخنرانان و کارآفرینان در ایالات متحده امریکا است. کتاب اثر مرکب یکی از بهترین کتاب های خودشناسی است که در زمینه توسعه فردی می باشد. این کتاب به ما کمک می کند که بتوانیم در زندگی مان به موفقیت برسیم. در واقع این کتاب به ما یاد می دهد که انتخاب های کوچک و پیش پا افتاده ما نیز می توانند اثری بسیار مهم در زندگی مان داشته باشند. ضمن این که این کتاب به ما یاد خواهد داد که برای موفقیت در زندگی و تعامل با دیگران و حتی ثروتمند شدن، ضروری است که نیاز های روزانه خود را شناخته و در جهت بهبود آن ها تلاش نماییم.

بهترین کتاب های خود شناسی
بهترین کتاب های خود شناسی

کتاب سفر به خویشتن به قلم اکهارت تله :

اکهارت تله در آلمان به دنیا آمد. سپس به انگلستان مهاجرت نمود و در آن جا ادامه تحصیل داد. او در سن ۳۰ سالگی به بیماری سختی دچار گردید که باعث شد تحولاتی عظیم در زندگی اش رخ دهد. اکهارت تله در کتاب سفر به خویشتن، شیوه ای جدید برای زندگی به ما می آموزد و یاد می دهد که چگونه در مسیر درست زندگی قرار بگیریم. در این کتاب یاد می گیریم که به درون خود سفری حقیقی داشته باشیم و در نهایت به خودشناسی عمیق تری دست پیدا نماییم.

کتاب قدرت در درون شماست به قلم لوئیز ال هی :

لوئیز ال هی در سال ۱۹۲۶ در شهر لس آنجلس به دنیا آمد. او که کودکی و نوجوانی سختی را تجربه نموده بود در این کتاب به ما می گوید که نیرویی با عنوان قدرت درون در ما وجود دارد که می تواند هر مانعی را از سر راهمان بردارد. در واقع هر قدر با قدرت درونی خود بیشتر ارتباط بر قرار نمایید، در حیطه های مختلف زندگی بیشتر رها می شوید.

او در این کتاب به ما می فهماند که قدرتی درون همه ما انسان ها وجود دارد. سپس با رجوع کردن به آن، ما را به سمت موفقیت سوق می دهد و خوشبختی را برای ما به ارمغان می آورد. اما نکته مهم این است که ابتدا آن را عمیقاْ باور نماییم.

کتاب خودشناسی به روش یونگ تالیف مایکل دانیلز :

او یک روانشناس انگلیسی است که در این کتاب خود می گوید، کهن الگو هایی هستند که هر فردی با با دانستن آن ها می تواند، ویژگی های شخصیتی خود را بشناسد. در واقع این کتاب کمک می کند شما خود را بهتر درک کرده و نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید. با خواندن این کتاب در واقع تکنیک هایی به شما آموزش داده می شود که بتوانید شخصیت خود و دیگران را بهتر بشناسید. این شناخت، در نهایت باعث تقویت رشد شخصیتی در شما می گردد.

چکیده :

در این مقاله چند جلد از بهترین کتاب های خودشناسی به عنوان نمونه به شما معرفی گردید. اما نکته مهم این است که با مطالعه این کتاب ها و کتاب های مشابه، دیدگاهتان نسبت به مسائل تغییر می نماید. ضمن این که باعث می شود، زوایایی از شخصیت خود را بشناسید که قبلا برایتان مشخص نبوده است. اگر شما بپذیرید که خودشناسی رابطه ای مستقیمی با موفقیت شما خواهد داشت، آن گاه است که یاد گیری و رسیدن به خودآگاهی برایتان جذاب تر می گردد.

معمولا صفاتی مانند عدم غلبه بر ترس و اراده و همچنین عدم اعتماد به نفس در افراد، به عنوان مانعی باعث می شوند که انسان ها به اهداف خود نرسند. خواندن این نوع کتاب ها علاوه بر این که این صفات را در شما تقویت می نمایند، بلکه کمک می کنند تا زندگی موفق تری را تجربه نمایید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×