😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

راه های رسیدن به عزت نفس کدامند؟

رسیدن به عزت نفس

چگونه امکان‌ دارد که یک انسان در همه ابعاد زندگی خود موفق باشد؟ آیا این مسئله ارتباطی با افزایش عزت نفس او خواهد داشت؟ در این مقاله پاسخ سوالات مذکور و راه های رسیدن به عزت نفس را برایتان شرح خواهیم داد.

رسیدن به عزت نفس چه نقشی در زندگی دارد ؟

داشتن عزت نفس در زندگی به عنوان یک پایه، باعث سلامت روحی و روانی در افراد می گردد. در نهایت این امر موجب سلامت افکار و رفتار نیز می گردد. برخی از مردم همیشه از زندگی خود ناراضی هستند و می گویند که همیشه در فقدان زندگی خوب و خوشبخت بودن به سر می برند.

باید بگوییم که داشتن زندگی شاد و قرار گرفتن در مسیر خوشبختی، در همه ابعاد میسر می باشد. اما باید پایه های شگفت انگیز آن که همان رسیدن به عزت نفس است را برای خود بسازید. با بنا نمودن این پایه ها که در واقع همان عزت نفس هستند، مشاهده می کنید که شجاعت پذیرش خودتان را پیدا می کنید. آن وقت است که به خود ارزشمندی رسیده و به سمت خوشبختی و زندگی بهتر قدم خواهید برداشت. برای درک بهتر موضوع عزت نفس می توانید دوره افزایش عزت نفس را از سایت تهیه نموده و از آن بهره ببرید.

تقویت عزت نفس باعث می شود خودتان را بیشتر دوست داشته باشید و در نهایت خود را بیشتر سزاوار خوشبختی می دانید. در تصمیم گیری ها بهتر عمل نموده و در خصوص اشتباهات گذشته، خود را سرزنش نمی کنید. ضمن این که باعث می شود با خود مهربان تر باشید و برای خودتان بیشتر وقت بگذارید.

رسیدن به عزت نفس چه نقشی در زندگی دارد ؟
رسیدن به عزت نفس چه نقشی در زندگی دارد ؟

عزت نفس پایین چه نشانه هایی دارد ؟

افرادی که از عزت نفس پایینی برخوردار هستند، بیشتر عیب های خود را می بینند و دائما از خود انتقاد می کنند. یعنی تمرکز خود را بیشتر روی نقاط ضعف خود قرار می دهند و معمولا در حال سرزنش نمودن خود هستند. همچنین این افراد از رویارویی با چالش های موجود در زندگی هراس دارند، زیرا ترس از شکست، به آن ها اجازه این کار را نمی دهد.

این افراد به جای شاد بودن، همیشه احساس غمگینی و افسردگی دارند و در برابر مسائل مختلف زندگی، خیلی زود از کوره در رفته و عصبانی می شوند. آن ها حتی تحسین دیگران در مورد خود را نیز نمی پذیرند و این طور برداشت می کنند که مورد تمسخر دیگران واقع شده اند.

راه های رسیدن به عزت نفس کدامند؟

قدرت درونی هر شخص موهبتی است که خداوند متعال در وجود او قرار داده است. قدرتی که توانایی این را دارد، عزت نفس انسان را بالا ببرد و باعث انجام بهترین اتفاق های زندگی او گردد. اما برعکس این قضیه، ترس ها هستند که به صورت احساسات که با توهم نیز همراه هستند، در قالب واقعیت به سراغ ما می آیند و ما را از لمس نمودن زندگی واقعی و همچنین رو به رو شدن با خود واقعی مان دور می سازند. در این شرایط ما دو انتخاب داریم. اول این که با تمام این ترس های موجود زندگی کرده و تصمیمات خود را طبق آن بگیریم و دیگر این که با شجاعت درونی خود، بخواهیم خود واقعی مان باشیم و بر اساس آن تصمیم گیری کرده و زندگی کنیم.

با افزایش قدرت درونی، ما در واقع درون خود نوعی فضا گشایی ایجاد می نماییم که کمک می کند نیرویی که برتر از ما است وارد عمل شود و این خود به حل مسائل و مشکلاتمان کمک می کند. به زبان ساده تر می گوییم که ما هنگامی که در استرس و نگرانی به سر می بریم، قطعا تصمیمات درستی را هم نمی توانیم بگیریم. اما هنگامی که آرامش درونی داشته باشیم، دیگر وابسته به انسان ها و رویداد های زندگی نیستیم. بنابراین کار هایی را انجام می دهیم که از الهامات درونی ما نشاْت گرفته اند و قطعا آن ها درست ترین و بهترین هستند.

چکیده :

اگر در زندگی مشکلات و چالش هایی به سراغمان می آیند، ما هم با شجاعت با آن ها رو به رو شویم تا آن ها را برطرف نماییم. یعنی به جای فرار از مشکلات بهتر است با نقاط ضعف و قوت خود رو به رو شویم. سپس تلاش کنیم بهترین راه حل را در جهت حل مشکلات خود پیدا نماییم. مهم ترین مسئله در افزایش عزت نفس، پذیرفتن زندگی و رویداد های مربوط به آن است. به این معنی که مسئولیت زندگی خودمان را با تمام اتفاق های موجود در آن بپذیریم. آن وقت است که مشاهده می کنیم، راه حل ها یک به یک برایمان آشکار می گردند و در نهایت مشکلات ما گره گشایی می گردند.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×