😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

خود باوری چیست و چه طور به آن برسم؟

خود باوری

در اینجا دستانم با حضور یگانه هستی به حرکت در آمده و چه زیبا خود باوری را تشریح نموده است.

خود باوری چیست و چرا باید به آن برسم؟

خود باوری نوعی خویشتن دوستی است نوعی عشق ورزیدن به خود است. تا ندانید که چگونه به خود عشق بورزید و اول خودتان را دوست بدارید در کلیه مراحل زندگیتان این کمبود تاثیر خواهد گذاشت و فقدان این عشق را دائما احساس می کنید. تا خودتان تشنه اید لیوانتان خالی از آب باشد چگونه می خواهید به پیرامون خود عشق بورزید؟ خود باوری نوعی شناخت خویشتن است افراد محدودی که خود را وقف شناخت خود می کنند و به خود عشق ورزی می کنند نتایج خارق العاده آن را در ابعاد دیگر زندگی نیز می بینند. هدف غائی زندگی شناخت و تجربه خویشتن است. خودی که در درون انسانها همیشه منتظر است تا به سوی او برویم و احساس خوشبختی عمیق و ابدی را داشته باشیم. برای آموزش بیشتر دوره افزایش عزت نفس را تهیه فرمایید.

خود باوری و افزایش عزت نفس
خود باوری و افزایش عزت نفس

اصل وجود انسان عشق است

انسان باید بداند که وجودش عشق است اگر به طور واقعی به این درک برسد که چه اندازه مورد توجه وعشق درونی و الهی خود است لحظه ای درنگ نمی کند و تمام توجه خود را به وجود ازلی و درونی خود معطوف می نماید ولا غیر.. . به مسائل بیرونی توجهی نمی کند زیرا می داند که آنها می آیند و می روند. هدف شناخت اصل وجود خویشتن است و نه بیرون از خود. شما اگر که توجه کامل خود را به سکون و آرامش درون معطوف کنید، از درون هدایت می شویدو به خود باوری می رسید.

هدایت درونی

در اعماق درون خود سکوتی ژٰرف، عشقی با شکوه همیشه منتظر شما است. وجودی که مشتاقانه منتظر نظری از سوی شماست که دستتان را با مهر و عشق بگیرد و شما را هدایت کند. ولی وظیفه تو این است رها باشی و اجازه دهی این حضور در تو جاری شود. وجودی ناب را در اعماق درونت تجربه کنی تجربه ای زیبا و شکوهمند که فقط باید خودت در آن باشی و حسش کنی هیج زبانی قادر به بیان این شکوه و عظمت واقعی آن نیست. پس شروع کن همین الان از این قادر مطلق و مهربان تقاضای ارتباط کن و از او بخواه که تو را هدایت کند.
بقیه امور کوچک و بزرگ را به او بسپار او تو را به خود باوری ناب می رساند و راه را نشانت می دهد.

یک قدم با تو بقیه اش با من

در عوض خودت هم وظیفه ای داری که باید آن را تمرین کنی. می دانی این وجود دوست داشتنی می گوید یک قدم با تو بقیه مسیر روشنی با من. وظیفه تو این است که رها باشی و مقاومت نداشته باشی خودت را در دستان پر مهر عشق بسپاری تا مانند پدری دلسوز و مهربان تو را هدایت کند و راه خوشبختی، فراوانی و ثروت و ارتباطات جذاب و سعادت را به تو نشان دهد. فقط کافی است خودت را بسپاری و ایمان داشته باشی و به او اعتماد کنی و بدانی که وجود تو از اوست تا به خود باوری برسی.

ایمان کودکیت را به یاد بیاور

به یاد می آوری در کودکیت می خواستی از جوی آبی عبور کنی و جرات پریدن نداشتی و پدرت دستان تو را گرفت و گفت عزیز دلم عبور کن نگران نباش من با تو هستم و مراقب تو هستم. تو با اینکه می ترسیدی اما پدر را باور داشتی، اطمینان کردی و عشق پدر را باور داشتی وعبور کردی و از آن جوی آب پریدی. اینک آیا عشق پدرت در کودکی ذره ای از این عشق ازلی و ابدی نیست؟! که وجود او هم از عشق بی کران است و تو به آن اعتماد نمی کنی و مسائلت را به او نمی سپاری

اصل خود را باور کن

اگر اصل و وجود خود را باور نکنی و نشناسی به خودباوری نمی رسی باید به درون خود بروی و خود کاوی کنی تمام تمرکزت روی خودت باشد. خودت را بشناسی روحت را لمس کنی و ارتباط عمیقی با خود وجودت بر قرار کنی و آن گاه خودت را بسپاری و رها کنی و اجازه دهی آن هوش برتر زیبا کار خودش را با عشق ناب به تو انجام دهد. کافی است هنر اجازه دادن (به مقاله فوق در این مورد مراجعه کنید) را تمرین کنی.مقاومت خود را رها کنی.

خودباوری
خود باوری

جریان حضور

اجازه بده حضور در تو جریان یابد و وقتی رها هستی این اجازه را می دهی حالی داری که توصیفش با زبان جسمانی امکان پذیر نیست یا حداقل به آن اندازه که هست توصیفش مکفی نیست. حال نابی را تجربه می کنی که در عین حال خاص و منحصر به فرد خودت است ولی مشترک است اشتراک آن با خالق زیبایت است که هردوی وجود، جسم و روح شما که همان خدای درونتان است یکی می شوید و لذت می برید.

تمرین

همین حالا عشق را به درون خود دعوت کنید
چشمان خود را ببندید و نفس عمیق بکشید
تمام توجه خود را به تنفس خود دهید
آرام و رها باشید تا این حضور را احساس کنید
اجازه ورود و جاری شدن دهید
فقط رها باشید و( عدم مقاومت به مقاله فوق مراجعه کنید)را تمرین کنید
این حضور به راحتی آسانی در شما جاری می شود
شما اجازه دهید فقط اتفاق بیفتد این روند جور خاصی نباید باشد
هر کسی تجربه منحصر به فرد خودش را خواهد داشت
فقط اجازه دهید اتفاق بیفتد
خودتان و درون خود را تجربه کنید و لذت ببرید

در نهایت

بعد از اتمام این حس و تجربه ناب قلم و کاغذ بردارید و تجربه و الهامات خود را به روی آن ثبت کنید هر بار که این تمرین را انجام دادید یادداشت برداری کنید و این نوشته ها را نگه دارید این کار را انجام دهید و در نهایت هر چند وقت یک بار آنها را مطالعه کنید در بین آنها نکته ای است که ارتباط با هم دارد و می خواهد چیز مهمی به شما بگوید و شما توجه کنید تا ارتباط بین آن هدایت و نشانه ها را دریافت کنید. و اگر کاری است که باید انجام دهید اعتماد کنید وبلافاصله به آن عمل کنید. تنها نکته مهم و قابل توجه رها بودن وعدم مقاومت شماست. و در این تمرین هر بار به خود باوری بیشتری دست پیدا خواهید کرد.

درسایت wikipedia توضیحاتی در این مورد داده شده است.

شاد و پایدار باشید.

دیدگاه‌ها (2)

*
*

  زهرا جاوید Guest 1399-08-27 Reply

  سلام. فوق العاده بود
  ممنون از تمربن قدرتمندتون 😍❤❤

   azita8456 نویسنده 1399-09-23 Reply

   سپاس از توجه شما دوست عزیز

×