😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

روابط در قوانین جهان هستی

روابط

در این جا به درک عمیق روابط در قوانین جهان هستی می پردازیم.

آغاز روابط انسان

از زمانیکه انسان بوجود آمد در رحم مادر، ارتباط خود را با مادر آغاز کرد. و در ادامه حیات پس از به دنیا آمدن ارتباط گسترده تر با مادر و پدر و اقوام و انسانهای دیگر و حتی اجسام و … برقرار کرد. در ارتباطات چیزهای زیادی آموخت و لازمه حیات بشر وجود ارتباط است. انسان در ارتباط است که می آموزد، رشد می کند و بالا می رود و شخصیتش شکل می گیرد و با دیگران تعامل میکند. به همین دلیل می توانم بگویم ارتباطات مهمترین رکن زندگی انسانها هستند. زیرا در زندگی مدام تکرار می شوند و در ارتباط با دیگران و تعامل با آنها هستیم.

روابط انسان
روابط انسان

رشد و تعالی در روابط

حالا نکته قابل توجه این است که در اکثر مواقع همین روابط به جای اینکه باعث رشد و تعالی ما شود باعث نزول و انهدام ما می شود. و در این جا ما می مانیم که چه کنیم ارتباطات را نمی توان حذف کرد و در ارتباط بودن با این انسانهای خود محور، انسان را به شدت به هم می ریزد. با این انسانهای خود خواه با افکار خشم آلود با این ترسها که افراد حاضرند به خاطر منافع خودشان حتی دیگران را به ورطه نابودی بکشانند و در سطح وسیع تر ارتباط کشورها بخاطر خود خواهی ها به جنگ برمی خیزند و هزاران انسان بی گناه را به کشتار و آوارگی می رسانند.

انسان در جستجوی حس ناب

انسان در این روابط به دنبال حال خوب و احساس بهتر می گردد. چون ذاتش در جستجوی ارتباط ناب است می خواهد این را نیاز و احساس ذاتی بشری را از انسانهای دیگر بگیرد. بنابراین می خواهد این را در وجود پارتنر یا شریک زندگی خود بیابد در اوایل ارتباط آن را کمی تجربه می کند و حس خوبی دارد ولی با گذشت زمان می بیند که این رابطه هم اعماق وجود او را اغنا نمی کند و حال خوبی ندارد و در جستجوی چاره ای برای رفع این نیاز خود در ابعاد دیگر زندگی و یا در انسانهای دیگر می گردد. و باز هم نا امید تر و افسرده تر می گردد.

مهم ترین روابط انسان

دراین جا باید بگویم که مسیری که اکثر انسانها برای احساس بهتر در ارتباط را جستجو می کنند بسیار مسیر اشتباهی است که به نا کجا آباد ختم می شود. مهم ترین روابط انسان که او را به اغنای واقعی می رساند رابطه با معبود خودش یعنی خالق هستی است که همان ارتباط با وجود اصلی خودش است تا زمانی که انسان به این درک نرسد که این رابطه را باید از ریشه درست کند هیچ روانشناس و روانکاو و پرفسوری نمی تواند به او کمک کند. انسان این ارتباط را باید در خود ترمیم کند و بقیه ارتباطات خود به خود بدون هیچ تلاشی التیام می یابند.

با خودت آشتی کن

تا با وجود خودت آشتی نکنی هیچ گونه روابط در بیرون از وجودت درست نمی شود. و اگر هم با تکنیک و روانشناس و غیره کمی بهتر شود در نهایت باز هم به همان رابطه قبل بر می گردد.
مگر این که مشاور و در مانگر با مهارت و هوشمندانه تو را با درون خودت آشتی دهد. و تو هم این را درک کنی
که تغییر نگرش تو در شفایت مهم است تا احساس تو با خودت تغییر نکند و ارتقا نیابد، ارتباطات دیگر تو شفا نخواهند یافت.
ارتباط خودت را با خالق هستی یکی کن و آن گاه که دیگر برای تو مهم نیست، تو نظاره گر روابط زیبا خواهی بود .

 ارتباط با خود
ارتباط با خود

روابط درونی

برای بهبود روابط با دیگران در ابتدا باید روی روابط درونی خود کار کنیم. روابط درونی ما مانند بالا بردن عزت نفس است. بهترین پیشنهاد این است که ما اول بر روی روابط درونی خود کار کنیم. برای مثال اگر مواردی از رفتار دیگران که همیشه ما را آزار داده‌اند را در نظر بگیریم، متوجه می‌شویم که بسیاری از آنها درون خود ما وجود دارد که ما آنها را دوست نداریم. در واقع ما از خودمان انتقاد می‌کنیم چون این موارد در عمق وجود ما احساس شده است. بنابر این اول باید به پذیرش برسیم و بعد از آن بر روی باورها و نیت‌های خود کار کنیم تا روابط انسانی زیباتری را تجربه کنیم.میتوانید دوره افزایش عزت نفس را تهیه کنید.

رهایی

نکته اصلی در ارتباط هماهنگ با خود و رهایی، در عدم مقاومت، در رها بودن و از ذهن بیرون آمدن و به درون رفتن و عشق ورزیدن به خود نهفته شده است. زمانی که عشق ورزیدن به خود را شروع می کنی، عشق واقعی و ناب در تو جاری می شود و وجودت را سیراب می کند. تو دیگر نیازی به عشق بیرون از خودت را نداری. اما عشق بیرونی هم می آیدو هم تو با حس خوب و عالی آن را می پذیری و از ارتباط با او لذت می بری. ولی این بار متفاوت است چون این عشق از سر چشمه وجود تو آمده است و باز هم تو وابسته نیستی. برای این مطلب به مقاله مقاومت مراجعه کنید .

در ادامه روابط و ارتباط با خود….

تو رهای رها و با خود وجودیت هماهنگ هستی.
چون هماهنگ هستی عشق های ناب به سوی تو می آیند.
حالا دیگر برای تو فرقی نمی کند چون از درون این خلا را پر کرده ای.
حال که عشق به وجود آمد تو سپاسگزار معبودت خواهی بود و دیگر نیازمند نخواهی بود.

اطلاعاتی در سایت Linkedin وجود دارد.

در آخر…

اگر ما در روابط خانوادگی و یا روابط اجتماعی و یا حتی در روابط تجاری و ارتباط درست با خود و خدا موفق باشیم مسلماً احساس خوشبختی بیشتری می‌کنیم و برای تمام این‌ موارد باید رفتار صادقانه داشته باشیم و احترام و اعتماد مهم‌ترین عامل در روابط سالم است.

پایدار باشید… .

دیدگاه‌ها (2)

*
*

  زهرا جاوید Guest 1399-08-29 Reply

  عالی بود👏👏👏
  سپاس بانوی ارزشمند😍

   azita8456 نویسنده 1399-09-23 Reply

   درود بر شما دوست عزیز

×