😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

شناخت واقعیت چگونه به دست می آید؟

شناخت واقعیت

مفهوم واقعیت زندگی مفهومی بزرگ و بسیار عمیق می باشد. در این مقاله به روش های شناخت واقعیت در زندگی می پردازیم.

شناخت واقعیت یعنی چه؟

بر خلاف تخیل، شناخت واقعیت یعنی شناخت چیزی که واقعی است. انسان از ابتدای خلقت خود برای شناخت خود و همچنین جهان هستی تلاش کرده است. چون او به گونه ای طبیعی به شناخت خود و جهان پیرامونش باور دارد. اما این شناخت نمی تواند فقط محدود به امور مادی باشد، بلکه می تواند خیلی عمیق تر از این مسائل باشد. اما رسیدن به آن به تدریج می تواند اتفاق افتاده و لازمه رسیدن به آن تلاش می باشد. در کنار این مقاله می توانید دوره رسالت زندگی را از سایت تهیه نموده از آن بهره ببرید.

ما انسان ها هم اکنون در این جهان زندگی می کنیم. پس شرط موفقیت ما در این زندگی این است که جهان هستی را به خوبی بشناسیم و درک درستی از آن به دست بیاوریم. گاهی برخی از ما از این جهان فقط توقع بهشت بودن را داریم. آن گاه است که بین انتظارات ما و واقعیت زندگی مان، نا هماهنگی ایجاد می گردد. وجود این نا هماهنگی در نتیجه به ناکامی ما نسبت به جهان منجر می گردد و در نهایت شاهد فشار روانی در خود می گردیم. زیرا دائما احساس نارضایتی می کنیم و از هیچ چیز لذت کافی نمی بریم.

شناخت واقعیت یعنی چه؟
شناخت واقعیت یعنی چه؟

اهمیت شناخت واقعیت در چیست؟

اگر جهان را آن گونه که در حقیقت است، شناخته و بپذیریم، قطعا بر اساس شرایطی که وجود دارد برای زندگی خود برنامه ریزی می کنیم. تمام فعالیت های خود را با آن هماهنگ می سازیم و به موفقیت هایی که آرزویش را داریم دست می یابیم. در نهایت آن احساس شادی و لذت را که لازمه هر زندگی می باشد را احساس خوهیم کرد. ضمن این که در هنگام پیمون مسیر آرزو ها نیز احساس رضایت را خواهیم داشت و از تمام لحظات زندگی خود لذت می بریم. این در واقع یعنی همان در لحظه زندگی کردن.

چرا گاهی زندگی برایمان بی معنا می گردد؟

زندگی وقتی غیر قابل تحمل و بی معنا می شود که همه چیز برایمان تکراری شده و یا دچار روزمرگی می گردیم. برای این که زندگی خود را رضایت بخش کنیم، نیازی نیست که آرزو کنیم تا دنیایی دیگر بیافرینیم. در همین جهان هستی نیز می توان شاد زندگی کرد. فقط کافی است که زیبایی ها را بیشتر ببینیم و به آن ها دقت کنیم. این زندگی که در اختیار ما قرار داده شده است، یک موهبت الهی است، پس آن را جدی بگیریم، قدرش را بدانیم و به دنبال ارزش های خود برویم. آن وقت است که خواهیم دید، جهان ما چقدر شگفت انگیز می گردد.

این احساس که ما مدیر زندگی خود هستیم و سکان کشتی را به دست داریم، بسیار انگیزه بخش می باشد. خداوند نیز همیشه در کنار ما و یاری رسان و حافظ ما می باشد. بنابراین نباید تعلل نمود و نا امید شد. فقط کافی است تفکرات منفی را رها کرده و فضاگشایی کنیم تا تفکرات مثبت به سمت ذهن ما سرازیر گردند. در کنار این مقاله می توانید مقاله افکار سرنوشت ما را می سازد را نیز مطالعه نمایید.

چکیده:

هیچ فرقی بین شما و افرادی که رسالت خود را در زندگی یافته اند، نمی باشد، فقط موضوع این است که آن ها تلاش کرده اند و خود و جهان هستی را بهتر شناخته اند. ضمن این که خود را باور دارند و رسالت زندگی خود را می دانند. در این شرایط است که می توانند به سمت موفقیت و آرزو هایشان گام بردارند. بنابراین به جای نا کامی و نا امیدی، بهتر است شما هم شروع کنید تا بتوانید در مسیر درست زندگی خود قرار بگیرید و از تمام لحظات آن لذت ببرید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×