😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

قدرت سوال کردن و تاثیرات آن !

قدرت سوال

در این مقاله در مورد قدرت سوال کردن از خود و نوع سوالهای قدرت دهنده خواهیم گفت.

قدرت سوال کردن از ذهن جستجو گر

ماهیت ذهن جستجوگر و به دنبال پیدا کردن پاسخ برای سوالات است. اشتیاق ذهن برای پاسخ گویی را اصلا نمی توان نادیده گرفت واگر سوال کنید بی شک به دنبال جواب می گردد. بنابر این از این خصوصیت ذهن می توان به نفع خود استفاده کرد. بیشتر افراد عادت به سوال کردن دارند ولی سوالهایی که تضعیف کننده و پایین آورنده است. مثل چرا این اتفاق برای من افتاد؟ چرا من این همه بدبختی باید بکشم؟ وغیره…. در پی آن جواب هایی هم که می آید پاسخ های ضعیف و منفی با خود به همراه دارد.خیلی مهم است که سوالاتی که می کنیم در جهتی که می خواهیم باشد. و در این صورت پیش برنده است و ما را به پاسخ های درست هدایت می کند.

قدرت سوال کردن
قدرت سوال کردن

گسترش جهان

قدرت سوال آن قدر بالاست که من فکر می کنم جهان با سوال خدا پدید آمده است و خلقت جهان هستی با سوال بوده است و اینکه گسترش جهان با سوالاتی که افراد می پرسند و برای پاسخ به آن دست به اقداماتی می زنند که به آنها پاسخ داده شده است، و منجر به گسترش و پیشرفت جهان می شود. و جهان هر روز بزرگ تر و بزرگتر می شود تکنولوژی پیشرفت می کند و اختراعات و اکتشافات اتفاق می افتد و جهان هر لحظه بهتر می شود و همه این ها از قدرت سوال است که پیش می آید. برای اطلاعات بیشتر در مورد رسیدن به احساسات خوب به مقاله فوق مراجعه کنید.

مهارت سوال کردن

حالا از این قدرت شگفت انگیز قدرت سوال نه تنها برای اهداف بزرگ بلکه برای همه داستانهای روزمره مان می توانیم استفاده کنیم در طول روز و هر لحظه که اراده کنیم می توانیم شروع به سوال کردن بنماییم تا به آن مهارت دست پیدا کنیم. مثلا سوال کنیم چه طور می توانم غذایی درست کنم که هم سالم باشد هم به من کلی انرژی بدهد و هم وزن من را زیاد نکند و لذت ببرم باور کنید از پاسخی که برایتان می آید شگفت زده خواهید شد. سوالات خوب را از روزمره خود شروع کنید و ادامه دهید تا مهارت سوالات مثبت را در خود بالا ببرید و از قدرت سوال استفاده کنید.

با سوال پرسیدن ایده‌های جدید به ذهن شما می‌آیند و می‌توانید درک عمیق‌تری از مسائل به دست آورید. پس نوع سوالات و کیفیت آنها به شما کمک می‌کنند تا شکل بهتری از زندگی را برای خود بسازید و با چالش‌ها روبرو شوید زیر سوالات مفید و پاسخ‌های هدفمند روند زندگی شما را بهتر کرده و کمک می‌کنند تا در مسیر بهتری پیش بروید.

از خود سوالات مثبت بپرسید
از خود سوالات مثبت بپرسید

توجه

باید به این مهم توجه کنیم که از قدرت سوال استفاده کنیم و بدانیم که چنان قدرتی در آن نهفته است که می تواند سرنوشت ما را تغییر دهد. و مسیر حرکت ما را در جریان زندگی متفاوت کند باید مدام به خود بگوییم که الان چه چیزی در ذهن من می گذرد واگر افکار منفی است، چگونه می توانم تغییرش دهم و اگر مثبت است، چگونه تقویتش کنم. یکی از راه های مقتدر ،طراحی سوالات قدرت دهنده است که چندین نمونه آن را در پایین برایتان آورده ایم شما می توانید بنا به مقتضیات فکری خود سوالات جدید و منحصر به فرد خود را به آن اضافه کنید.

تمرین کنید

تا می توانید از خود سوال کنید .
حواستان باشد که سوال قدرت دهنده بپرسید .
از خود بپرسید چه طور می توانم پول بیشتری بسازم ؟
چگونه می توانم خدمت بیشتری بکنم؟
چگونه می توانم در شغلم ارتقا پیدا کنم و پیشرفت بیشتری کنم؟
چه طور می توانم هر روز از هر لحاظ بهتر و بهتر شوم ؟
از چه طریق می توانم از زندگیم لذت بیشتری ببرم؟
چه طور می توانم روابط بهتری داشته باشم؟
چگونه می توانم دوستان ارزشمندی پیدا کنم و با آنها خوش بگذرانم؟
چه طور می توانم هم کار کنم هم لذت ببرم؟
چه طور می توانم استقلال مالی پیدا کنم؟
از چه طریق می توانم مجرای عشق خداوند به جهان باشم؟

مقاله ای در سایت Medium در این مورد وجود دارد.

شاد و سعادتمند باشید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×