😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

قدرت تمرکز چیست؟

قدرت تمرکز

یکی از محرک ها برای رسیدن به اهداف قدرت تمرکز است. با قدرت تمرکز میتوانید زندگی و رویا خود را بسازید.

قدرت تمرکز

آزمایشی را که در سالهای ابتدایی در کتاب علوم خواندیم همه ما یاد مان نمی رود. کاغذ را با ذره بین زیر آتش نگه می داشتیم تا مدتی بعد از فوکوس نور خورشید بر کاغذ دود از آن بلند می شد و با ادامه این کار کاغذ آتش می گرفت. این برا ی ما خیلی هیجان انگیز بود که بدون کبریت و هر وسیله مشتعل کننده کاغذ آتش می گرفت. البته که شگفت انگیز است. اما نه آتش گرفتن کاغذ، بلکه قدرت تمرکز نور خورشید بر کاغذ که آن را مشتعل کرد. زیرا اگر شما کاغذ را همین طوری بدون ذره بین ساعتها در آفتاب نگه دارید هیچ اتفاقی نمی افتد ولی به محض گرفتن ذره بین روی آن نور و حرارت خورشید متمرکز می شود و آتش تولید می شود.

قدرت تمرکز بر خواسته ها

شما اگر روی خواسته هایتان تمرکز کنید، توجه نیروهای جهان را به سوی خواسته های خود جلب می کنید. جهان تسلیم خواسته های شما می شود. اما بیشتر انسان ها چه می کنند آنها با حواس پرتی های خود تمرکز خود را از آنچه می خواهند به چیز های دیگر پرت می کنند و انرژی عظیم تمرکز خود را هدر می دهند و دائما تعجب می کنند از این همه غم و بدهکاری و روابط بد که در زندگی آنها است؟…….
با مثالی این را برای شما روشن و واضح می کنم. من برای شام می خواهم قرمه سبزی تهیه کنم و در آشپزخانه این مواد را آماده می کنم مانند لپه ،پیاز سرخ شده ، رب، سیب زمینی ،گوجه ….این ها را با هم مخلوط می کنم، بعد منتظر می شوم و توقع دارم قرمه سبزی درست شود. این بسیار غیر معقول است.

قدرت تمرکز راهی برای رسیدن به خواسته هایتان است
قدرت تمرکز راهی برای رسیدن به خواسته هایتان است

در ادامه….


این به همان اندازه غیر معقول است که ما خواسته هایی داریم و به شدت آنها را می خواهیم ما پول می خواهیم و به بی پولی توجه می کنیم. ما روابط زیبا و محترمانه می خواهیم ولی بر رفتار بد دیگران توجه می کنیم. ما تمیزی و زیبایی می خواهیم و بر نا زیبایی ها و کثیفی ها توجه می کنیم. بعد توقع داریم پولدار و ثروتمند باشیم، روابط زیبایی داشته باشیم و….. این به همان اندازه نا معقول است که ما لوازم قیمه را آماده کرده و مخلوط می کنیم روی اجاق می گذاریم … ولی انتظار درست شدن قرمه سبزی را داریم….

قدرت تمرکز دست کم نگیرید

با تمرکز بر خواسته هایتان ، خودتان را برای دریافت آنها آماده کنید. خود را از حواس پرتی ها دور کنید، افکار زائد خود را دور بریزید، به هیچ کس کاری نداشته باشید. و به رفتار شان که شما را ناراحت می کند توجه نکنید، آنها نتایج اعمال خود را خواهند دید. پس دلیلی ندارد شما انرژی خود را هدر دهید چون شما نیروی درونی خود را لازم دارید تا کاملا متمرکز بر خود شوید. شبکه های اجتماعی عامل بزرگی برای حواس پرتی شما است. شما کاملا هدفمند برای وارد شدن به شبکه اجتماعی تایم مشخص به خود بدهید.

خواسته های خود را دائما یاد آوری کنید

اهداف مهم خود را بنویسید و جلوی چشم بگذارید .
شعار داشته باشید. شعار رسالت زندگی خود را در بیاورید و روی برگه ای بنویسید و جلوی چشم خود بگذارید.
خلاصه ی از اهداف خود را و مهم ترینشان را بنویسید و جلوی چشم خود بگذارید. روی میز کامپیوتر، روی در یخچال در آشپزخانه، داخل کیف خود بچسبانید تا همیشه یادتان باشد که چه اهدافی دارید و برای چه هدفی به این جا آمده اید.
یادتان باشد انسان موجودی فوق العاده فراموش کار است.
باید دائما self control داشته باشیم و خودمان را چک کنیم.آیا الان متمرکز هستیم یا نه… برای این که تمرکز کنیم
برنامه ریزی روزانه و هدف گذاری داشته باشیم.
تا طبق برنامه پیش برویم. و بدانیم الان کجای مسیر هدفمان هستیم.
برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ریزی به مقاله برنامه ریزی مراجعه کنید.

عزم خود را جزم کنید

عزم خود را جزم کنید تا دچار حواس پرتی نشوید به رفتار دیگران توجه نکنید. شما مسئول رفتار آنها نیستید. شما فقط و فقط مسئول رفتار خودتان هستید، شما مسئول زندگی خود هستید، شما فقط می توانید خودتان را تغییر دهید، پس تمام انرژی خود را برای تغییر خود بگذارید. چون شما در تغییر دیگران ناتوان هستید مگر این که آنها خودشان بخواهند. پس بهتر است تمام توجه خود را به خودتان بدهید. تا نتایج دلخواه را بگیرید.

با قدرت تمرکز فقط میتوانید خود را تغییر دهید نه دیگران
با قدرت تمرکز فقط میتوانید خود را تغییر دهید نه دیگران

قدرت تمرکز طلای ناب

قدرت تمرکز خود را همانند گوهر و طلای نابی ببینید که به رایگان در اختیار شما است و با آن می توانید شگفتی های زندگی خود را خلق کنید.(سایت Sunday opinion را مطالعه کنید). این طلای ناب را برای چیزهای بی ارزش خرج نکنید. خواسته های شما ارزشمند ترین موهبت شما هستند، که نباید آنها را سطحی ببینید. آنها رحمت خداوند و هدیه الهی هستند که به شما عرضه شدند تا بوسیله آن خود واقعیتان را کشف کنید و لذت ببرید و تجربه زیبایی از قدرت درونی خود داشته باشید. از هدر دادن بیهوده این طلای ناب اجتناب کنید و تا می توانید آن را برای رسیدن به اهدافتان خرج کنید تا ازخلق کردن زندگی دلخواه خود شگفت زده شوید.

در آخر

در زمان هایی که ذهن خسته باشد نمیتواند تصمیم درستی بگیرد و خیلی سریع نا امید می شود. بنا براین ما باید ذهن خود را کنترل کنیم و تمرکز داشتن را تمرین کنیم. هر چند افرادی باور دارند که این مسیر متمرکز شدن سخت است اما باید بگویم که ارزش تلاش کردن را دارد. زیرا فواید قدرت تمرکز بسیار زیاد است برای مثال ما می‌توانید کنترل افکار خود را به دست بگیریم. و حافظه خود را تقویت کنیم و اعتماد به نفس بالاتری پیدا می‌کنیم قاطعیت و اراده ما بالا میرود. و درک بهتر و سریع‌تری از مسائل پیدا می‌کنید و همچنین با تمرکز می‌ توانید مدیتیشن را عمیق‌تر و درست‌تر انجام دهید و ذهن خود را به سمت آرامش و سکوت ببرید.

به مقاله زندگی در بهشت مراجعه کنید.

پایدار باشید… .

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×