🪻 %40 تا 70% تخفیف عیدانه برای تمامی دوه های هوشیاری 🎉 مشاهده دوره ا >

هوشیاری

توجه به نکات مثبت فرکانس را بالا می برد

توجه به نکات مثبت

یکی از مهم ترین وظایف ما توجه به نکات مثبت زندگی مان است .

توجه به نکات مثبت در هنگام برخورد با تضادها

قطعا ما هیچ گاه بدون مسئله و تضاد نبوده ایم و نخواهیم بود. همیشه تضاد ها وجود دارند و ما درحال دست و پنجه نرم کردن با چالشها هستیم. ما با توجه کردن به نکات مثبت می توانیم به آرامش برسیم. در حالت آرامش است که به شهود و الهامات دسترسی داریم. شهود به ما راه حل هایی برای حل مسئله می دهندو با توجه کردن به نکات مثبت اتفاقی که می افتد این است که هم این که در لحظه حالمان خوب می شود و لذت می بریم، هم با برداشتن توجه از نا خواسته ها و رنجها خودمان را آرام می کنیم و احساس خوبی داریم.علاوه بر آن پاداش این کنترل ذهن را (برای توضیحات بیشتر به مقاله فوق مراجعه کنید)به صورت محسوس خواهیم گرفت.

بالا بردن فرکانس با توجه به نکات مثبت
بالا بردن فرکانس با توجه به نکات مثبت

شکر گزاری فرکانس بالا دارد

خودمان را عادت بدهیم به نکات مثبت توجه کنیم .
شکرگزاری یکی از قوی ترین توجهات به نکات مثبت است که بلافاصله فرکانس ما را بالا می برد و به ما حس خوب می دهد و توجه ما را به آن چه که مثبت است می دهد.

راه هایی پیدا کنید تا توجه خود را از نکات منفی بردارید.
مسیر کانون توجه خود را تغییر دهید.
ما دو راه داریم یا اینکه خودمان را رها کنیم و توجه ما به چیزهای مختلف جلب شود، در نهایت رنجهایی را تجربه خواهیم کرد که تلخی هایش مثل زهر مار ما را آزار می دهد.
و راه دیگر این است که توجه به نکات مثبت را تمرین کنیم تا جز عادت ما در بیاید آنگاه دستاورد های زیبایی را تجربه کنیم.
سختی تمرین و عادت به مثبت گرایی سخت تر از تجربیات تلخ افکار منفی نیست.
با تمرین و تکرار می توانیم ذهن خود را به مثبت اندیشی و شکر گزاری عادت دهیم.

مقاله سایت Healthline در این مورد توضیحاتی دارد.

توجه به نکات مثبت
توجه به نکات مثبت

مثال۱

برای مثال یه روز صبح که بیدار شدم حالم خوب نبود تمام افکار منفی به سرم هجوم آورده بودن و حالم را بد کرده بودند. اولش بلند شدم رفتم سر گوشیم تو شبکه های اجتماعی مدتها گذشت و من بی هدف پرسه زدم تا اینکه به خودم آمدم و نگاهی به خودم انداختم و گفتم این طوری نمی شود باید یه کاری کنم تجربه رها کردن ذهن به حال خودش و بلاهایی که به سرم آمد مرا می ترساند.

در ادامه ….

بلافاصله توجه خودم را به نکات مثبت اطرافم دادم از اشیا اطرافم شروع کردم به تعریف و تمجید و شکر گزاری از اتاقم، شکر گزاری از اشیا داخل اتاقم و هر چه که به چشمم می خورد. بلافاصله احساسم عوض شد و حالم بهتر شد. برای شما هم راه های زیادی برای توجه به نکات مثبت هست، من برای عوض شدن فرکانسم پیاده روی میکنم یا کتاب مطالعه می کنم. یا شکرگزاری می کنم .

مثال ۲

یک سالی به خاطر فرکانس های پایینم افراد نامناسبی در محل کارم استخدام شدند که واقعا اذیت شدم و جو آشفته ای بود که حالم را بد می کرد. در محیط کاریم پرسنل من از با هم بودن لذت نمی بردند و اذیت می شدند و هم من از نا سازگاری آنها با هم و با خودم خیلی به هم می ریختم و احساسم بد می شد. کلافه شدم ولی چون قانون توجه به نکات مثبت را می دانستم فهمیدم که این اتفاق انعکاس و نتیجه فرکانسهای ارسالی خودم است.

چون در آن سال به خاطر جا به جایی چند ملک و مسائل و مشکلات اداری و غیره مرا به هم ریخته بود و من نتوانسته بودم به اندازه کافی ذهنم را کنترل کنم محل کارم هم به هم ریخته بود. به خودم گفتم باید کاری کنم تا نتایج متفاوت شود. اگر این روند را ادامه دهم نتایج همین خواهد بود کما اینکه شرایط بدتر خواهد شد.
باید کاری می کردم تا فرکانسم تغییر کند اگر نه نتایج تغییری نمی کرد.

تغییر کانون توجه

تصمیم گرفتم کانون توجه خود را عوض کنم .
بنابر این آمدم و در دفترم حسن و خوبی های هر کدام ازپرسنلم را نوشتم
کانون توجه من به نکات مثبت آنها جلب شد بعد از آن آمدم و نوشتم
که من پرسنلی که می خواهم دارای مشخصاتی که برای من مهم است باشند.
بعد از آن دائما تصویر تیم پرسنلم را که سالهای قبل داشتم
و از آنها به شدت راضی بودم به ذهنم می آوردم.
یاد آوری و احساس خوب من از آن سالها حال مرا خوب می کرد
این تکنیک بلافاصله احساس بد من را عوض می کرد.
و در نتیجه افکارم مثبت می شد و پیامد افکار مثبت هم اتفاقات خوب بود .

اتفاقی که افتاد این بود که بعضی از این افرادی که در محل کارم استخدام بودند و با من هم فرکانس نبودند از آنجا به دلایل مختلف می رفتند و افراد جایگزین عالی می آمدند و تعدادی هم که از قبل آنجا بودند آرام و سازگار بودند و حرفه ای به کارشان می رسیدند و این برای من شگفت انگیز بود که چگونه ذهن خلاق ما می تواند با توجه به نکات مثبت اتفاقات را تغییر دهد و آن چه را می خواهد خلق کند.

در آخر ….

شما باید توجه به نکات مثبت را تمرین کنید. با توجه به نکات مثبت می‌توانید خود را از بیماری‌هایی مانند افسردگی و اضطراب و … دور نگه دارید. زیرا عامل بسیاری از این مشکلات توجه به نکات منفی می‌باشد. تمرین کنید تا بتوانید ذهن خود را به این نوع نگرش عادت دهید خود گویی‌های خود را کمتر کنید و حتی انتقاد از خود و دیگران را به حداقل برسانید. یعنی در واقع شما افکار منفی را ببینید ولی از آن رد شوید و فقط نظاره‌ گر باشید، اما بیشتر تمرکز خود را بر اتفاقات و ویژگی‌ های مثبتی که می‌بینید بگذارید.

موفق و پایدار باشید… .

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×