😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

علت غر زدن چیست ؟

غر زدن

اکثر افرادی که شروع می کنند به غر زدن، این گونه تصور می کنند که با این کارشان، تاثیر بیشتری روی دیگران خواهند داشت. حال در این مقاله به علت های این رفتار می پردازیم.

غر زدن یعنی چه ؟

غرغر کردن عادتی است که احساسات بیشترین نقش را در بروز آن دارند. اشخاصی که این رفتار را انجام می دهند، دائما به دیگران تاکید می کنند که فلان کار را انجام بده. اما در آخر خودشان با ناراحتی و غر زدن نسبت به انجام آن کار اقدام می نمایند. در واقع این اشخاص درخواست و یا ناراحتی خود را به طور مکرر تکرار می نمایند.

متاسفانه قرار گرفتن در کنار افرادی که غر می زنند، عواقبی هم دارد که باعث می گردد آرامش و تمرکز دیگران نیز به هم بخورد. یکی از علت های خراب شدن روابط عاطفی در واقع همین غرغر کردن یکی از طرف های رابطه می باشد. در حالی که فرد غرغرو خودش به هیچ عنوان این تصور را ندارد که حرف های او معنی غر زدن را دارد. به همین دلیل است که حق را به خود داده و تلاش نمی کند که این رفتار خود را اصلاح نماید.

غر زدن یعنی چه ؟
غر زدن یعنی چه ؟

دلیل غر زدن چیست؟

یکی از دلایل این رفتار اشتباه، تخلیه کردن بار احساسات ناخوشایند و منفی می باشد. هنگامی که آن ها قادر نباشند هیجانات خود را مدیریت نمایند، اگر احساس ترس، استرس، نا امیدی و یا از این قبیل احساسات منفی به سراغشان بیاید، نمی توانند این احساس ها را تحمل کرده و شروع می کنند به غرغر کردن به دیگران و یا هر کسی که دم دست آن ها باشد.در واقع آن ها سعی می کنند اینگونه خودشان را تخلیه نمایند.

همچنین یکی دیگر از دلایل این رفتار این است که برخی افراد با دیدن یک سری بی نظمی در کارها، دچار اضطراب و ترس می شوند. در چنین شرایطی آن ها شروع می کنند به غر زدن به دیگران تا خود را تخلیه کنند.. در واقع آن ها برای کاهش فشار های روحی خود این کار را انجام می دهند. عده ای دیگر از افراد نیز غرغر کردن برایشان به شکل یه یک عادت درآمده است و به صورت یک سبک تربیتی غلط در آن ها ماندگار شده است.

چگونه کمتر غر بزنیم ؟

برای رهایی از این عادت غلط باید ابتدا طرز نگرش خود را عوض کنید. اگر از کسی خواستید که کاری را انجام دهد، اما او هنوز انجام نداده است، ممکن است دلیل منطقی برای کارش داشته باشد. بنابراین سعی کنیم اول دلایل او را بشنویم و سپس او را قضاوت کنیم.

مورد بعدی که کمک می کند از شر این رفتار غلط رها شوید، این است که بیشتر از حد توانایی خودتان کار نکنید تا این که مجبور شوید با غرغر کردن خود را تخلیه نمایید. اگر کاری که جزء وظایف شما نیست، هیچ دلیلی وجود ندارد که شما آن را انجام دهید. بنابراین اجازه بدهید شخصی که مسئولیت انجام آن را به عهده دارد، خودش به وظایفش عمل نماید.

گاهی اوقات ما چیزی در ذهنمان است که توقع داریم دیگران ذهن ما را بخوانند. اما در واقع بقیه افراد نمی توانند حدس بزنند که در ذهن ما چه می گذرد، بنابراین کار درست این است که به جای غرغر کردن،‌ خواسته خود را شفاف بیان کنیم.

چکیده :

اگر شما هم احساس می کنید که این رفتار غلط و آزار دهنده در شما وجود دارد نسبت به آن بی تفاوت نباشید. چنانچه با انجام راه کار های ارائه شده بالا، نمی توانید از این کار دست بردارید، درست ترین کار این است که از مشاورین و متخصصین در این امر کمک بگیرید. آن ها با بررسی دلایل این رفتار شما، راه کارهایی را ارائه می دهند تا بتوانید از شر غر زدن رها شده و این گونه از آسیب بیشتر روابط خود با دیگران، جلوگیری بعمل می آورید.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×