🪻 %40 تا 70% تخفیف عیدانه برای تمامی دوه های هوشیاری 🎉 مشاهده دوره ا >

هوشیاری

انگیزه سازی چیست و چگونه صورت می گیرد؟

انگیزه سازی

همان طور که ما انسان ها برای زنده مانده به اکسیژن نیازمند هستیم، برای رسیدن به خواسته های خود نیز، نیاز به انگیزه داریم. در این مقاله در خصوص چگونگی انگیزه سازی خواهیم گفت.

انگیزه سازی یعنی چه؟

اقدامی که باعث می شود ما در زندگی هدفمند شویم و به سمت آینده ای روشن حرکت کنیم، در واقع همان انگیزه سازی است. انسان بدون انگیزه توان حرکت نخواهد داشت. ممکن است برای ما اتفاق افتاده باشد که در برهه ای از زندگی نا امیده شده باشیم. یعنی انگیزه ای برای ادامه نداشته باشیم. اما مهم این است که این مسئله را در خود تشخیص دهیم و هر چه سریع تر جلوی آن را بگیریم.

وقتی ما به سمت رسیدن به انگیزه های درونی خود حرکت می کنیم، در حقیقت انرژی مضاعفی در ما ایجاد می گردد. بنابراین این مسئله باعث می شود که مسیر ما در زندگی هموار تر گردد. ولی این امر باید در درون ما اتفاق بیفتد. هر چند گاهی محرک های بیرونی نیز باعث انگیزه سازی در ما می گردند، اما اصل قضیه در درون ما می باشد.

چگونه انگیزه سازی کنیم؟

مهم ترین مسئله در ایجاد انگیزه تقویت عزت نفس است. در واقع عزت نفس به ما قدرت می دهد. قدرتی که مواجه شدن با چالش های مسیر را آسان تر می سازد. برای درک بهتر این مطلب می توانید دوره افزایش عزت نفس را از سایت تهیه نموده و از آن بهره ببرید.

مسئله مهم بعدی، تعیین هدف در زندگی است. در این راه می توان اهداف بزرگ را به بخش های کوچکتر تقسیم بندی نمود تا محق شدن آن ها راحت تر صورت گیرد. به این صورت انگیزه ما برای اهداف بعدی نیز افزایش می یابد. همچنین باید توجه داشته باشیم که در میانه راه ممکن است با مشکلات و چالش های مختلفی رو به رو شویم. اما مهم این است که دچار اضطراب و نگرانی نشویم. استرس به عنوان یک عامل در کاهش انگیزه می تواند به ما نتیجه عکس بدهد. بنابراین مدیریت استرس یکی از موثر ترین کار ها در مبحث انگیزه سازی می باشد.

سعی کنیم برای همه کار های خود برنامه ریزی داشته باشیم. این کار بسیار کمک می کند تا انگیزه ما در میانه راه کاهش نیابد. داشتن برنامه ریزی درست و مفید، باعث می شود به صورت منظم به سمت خواسته های خود پیش برویم و کمتر احساس نا امیدی و بی انگیزگی داشته باشیم.

چگونه انگیزه سازی کنیم؟
چگونه انگیزه سازی کنیم؟

پذیرش اشتباهات:

برای همه ما ممکن است اتفاق بیفتد که در هنگام طی کردن مسیر، اشتباهاتی نیز داشته باشیم. هیچ اشکالی ندارد و اشتباه کردن نیز بخشی از زندگی است. اما می توان از اشتباهات درس گرفت. زیرا با پذیرش اشتباه های خود و بهره گیری از آن ها به عنوان تجربه، اعتماد به نفس شما نیز افزایش می یابد.

یادگیری مهارت:

در هر سن و هر مکانی که هستید، یادگیری مهارت جدید و یا تقویت مهارت های قبل، امکان پذیر است. این کار کمک می کند که انگیزه شما برای رسیدن به اهداف خود بیشتر شود. زیرا وقتی که شما توانمندی های خود را تقویت می کنید، اعتماد به نفس بیشتری می یابید. در نتیجه انگیزه سازی در شما بیشتر شده و احساس پیشرفت خواهید داشت.

چکیده:

داشتن انگیزه در زندگی شعله درون ما را بیشتر می سازد. شعله ای که کمک می کند، زودتر به آرزو هایمان برسیم. در حقیقت شوقی در ما ایجاد می کند که مسیر رسیدن به موفقیت آسان گردد. مهم این است که تلاش کنیم و به سمت خواسته های خود پیش برویم. این گونه قطعا به موفقیت نزدیک می شویم به زودی به آن می رسیم. فقط کافی است که از سختی راه نا امید نشویم و با قدرت بیشتر به سمت آینده حرکت کنیم.

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×