😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

هدف گذاری مدرن اشتباه است !!!

هدف گذاری مدرن اشتباه است!

در اینجا به این می پردازیم که چرا هدف گذاری مدرن اشتباه است و رضایت و شادی پایدار برای ما ایجاد نمی کند.

چرا هدف گذاری مدرن اشتباه است ؟

در هدف گذاری مدرن اتفاقی که می افتد این است که به هدف گذاری اهداف میانی می پردازد و اهداف میانی شاید در کوتاه مدت ما را خوشحال نگه دارد اما در دراز مدت نمی تواند رضایت و شادی پایدار را برایمان فراهم سازد و بعد ما همین طور به دنبال این اهداف میانی هستیم و به دستشان می آوریم در نهایت می بینیم که با اینکه به این اهدافمان رسیدیم خوشحال و شاد نیستیم و به خود شک می کنیم نکند کل مسیر را اشتباه آمدیم . باید بگویم که شما کل راه را به دلیل انتخاب اشتباه اهداف غلط آمده اید.

هدف گذاری مدرن
هدف گذاری مدرن

تبلیغات چشم نواز و طرفداران هدف گذاری مدرن

در چندین دهه اخیر با آموزش های اساتید بزرگ و مختلف در زمینه هدف گذاری مدرن مثل آقای بریان تریسی و دوره های nlp و غیره… .با تدریس دوره های هدف گذاری مدرن سرو صدا های زیادی به پا کردند. و افراد زیادی این آموزه ها را به کار گرفتند و بسیاری در رسیدن به این اهداف موفق شدند اما در نهایت باز هم شادی و آرامش عمیق و پایدار را تجربه نکردند . شاید همه روشهای هدف گذاری مدرن اشتباه نبود و انسانها را به مقصود نهایی می رساند اما اینجا یک فرآیند مهم که به آن توجه نشد پیدا کردن نوع هدف بود که در ادامه به آن می پردازیم . یک نکته مهم مکتوب کردن اهداف است که در مقاله نوشتن هدف توضیح داده شده است.

آیا هدف گذاری مدرن من را به مقصود نهایی می رساند ؟

در هدف گذاری مدرن بیشتر به این می پردازد که چگونه به اهدافی مانند شغل و خانه و ماشین یا روابط و……همه اینها جز اهداف هستند و اهداف مهم هستند اما ما را به جایی که باید باشیم نمی رسانندو اینها اهداف اصلی نیستند اگر فقط به این اهداف که هدفهای میانی هستند توجه کنیم به اهداف غایی و اصلی نپردازیم در نهایت در دهه چهل و پنجاه سالگی احساس خوبی نخواهیم داشت و این سوال برایمان پیش می آید چرا من به همه چیزهایی که می خواستم رسیدم اما الان خوشحال نیستم و حالم خوب نیست.

شاید عده ای هم بگویند ما به اهدافمان رسیدیم و حالمان خوب است که باید تبریک بگویم چون این افراد شاید بدون اینکه آگاه باشند یا نا آگاهانه در مسیر درست قدم برداشته اند ودر مسیر اهداف اصلی اهداف میانی خود را خلق کرده اند وبسیار زیبا هم در لحظه حال هستند و هم اهداف آینده را خلق می کنندو این بهترین راه هدف گذاری اصلی است که به آن می پردازیم.

اهداف اصلی چراغ راه اهداف میانی

در اهداف اصلی ما به اصولی که در اعماق وجودمان است می پردازیم به رسالت زندگیمان به آنچه که ما را با تمام وجود شاد می کند و به وجد می آورد تجربیاتی که دوست داریم تجربه کنیم و وقتی در آن هستیم احساس شعف و شادی ما را فرا می گیرد و در آن شادی عمیق را تجربه می کنیم.

و در راستای آن پلن اهداف میانی ما هم ریخته می شود هم زمانیهایی اتفاق می افتد انسانهایی که هوشمندی جهان برای گسترش خودش سر راه تو قرار میدهد و به کمک تو می آورد و همه چیزی که نیاز داری برای رسیدن به اهدافت برایت فراهم خواهد شد الهامات و شهودات به سراغت می آیند و تو فقط باید باور کنی و اعتماد کنی که جهان برای کمک به تو دست به سینه ایستاده است و تو در مسیر درستی هستی و قدم برداری و اقدام کنی.

ارتباط بین اهداف اصلی و رسالت

در هدف گذاری مدرن که تقریبا یک الگوی مشابه با تغییرات کمیتی برای اکثریت یکسان است یعنی بیس و پایه آنها یکی است اما در اهداف اصلی که ارتباط عمیقی با رسالت شخصی تو دارد می تواند بسیار منحصر به فرد باشد. و تجربیاتی که تو می خواهی داشته باشی است و برای هر فردی مرتبط با رسالت و ماموریت زندگی اوست ودرست به همین دلیل است که به او شادی عمیق و پایدار می دهد.وقتی اهداف اصلی خود را پیدا می کنی و در واقع یاد می گیری آنها را زندگی کنی دیگر همیشه در شعف و احساس شادمانی همیشگی هستی نه فقط زمانی که به اهدافت برسی.

هدف گذاری مدرن و سختی مسیر

یکی دیگر از مشکلات هدف گذاری مدرن سختی راه است .در راه رسیدن به هدف بخاطر اینکه یک سری قوانین به ما گفته شده و ما فقط مجری هستیم. ممکن است در مسیر با چالش هایی روبه رو شویم که ما را در رنج و سختی بسیاری بیندازد که بخاطر باورهای اشتباه فکر می کنیم که این سختیها و رنج ها طبیعی است و باید برای رسیدن به هدف رنج و سختی بکشیم.

در صورتی که برای رسیدن به اهداف غایی شما دائم در حال لذت بردن و خوشی هستید شما تلاش می کنید و در تکاپو هستید شاید خیلی بیشتر از افرادی که فقط به دنبال اهداف میانی هستند تلاش کنید اما چون در مسیر رسالت خود گام بر میدارید بسیار خرسند و شاد هستید طوری که دیگران از تلاش شما متعجب می شوند اما برای شما فقط لذت است و خوشی و مسیر زیبای هدف و دیگر هیچ.

متمرکز بر اهداف خود باشیم
متمرکز بر اهداف خود باشیم

تمرکز بر اهداف اصلی

شما چیز دیگری را نمی بینید نا خودآگاه مانند عقاب متمرکز بر هدف هستید. بگذارید با یک مثال برایتان شفاف تر شود فکر کنید در یک مسیر برای رسیدن به مقصد اشخاص با رنج و سختی و عذاب مسیر را طی می کنند و در نهایت بعد از رسیدن به مقصد متوجه می شوند که مقصد اصلی را اشتباه آمدند. اما شما سوت زنان و با حس خوب و داشتن نقشه راه هم از مسیر لذت می برید هم بعد از رسیدن به مسیر بسیار خوشحال و شاد هستید. وقتی به پشت سر خود نگاه می کنید کلی تجربه های زیبا و شگفت انگیز داشتید،حالا هم در هدف اصلی خود هستید و بسیار خوشحال هستید و اعتماد به نفستان کلی بالا رفته است.

در مسیر اهداف اصلی شاد هستید

اهداف اصلی اهدافی هستند که شما در آن شاد هستید وقتی در مسیر رسیدن به آنها هستید باز هم شاد هستید و هم در لحظه حال هستید هم برنامه ریزی برای آینده دارید در واقع حال خود را فدای آینده نمی کنید و شگرد این روش در همین نکته نهفته است که وقتی ما در حال خوب به سر می بریم خواسته ها و اهداف خود به خود به ما می چسبند نیازی به تقلای بیهوده نیست و ما سختی نمی کشیم پول خوب روابط خوب خانه زیبا و هر آنچه بخواهیم خود به خود سمت ما می آیند و به ما می چسیبند.

اهداف اصلی اهداف مهم هستند

 • در هدف گذاری مدرن بیشتر اهداف میانی مد نظر است
 • اما اهداف اصلی اهداف مهم و زیبای ما هستند که باید وقت بگذاریم و آنها را پیدا کنیم
 • باید در مسیرشان قدم بر داریم خودمان را بمباران اطلاعاتی نکنیم که ما را به مقصد اشتباه ببرد
 • زیبا ترین و شگفت انگیز ترین لحظات بودن در مسیر اهداف غایی مان است.
 • اهداف غایی را می توانیم در تجربه ای که در احساسمان است پیدا کنیم.
 • ببینیم چه احساسی را دوست داریم تجربه کنیم؟
 • چه رابطه ای به ما احساس عاشق بودن و حس زیبای احاطه شدن در عشق و جذاب بودن می دهد؟
 • چه ماجرا جویی هایی را می خواهیم تجربه کنیم؟
 • در دوستی هایم می خواهم چه حسی را تجربه کنم؟
 • احساس امنیت لذت و هر احساسی که تو دوست داری تجربه کنی در اهداف غایی اصل وجودت را کشف می کنی
 • در راستای آن با لذت حرکت می کنی و اهداف میانی خود به خود به سمت تو جذب خواهند شد.

در سایت medium هم اشاره به هدف گذاری شده است.

با آرزوی موفقیت .

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×