😎 بزرگ ترین دوره عزت نفس هوشیاری منتشر شد 🎉 مشاهده دوره

هوشیاری

کارهای ناقص را چگونه مدیریت کنیم؟

کارهای ناقص

گاهی وقت ها می خواهیم یک کاری را انجام دهیم که متوجه کارهای ناقص دیگر می شویم و تمرکز خود را از دست می دهیم. در این مقاله به چگونگی مدیریت آن ها می پردازیم.

کارهای ناقص چرا باعث استرس در ما می شوند؟

بعضی اوقات فکر کردن به کار هایی که نیمه تمام رها شده اند و یا مدتی است که انجام آن ها به تعویق افتاده است، تمرکز ما را به هم می زند. گاهی ضعف ما در مدیریت زمان باعث این اتفاق می شود. گاهی نیز عدم مدیریت ما در برنامه ریزی و اولویت بندی آن ها ما را دچار مشکل می کند. اما به طور کلی دلایل مختلفی باعث می شوند که برخی از کارهای ما به صورت ناقص رها شوند. بنابراین بهتر است ابتدا دلایل این مشکلات به وجود آمده را پیدا کنید. سپس برنامه ریزی جامعی برای انجام آن ها ایجاد نماییم. در کنار این مقاله می توانید مقاله غلبه بر اهمال کاری را نیز مطالعه نمایید.

برخی از افراد تا وقتی که کاری برایشان راحت باشد، آن را انجام می دهند. اما به محض این که آن کار کمی پیچیده تر شد، آن را را به صورت نیمه تمام رها می کنند. در واقع این رفتار برای آن ها به صورت یک عادت در آمده است. حال در این مقاله به راه کارهایی می پردازیم که بتوان بر این عادت غلط غلبه نمود.

 کارهای ناقص چرا باعث استرس در ما می شوند؟
کارهای ناقص چرا باعث استرس در ما می شوند؟

چگونه کارهای ناقص را مدیریت نماییم؟

یکی از راه کارهای مدیریت کارهای ناقص این است است که برای کارهایتان اولویت بندی داشته باشید. مثلا کارهایی را که احساس می کنید بسیار پیچیده و زمان بر است، را در ابتدا انجام ندهید. زیرا شروع آن ها باعث دلسرد شدن شما می شود. حال می توانید کار های ساده را در ابتدا آغاز کنید. زیرا این کارها زمان کمتری برای انجام دادن نیاز دارند و در نتیجه احساس بهتری در شما ایجاد می کنند. در نتیجه مسیر را برای انجام کار های دشوار تر هموار می سازند. ضمن این که برای همه کارهای خود مدت زمان تعیین نمایید. آن ها را یادداشت کرده و پس از انجام هر کدام کنار آن ها علامت بزنید. این گونه انگیزه بیشتری برای انجام کارهایتان خواهید داشت.

اگر احساس می کنید که برخی از کارها را به صورت ناقص رها می کنید، در ابتدا سعی کنید دلایل آن را پیدا کنید. برخی از مسائل مانند کمبود سرمایه، کمبود وقت و یا نبود علاقه باعث می شوند که شما کارهایتان را نیمه تمام رها کنید. بنابراین دلیل آن ها پیدا کرده و سعی کنید بر آن ها غلبه کنید.

همچنین برخی از کار ها هستند که شما برای آن ها وقت یا هزینه زیادی صرف کرده اید. به این نکته توجه کنید که رها کردن این کار ها به صورت نیمه تمام، مانند هدر دادن سرمایه شما می باشد. یعنی شما وقت و سرمایه خود را صرف آن ها کرده اید و در حالی که می توانستید آن هزینه را در جای دیگری سرمایه گذاری نمایید. بنابراین با تکمیل نمودن آن ها احساس رضایت بیشتری را دریافت خواهید کرد.

برای مدیریت کارهای ناقص دستاورد های کوچکتان را جشن بگیرید:

یکی از راه کار های جالب و مفید برای انجام کار های نمیه تمام این است که بعد از این که کاری را به اتمام رساندید، خود را تشویق کرده و به این صورت انگیزه خود را حفظ می کنید. جشن گرفتن برای دستیابی به دستاورد های کوچک، روشی است که روحیه و اراده شما را بسیار تقویت می کند. در حقیقت باعث می شود برای انجام کار های بعدی انگیزه بیشتری داشته باشید.

 چکیده:

اگر احساس می کنید که از پس برخی از کار های نیمه تمام بر نمی آیید، می توانید از افرادی که مورد اعتماد هستند کمک بگیرید. سوالات خود را بپرسید و از آن ها راهنمایی بگیرید. حداقل این که آن ها می توانند با ارسال فرکانس های مثبت به سمت شما، ترغیبتان کنند که بتوانید کار نیمه تمام خود را به اتمام برسانید. امیدوار هستیم که این مقاله به شما کمک کند تا بتوانید با اراده ای بیشتر از قبل، کار های نیمه تمامی که تمرکز شما را هدف قرار داده اند، به زودی به اتمام رسانده و برای رسیدن به این دستاورد خود جشن بگیرید.

 

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×